هیأت جماعت دعوت و اصلاح از حوزه‌ی علمیه‌ی اشاعة التّوحید سراوان دیدار کردند

هیأت جماعت دعوت و اصلاح از حوزه‌ی علمیه‌ی اشاعة التّوحید سراوان دیدار کردند

هیأتی‌ از جماعت دعوت و اصلاح که در رأس آن‌ها دکتر سیداحمد هاشمی، معاون تربیتی و ماموستا حسین تیباش، عضو شورای مرکزی جماعت قرار داشتند، از مدرسه‌ی «اشاعة التّوحید» سراوان در سیستان و بلوچستان دیدار کردند.

 بنابه گزارش اصلاح‌وب، در این دیدار که روز شنبه ٢٤ تیرماه گذشته انجام شد، دکتر هاشمی تلاش و خدمت‌رسانی به دین توسّط‌ مسؤولان‌ و مدرّسان‌ را در این خطّه‌ی محروم ستود و بیان داشت: «نهج و برنامه‌ی جماعت جهت تعالی و رشد، برمبنای اعتدال و میانه‌روی و برداشت وسطیّت از دین است و یکی دیگر از اصول راهبردی جماعت دگرپذیری می‌باشد؛ تا دیانت بتواند در همه‌ی اقشار جامعه جایگاه و نفوذ کافی و وافی را داشته باشد.»

در ادامه ماموستا تیباش ضمن ابلاغ تحیّات‌ و سلام دبیرکل و اعضای شورای مرکزی جماعت، تلاش بی‌وقفه‌ی علما را و این‌که‌ این امّت‌ با صبر و تحمّل‌ و محنت توانسته در مقابل شیاطین انس و جن بایستد و در ترویج علوم فاخره شرعی به تعالی برسد، مایه‌ی فخر و مباهات امّت‌ اسلامی دانست.

در ابتدای دیدار نیز حافظ عتیق العالم بارکزهی، مدیر حوزه، ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان، مختصری از تاریخچه‌ی تأسیس‌ مدرسه را بیان کرد و گفت: «سنگ بنای مدرسه توسط صوفی محمد بارک‌زهی (رح) صورت گرفته است، سپس توسط مولانا غلام‌رسول بارکزهی (رح) توسعه پیدا کرده تا این‌که‌ بصورت امروزی درآمده است. در حال حاضر مدرسه ۲۰۰ نفر طلبه‌ی شبانه‌روزی آقایان دارد و در کنار آن مکاتب زیادی در سطح شهر زیر نظر این مدرسه به امر آموزش تعالیم اسلامی برای بانوان می‌پردازند. چندسالی است که بخش آموزش بزرگسالان را شروع کرده‌ایم و افراد زیادی از طيف‌های مختلف جامعه از جمله معلّمان‌، کارمندان، کارگران و... در آن شرکت می‌کنند.»

بعد از او مولوی یارمحمد امرا، معاون آموزش مدرسه اظهار داشت: «خداوند خودش حافظ دینش است و برای این‌که‌ دین پیشرفت کند، افراد خاصّی‌ را در هر مقطعی از زمان فرصت خدمت و فعّالیّت‌ می‌دهد.»

وی در ادامه خطاب به مهمانان گفت: «اینکه شما عزیزان در کشور خدمت می‌کنید، این خودش جهاد بزرگی است»

وی همچنین با بیان این‌که «سیاست میانه‌روی و اعتدال از هرکس باشد و در هر لباسی و هر گروهی باشد، امر خوب و پسندیده‌ای است» افزود: «چیزی که از اعتدال حاصل می‌شود، از افراط و تفریط بدست نمی‌آید. اکنون گوشه و کنار دنیا در آتش افراط و تفریط می‌سوزد؛ شخصیّت‌هایی مانند مولانا عبدالحمید و علمای دیگر در اقصانقاط کشور، مردم را به اعتدال و میانه‌روی دعوت می‌کنند؛ این خودش نعمت بسیار بزرگی است.»

در پایان میهمانان به همراهی مدرّسان‌ از قسمت‌های مختلف حوزه دیدن کردند.