عضو فراکسیون اهل سنت مجلس: کاسبان قومی، حادثه‌ی تروریستی اخیر را به موضوع قومی و مذهبی تبدیل کردند

عضو فراکسیون اهل سنت مجلس: کاسبان قومی، حادثه‌ی تروریستی اخیر را به موضوع قومی و مذهبی تبدیل کردند

عبدالکریم حسین‌زاده‌، نائب رئیس فراکسیون امید و عضو فراکسیون اهل سنّت مجلس، در نطق میان‌دستور خود ضمن تأکید بر لزوم حفظ همبستگی ملّی درخواست کرد تا با کسانی که اسباب شکاف قومی و مذهبی را فراهم می‌کنند به همان میزان تروریست‌ها برخورد جدّی‌ شود.

به گزارش اصلاح‌وب به نقل از خبرگزاری برنا، عبدالکریم حسین‌زاده در نطق میان‌دستور خود گفت: «در تبارشناسی ترور در ایران اسلامی از ابتدای انقلاب تاکنون تروریست‌ها همواره ایرانیت‌، جمهوریت و اسلامیت‌ ما را هدف قرار داده‌اند.»

وی افزود: «حادثه اخیر از دو منظر، اتحاد و همبستگی ملی ما را مورد تهدید قرار داد؛ اول اینکه موضوع اصلی را کنار نهاده و عد‌ه‌ای از کاسبان قومی، موضوع را مذهبی و قومی کردند. باید تأکید‌ کنم مردمان کرد نه در مقام تبرّی‌‌جویی که از نگاه مطالبه‌گرانه باید مطالبه کنند و باید مشخص گردد چرا این افراد فعالیت داشته‌اند؟ چرا هشدارهای مردم جدّی‌ گرفته نشده است؟ درخواست من این است که برخورد جدی با این افراد و پیشتیبانان آنان صورت گیرد و نیز با تمامی کسانی که اسباب شکاف قومی و مذهبی را فراهم می‌کنند به همان میزان برخورد جدّی‌ شود؛ زیرا که این ادامه کار همان تروریست‌هاست که می‌خواهند منافع ملی و اتحاد و همبستگی ملی ما را هدف قرار دهند.»

او در ادامه اظهار داشت: «دوم اینکه عدّه‌ای‌ ترورهایی اینچنینی‌ را به مذاکرات دولت نسبت می‌دهند و نتیجه‌ی آن می‌دانند؛ لازم است متذکّر‌ شوم کشور ما به اندازه کافی مورد ترور و ظلم واقع شده است. بنابراین به دست خودمان در حق فرزندان این آب و خاک ظلم نکنیم؛ فرزندانی که رهبر معظم انقلاب آنان را قابل اعتماد و مؤمن‌ نامیدند.»

نماینده‌ی مردم نقده و اشنویه خاطرنشان کرد: «در گروه‌های مختلف فرقان و منافقین و اخیرا داعشیان فارغ از مذهب و قومیت‌شان، منافع ملی، امنیت ملی، اتّحاد‌ و همبستگی ملی ما را هدف قرار داده‌اند که نمونه‌ی ‌بارز آن 17 هزار شهید ترور بوده که از این میان ۲۰۰ نفر شخصیت سیاسی بوده‌اند؛ از تمامی اقوام و مذاهب ایرانی، از شهید قرنی و مطهری تا صیاد شیرازی و شهدای هسته‌ای و شهیدان ماموستا شهریکندی و ماموستا ربیعی.»

 

وی در نهایت پیشنهاد کرد که برای حفظ همبستگی ملّی و ثبت در تاریخ، روز ۱۷ خرداد به عنوان «روز همبستگی ملّی‌ علیه تروریسم» نامگذاری شود.

بدون امتیاز