بررسی تاریخچه فلسطین در نشست بانوان تهران انجام شد

بررسی تاریخچه فلسطین در نشست بانوان تهران انجام شد

  با سخنرانی سید احمد هاشمی و در جهت ارتقا سطح دانش سیاسی بانوان تاریخچه فلسطین مورد بررسی مختصر قرار گرفت.
 آقای هاشمی با اشاره به آیاتی از قرآن مجید اشاره کرد که در این آیات از فلسطین به عنوان سرزمین مقدس و پربرکت یاد شده است. و برکت در زبان عربی به معنای فزونی است، یعنی مکانی که هم از نظر مادی و هم معنوی دارای خیر فراوانی است.
 وی افزود مسجدالاقصی تا 16ماه بعداز بعثت قبله گاه مسلمانان بوده است و در احادیث آمده است که نماز خواندن در آن برابر با 500 نماز است.
وی تاریخچه‌ی فلسطین را این گونه بیان کرد:
حضرت ابراهیم دارای دو فرزند پسر می‌باشند که حضرت اسماعیل جد حضرت محمد(صل الله علیه و سلم) می‌باشند و حضرت اسحاق جد بنی اسرائیل هستند که بیشتر پیامبران از نوادگان ایشان هستند که در منطقه فلسطین مبعوث شده‌اند.
بعد از وفات حضرت سلیمان کل مملکت یهود به دوقسمت شمال( اورشلیم) و جنوب( ساره) تقسیم شد و در همین زمان پادشاه بابل به این سرزمین حمله کرد و تمامی یهودیان را به اسارت گرفت.
سرزمین بیت المقدس تا کنون 2 بار به وسیله‌ی مسلمانان فتح شده است، بار اول توسط خلیفه دوم حضرت عمر بن خطاب و بار دوم توسط صلاح الدین ایوبی در ماه رمضان سال 583 هجری قمری.
 سخنران توضیح داد که در سال 1909 حزب آتاتورک سلطان عثمانی را خلع لباس کردند و مناطق تحت قلمرو عثمانی را در جنگ جهانی دوم در قرارداد سایس پیکو به دولت انگلستان و فرانسه دادند. به این ترتیب که اردن و فلسطین به دست انگلستان افتاد و لبنان و سوریه به دست حکومت فرانسه اداره می‌شد.
و از حدود 30 سال پیش در پی ظلم و ست و رژیم صهیونیستی و آوارگی هزاران فلسطینی از سرزمینشان، حرکت انتفاضه شروع شد حرکتی که در آن مردم شورش کردند و با دست خالی در برابر ظالمان ایستاده‌اند و این حرکت تا کنون ادامه دارد.
 وی در ضمن پرداختن به دلایل حمایت کشورهای غربی از اسرائیل از جمله این دلایل به حس انتقام جویی جنگ‌های صلیبی و تمایل دولت‌های غربی به داشتن کشوری در مرکز خاورمیانه که از منافع آنها دفاع کند، اشاره نمود.

بررسی تاریخچه فلسطین در نشست بانوان تهران انجام شد
بررسی تاریخچه فلسطین در نشست بانوان تهران انجام شد