ششمین جشنواره بین‌المللی بازی‌های بومی محلّی‌ در مریوان پایان یافت

ششمین جشنواره بین‌المللی بازی‌های بومی محلّی‌ در مریوان پایان یافت

جشنواره بین‌المللی ورزش‌های بومی محلی به مناسبت گرامیداشت هفته دولت برای ششمین بار با حضور تیم‌های داخلی و خارجی در رشته‌های مختلف در شهرستان مریوان برگزار شد و شامگاه چهارشنبه ۱۵ شهریورماه با معرفی نفرات و تیم‌های برتر به پایان رسید.

به گزارش اصلاح‌وب به نقل از خبرگزاری مهر، در این جشنواره کشور گرجستان و یک تیم از حلبچه کردستان عراق و تیم‌های داخلی از استان‌های کرمانشاه، آذربایجان غربی، لرستان، خوزستان، همدان و سه شهرستان سنندج، مریوان و سقز از استان کردستان در بخش‌های مختلف به مصاف هم رفتند و همچنین بازی‌های مختصّ‌ به فرهنگ و دیار خود را برای علاقمندان به نمایش گذاشتند.

شرکت کنندگان این جشنواره در رشته‌های کشتی سنّتی‌ (زوران)، هه‌لپرکی، چوب‌کشی، غاز قلنگ، دال پلان، طناب‌کشی و بازی‌های بومی محلی دیگر به مصاف حریفان خود رفتند.

در پایان رقابت‌های کشتی سنتی(زوران) در وزن منهای ۸۰ کیلوگرم، محمدرضا خزایی از همدان اول شد، گودرز رستمی از کرمانشاه در جایگاه دوم قرار گرفت، حسن بیراوند از لرستان و میعاد دستوم از مریوان مشترکاً عنوان سوم را کسب کردند.

در وزن +۹۰ کیلوگرم، فؤاد‌ طاهر نژادیان از مریوان عنوان نخست را از آن خود کرد، عارف بارانی از لرستان به مقام دوم دست یافت، لقمان خانی از سنندج و محمدرضا پرناز از کرمانشاه مشترکاً جایگاه سوم را کسب کردند.

در بخش غاز قلنگ(لی لی)، فرید مولودی از مریوان بر سکوی نخست ایستاد، امید جلالی از همدان و نوید نظری از خوزستان به ترتیب دوم و سوم شدند.

‌در رقابت‌های چوب‌کشی در منهای ۸۰ کیلوگرم، رمضان عسگر از همدان، سجاد صالحی از لرستان و غلیرضا عادل از مریوان در جایگاه اول تا سوم قرار گرفتند و در همین بخش در اوزان ۹۰ تا ۱۱۰ کیلوگرم، فرزاد حیدری نژاد عنوان نخست را به دست آورد، علی ابرار از همدان مقام دوم را از آن خود کرد و حمید فارسی از خوزستان نیز بر سکوی سوم تکیه زد.

در آیتم دال پلان، حمید محمدی از لرستان عنوان اول را به خود اختصاص داد، محمدرضا مولایی‌راد از خوزستان و اله مراد برنا از کرمانشاه به ترتیب دوم و سوم شدند.

در نتیجه تیمی، استان لرستان بر سکوی نخست این رقابت‌ها ایستاد، مریوان صاحب عنوان دوم شد و همدان نیز در جایگاه سوم را به دست آورد.

ششمین جشنواره بین المللی ورزش‌های بومی محلی به همت فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی، اداره کل ورزش و جوانان استان، فرمانداری مریوان و اداره ورزش و جوانان شهرستان، هیأت ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی کردستان و شهرستان و همچنین با همکاری استانداری، شهرداری و شورای اسلامی مریوان برگزار شد.