ایران قهرمان جام جهانی کشتی آزاد کرمانشاه شد

ایران قهرمان جام جهانی کشتی آزاد کرمانشاه شد

تیم ملی کشتی آزاد ایران در فینال جام جهانی ۲۰۱۷ کرمانشاه، آمریکا را ۵ بر ۳ شکست داد تا برای ششمین بار متوالی عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را به دست آورد.

به گزارش اصلاح‌وب به نقل از ایسنا، در این دیدار که در سالن مملو از تماشاگر امام خمینی کرمانشاه برگزار شد، در مبارزه‌ی نخست حسن رحیمی، قهرمان سال ۲۰۱۴ جهان و دارنده مدال برنز المپیک در وزن ۵۷ کیلوگرم در یک مبارزه‌ی برتر با نتیجه‌ی ۶ بر صفر آنتونی راموس را مغلوب کرد.

در کشتی وزن ۶۱ کیلوگرم، مسعود اسماعیل‌پور، دارنده‌ی مدال‌های نقره و برنز جهان، به مصاف لوگان استیبر قهرمان سال ۲۰۱۶ جهان رفت و توانست به برتری ۶ بر ۲ برسد. 

در ادامه میثم نصیری در مصاف با فرانک مولینارو در حالی که ۴ بر صفر عقب بود، دست به کار بزرگی زد و در تایم دوم به برتری ۵ بر ۴ رسید تا سومین پیروزی متوالی نصیب ایران شود.

در وزن ۷۰ کیلوگرم مصطفی حسین‌خانی، دارنده‌ی مدال برنز جهان در یک مبارزه‌ی مطمئن جیمز گرین از آمریکا را ۲ بر صفر شکست داد تا چهارمین پیروزی متوالی نصیب ایران شود.

در یکی از مبارزات دیدنی پیکار فینال، در وزن ۷۴ کیلوگرم، پیمان یاراحمدی به مصاف جردن باروز، دارنده‌ی دو طلای جهان و قهرمان المپیک لندن رفت و ۳ بر ۲ شکست خورد تا طلسم شکست‌ناپذیری این کشتی‌گیر مقابل ایرانی‌ها پابرجا بماند.

در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی قهرمان المپیک ریو در مصاف با دیوید تیلور از آمریکا در حالی که در تایم اول پیش بود، در وقت دوم از لحاظ نفس کم آورد و ضربه فنی شد تا شوک بزرگی به تیم ایران وارد شود.

در مبارزه‌ی وزن ۹۷ کیلوگرم امیر محمدی حریفی قدر به نام کایل اسنایدر قهرمان المپیک ریو را پیش رو داشت که نتوانست مقابل رقیب خود کاری از پیش ببرد و ۶ بر صفر شکست خورد تا حساب کار ۴-۳ به سود ایران شود و کار برای تعیین تیم قهرمان به کشتی آخر بکشد.

در کشتی سرنوشت‌ساز سنگین وزن، کمیل قاسمی نایب قهرمان المپیک ریو برابر نیک گویازدوفسکی قرار گرفت که در وقت اول با اخطار کم‌کار به حریف و همچنین زیرگیری و خاک ۳-۰ پیش افتاد. قاسمی در ادامه ۲ امتیاز دیگر گرفت و با پیروزی ۵-۰به پیروزی رسید. 

ایران با حساب ۵ بر ۳ آمریکا را شکست داد و قهرمان جام جهانی شد.

خلاصه‌ی دیدارها به شرح زیر است:

ایران ۵ – آمریکا ۳

۵۷ کیلوگرم: حسن رحیمی ۶ – آنتونی راموس ۰

۶۱ کیلوگرم: مسعود اسماعیل پور ۶ – لوگان استیبر ۲

۶۵ کیلوگرم: میثم نصیری ۵ -  فرانک مولینارو ۴

۷۰ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی ۲ – جیمز گرین ۰

۷۴ کیلوگرم: پیمان یاراحمدی ۲ – جردن باروز ۳

۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی با ضربه فنی مغلوب دیوید تیلور شد.

۹۷ کیلوگرم: امیر محمدی ۰ – کایل اسنایدر ۶

۱۲۵ کیلوگرم: کمیل قاسمی ۵ – نیک گویازدوفسکی ۰