رقابت‌های جایزه‌بزرگ دوچرخه‌سواری کشور در مریوان پایان یافت

رقابت‌های جایزه‌بزرگ دوچرخه‌سواری کشور در مریوان پایان یافت

رقابت‌های‌ جایزه‌بزرگ دوچرخه‌سواری جوانان و بزرگسالان کشور با حضور دوچرخه‌سواران المپیکی و آسیایی ایران و معرفی نفرات برتر در شهرستان مریوان به پایان رسید.

به گزارش اصلاحوب به نقل از خبرگزاری مهر، این رقابت‌ها ظهر روز جمعه ۱۰ شهریورماه با حضور دوچرخه سواران المپیکی و آسیایی و همچنین ورزشکاران عنوان‌دار ایران برگزار شد و ۶۵ رکابزن در دو رده سنّی‌ در مسافت‌های مختلف به مصاف هم رفتند که د رنهایت با معرفی نفرات برتر در شهرستان مریوان پایان یافت.

رده سنّی‌ جوانان به مسافت ۴۰ کیلومتر و دوچرخه‌سواران بخش بزرگسالان به مسافت ۷۲ کیلومتر در مسیرهای از قبل تعیین شده در شهرستان مریوان به رقابت پرداختند.

رقابت‌های جایزه‌بزرگ دوچرخه‌سواری جوانان و بزرگسالان کشور ساعت ۹ صبح از میدان استادیوم آغاز شد و دوچرخه سواران با گذر از مسیر ۸ کیلوکتری به صورت رفت و برگشت مسابقات خود را برگزار کردند.

در پایان در رده سنّی‌ جوانان، علی اصغر موسی‌زاده از آذربایجان شرقی، پوریا شهسواری از تهران و بهنام آبیار از زنجان به ترتیب سکوهای اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.

در بخش بزرگسالان، سعید صفرزاده از آذربایجان شرقی عنوان نخست را کسب کرد؛ حسین ناطقی از اصفهان در جایگاه دوم قرار گرفت و مهدی سهرابی از زنجان نیز صاحب مقام سوم این رقابت‌ها شد.

بر اساس این گزارش، در رده سنی جوانان، به ۱۵ ورزشکار این رقابت‌ها و همچنین در بخش بزرگسالان به رکابزنان اول تا بیستم جوایز نقدی اهداء شد.

رقابت‌های جایزه‌بزرگ دوچرخه‌سواری جوانان و بزرگسالان کشور به همّت‌ اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرستان و فرمانداری، همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر مریوان برگزار شد.

گفتنی است، طبق توافق اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان و فدراسیون دوچرخه‌سواری با توجه به شرایط مناسب مریوان برای برگزاری این رشته ورزشی مصوب شد که از سال آینده رقابت‌ها به صورت بین‌المللی برگزار و در تقویم سالانه فدراسیون گنجانده شود.