دیدار هیأتی‌ از جماعت دعوت و اصلاح از حوزه‌ی علمیه‌ی دارالقران سراوان

دیدار هیأتی‌ از جماعت دعوت و اصلاح از حوزه‌ی علمیه‌ی دارالقران سراوان

هیأت اعزامی‌ جماعت دعوت و اصلاح مرکزی برای دیدار با علمای سیستان و بلوچستان، در دیداری دیگر روز شنبه ۲۴ تیرماه، حوزه‌ی علمیه‌ی «دارالقران» سراوان را مقصد خود قرار داد.

بنابه گزارش اصلاح‌وب، در این دیدار ماموستا حسین تیباش، عضو شورای مرکزی جماعت، ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع علما و اساتید حوزه دارالقران، مختصری در ارتباط با جماعت دعوت و اصلاح و فعّالیّت‌های آن ارائه داد.

هم‌چنین دکتر سیداحمد هاشمی، معاون تربیتی جماعت در سخنانی اظهار داشت که از موقعیّت‌ها و فرصت‌ها باید حداکثر استفاده را نمود و بهترین فرصت در مدارس و مکاتب حوزوی، علم‌آموزی و تشویق به یادگیری است.

در ابتدای دیدار نیز مولوی اسحاق سپاهی، مدیر مدرسه، ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان و هیأت‌ همراه، از حضور آن‌ها ابراز خوشحالی کرد و گفت: «این دید و بازدیدها بسیار سازنده و مؤثّر‌ است و سبب رشد و تعالی و پیشرفت مؤمنان خواهد شد و حضور شما نشانه‌ی الفت و محبّت‌ است.»

 وی سپس تاریخچه‌ای از مدرسه را بیان کرد و افزود: «مدرسه دارالقران خدود ده سال است که در این مکان شروع به فعّالیّت‌ کرده و عمده فعّالیّت‌اش در سه حوزه‌ی آموزش طلاّب‌ برادران، آموزش طالبات خواهر و مهد قرآن می‌باشد. درحال حاضر ۱۹۰ نفر طالب شبانه‌روزی داریم؛ در سال گذشته ۱۵۰ نفر طلبه‌ی خواهر نیز مشغول آموزش بوده‌اند که در این مدت حدود ۷۰ نفر موفّق‌ به حفظ کامل قرآن کریم شده‌اند و حدود ۱۰۰ نفر از طالبات خواهر هم دوره‌ی تعلیمات هفت‌ساله را به پایان رسانده‌اند.»

وی در ادامه بیان کردند که یکی از ویژگی‌های این مدرسه این است که طرح «طلبه -دانش آموز» را اجرا کرده است. بنابه گفته‌ی وی، این طرح در استان منحصربه‌فرد است که مطابق آن، طلبه‌ها در یک شیفت در مدارس دولتی حضور پیدا می‌کنند و در شیفت دیگر به آموزش و حفظ قرآن می‌پردازند.

 

گفتنی است یک بسته حاوی محصولات فرهنگی جماعت به رسم یادبود به مدیر مدرسه تقدیم شد.

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1396/05/09

اين بازديدها و ارتباطات بي حساب براي مراكز ديني مستقل اهل سنت مشكل ساز خواهد بود همچنانكه مدارس علوم ديني اروميه و پيرانشهر به دليل ارتباط تعريف نشده با جماعت و بدون در نظر گرفتن شرايط منطقه و استان از دست خارج شدند و طلاب آنان از ادامه تحصيل نا اميد گرديدند.