رونمایی از پکیج ناڵه‌ی جودایی مامۆستا هێمن در مهاباد

رونمایی از پکیج ناڵه‌ی جودایی مامۆستا هێمن در مهاباد

مراسم رونمایی از پکیج «ناڵه‌ی جودایی» مامۆستا هێمن (محمدامین شیخ الاسلامی مُکری) شنبه ٤ فروردینماه جاری در مهاباد برگزار شد.

به گزارش اصلاح‌وب، پکیج «ناڵه‌ی جودایی» شامل کتاب چاپی در ٢٥٦ صفحه در قطع رقعی حاوی اعلام و فرهنگ‌نامه (تدوین و تصحیح شده توسط عزیز آلی) و DVD نرم‌افزار شامل نسخه دست‌نویس مامۆستا  هێمن، فایل صوتی اشعار با صدای مامۆستا  هێمن (ضبط شده توسط مناف ایرانپناه، هنرمند مهابادی در اردیبهشت سال ۵۹ در خانه مامۆستا هێمن) که شهباز شاهین پور در ٢١ تراک برای ٢١ شعر این کتاب تنظیم و آهنگ‌سازی را انجام داده است و فایل ورد اشعار است. این کتاب توسط نشر موزه سرای هێمن منتشر شده است.

فرماندار مهاباد در مراسم رونمایی از این کتاب، گفت: «تقلیل ماموستا هێمن صرفاً‌ به یک فعّال‌ سیاسی درست نیست بلکه ایشان یک شخصیّت‌ جهانی دارند که برای حق‌ و حقوق مردم کرد تلاش کرده‌اند و از طریق اشعارشان مرزها را در نوردیده و به یک شخصیّت‌ جهانی تبدیل شده‌اند.»

ایرج شجاعی مهاباد را شهر اساتید وفایی، هێمن و محمّد قاضی دانست و افزود: «ماموستا هێمن یک انسان آزاده و مبارز بود که در طول ۶۵ سال عمر با کرامت خود، در مبارزه با رژیم ستم‌شاهی مبارزه کرده‌اند و نامشان نیز بیانگر شخصیّت‌ والای انسانی ایشان است.»

کامران علیزاده‌آذر، شهردار مهاباد، برگزاری چنین مراسماتی را برای قدردانی از ادیبان، نویسندگان و هنرمندان ضروری دانست.

ابراهیم کریمی، سخنگوی شورای اسلامی شهر مهاباد نیز به رسالت وزارت آموزش و پرورش نسبت به آموزش زبان مادری در مدارس اشاره نمود. وی با اشاره به قرار گرفتن موزه سرای هنر در لیست ۲۰ موزه برتر کشور گفت: «موزه موفّق‌ به دریافت مجوز انتشارات شده و کتاب حاضر نیز از نشر همین انتشارات است.»

این مراسم با حضور دکتر قطب‌الدین صادقی فعّال عرصه فرهنگ و سینما، شهردار، فرماندار، مدیر موزه سرای هێمن و سید طاها شیخ الاسلامی مکری نماینده خانواده ماموستا هێمن و اعضای شورای دوره پنجم شهر، انجام گرفت.

در پایان نیز از عوامل تهیه و تدوین کتاب حاضر، مناف ایران‌پناه، عزیز آلی، علی صمیمی، شهباز شاهین‌پور و صلاح پایانیانی با اهدای لوح تقدیر قدردانی و تابلوی رونمایی کتاب (ناله‌ی جودایی) توسط ادیبان و شاگردان ماموستا هێمن و سایر فعّالان‌ فرهنگی، ادبی و اجتماعی مهاباد، امضا شد.

بدون امتیاز