سیامند رحمان بار دیگر قهرمان جهان شد

سیامند رحمان بار دیگر قهرمان جهان شد

سیامند رحمان، وزنه‌بردار اشنویه‌ای، در ششمین روز از مسابقات جهانی وزنه‌برداری معلولان مکزیک در رقابت‌های دسته فوق سنگین، به نشان طلا دست یافت و از عنوان قهرمانی‌اش دفاع کرد.

 به گزارش اصلاح‌وب به نقل از ایلنا، وی در وزن 107+ کیلوگرم به مصاف حریفان رفت و در حرکت اول وزنه 265 کیلوگرمی را انتخاب کرد و به راحتی آن را بالای سر برد، در حرکت دوم وزنه 275 کیلوگرمی را نیز مهار کرد و در حرکت سوم با مهار وزنه 285 کیلوگرمی به نشان طلا و عنوان قهرمانی دست یافت.

منصور پورمیرزایی دیگر نماینده کشورمان نیز در حرکت اول وزنه 236 کیلوگرمی را انتخاب و به راحتی آن را مهار کرد، در حرکت دوم وزنه 241 کیلوگرمی را با موفقیت بالای سر برد و در حرکت سوم از مهار وزنه 260 کیلوگرمی بازماند و با رکورد 241 کیلوگرم به نشان نقره و عنوان نایب قهرمانی جهان دست یافت.

عنوان سوم و نشان برنز این دسته نیز به نماینده اردن با رکورد 235 کیلوگرم رسید.

 

ايران با سه مدال طلا، چهار نقره و يک برنز، به فاصله يک روز به پايان رقابت‌های کل پارا وزنه‌برداری قهرمانی جهان در مكزيک، قهرمان جهان شد.

فردا و در هفتمین و آخرین روز مسابقات، صمد عباسی، آخرین نماینده کشورمان از ساعت 23 به وقت تهران در رقابت‌های دسته 65 کیلوگرم به مصاف حریفان خواهد رفت.

گفتنی است، پیش از این، مجید فرزین در دسته 80 کیلوگرم مدال طلا را بدست آورده بود.

رقابت‌های جهانی مکزیک از 11 تا 18 آذر ماه به میزبانی مکزیکوسیتی برپاست و تیم ملی ایران با 14 نماینده خود در این رویداد حضور یافته است.