مولانا محمدانور ملازهی دار فانی را وداع گفت

مولانا محمدانور ملازهی دار فانی را وداع گفت

مولانا محمدانور ملازهی، استاد برجسته‌ی حدیث مدرسه‌ی دینی «عین‌العلوم» گُشت سراوان در استان سیستان و بلوچستان، عصر دیروز دوشنبه ٢٦ تیرماه، در زاهدان دار فانی را وداع گفت.

به گزارش اصلاح‌وب به نقل از سنّی‌‌آنلاین، مولانا محمدانور ملازهی که بعد از ظهر شنبه (٢٤ تیر) بر اثر واژگونی خودرو در محور خاش-سراوان دچار جراحات جدّی‌ شده بود، عصر دیروز در بیمارستان «خاتم‌الانبیاء» زاهدان در سن ٨٣ سالگی درگذشت.

مولانا محمدانور ملازهی در سال ١٣١٣ شمسی در روستای «بالاقلا كله‌گان» از توابع شهرستان سراوان ديده به جهان گشود.

وی اکثر تحصیلات دینی را در مدارس مشهور پاکستان ازجمله «دارالعلوم» تندواللهیار سند، «قاسم‌العلوم» ملتان و «دارالعلوم» کراچی فرا گرفت و از محضر علمای برجسته‌ای همچون مولانا ظفراحمد عثمانی، مولانا جمشید، مولانا موسی‌خان بازی، مفتی محمدشفیع عثمانی، مفتی رشیداحمد لدیانوی، مولانا سلیم‌الله‌خان و مولانا سحبان‌محمود -رحمهم‌الله- کسب فیض کرد.

وی در سال ١٣٨٢ هجری قمری (١٣٤١ هجری شمسی) از دارالعلوم کراچی فارغ‌التحصیل شد.

مولانا ملازهی درس تفسیر را از محضر مولانا غلام‌الله خان و مولانا عبدالله درخواستی -رحمهم‌االله- فرا گرفت.

مولانا محمدانور تا واپسین لحظات زندگی خود به تدریس کتب حدیث «مشکاة‌المصابیح» و «صحیح مسلم» در مدرسه‌ی دینی عین‌العلوم گشت مشغول بود.

پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح از طرف جماعت دعوت و اصلاح، درگذشت این عالم بزرگ را به جامعه‌ی اهل‌سنت کشور، مدیریت، اساتید و طلاّب‌ مدرسه‌ی علوم دینی عین‌العلوم گشت سراوان و به خانواده و بستگان ایشان تسلیت می‌گوید و غفران الهی و علوّ درجات برای آن مرحوم و صبر و اجر برای بازماندگان را از بارگاه ایزد منّان‌ مسألت دارد.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1396/04/31

اللهم أغفر له و أرحمه و عافه و أعف عنه و أکرم نزله و أحسن مثواه
آمین