نامه جمعی از نمایندگان کرد و اهل سنت مجلس به رئیس‌جمهور در پی زلزله کرمانشاه

نامه جمعی از نمایندگان کرد و اهل سنت مجلس به رئیس‌جمهور در پی زلزله کرمانشاه

 

 

 

جمعی از نمایندگان کرد و اهل سنت مجلس، امروز در نامه‌ای به رئیس‌جمهور، ضمن گلایه از بی‌توجهی نسبت به مناطق محروم غرب کشور، خواستار رسیدگی سریع به زلزله‌زدگان غرب کشور شدند.

به گزارش اصلاح‌وب به نقل از ایسنا، در نامه نمایندگان کرد و اهل سنت مجلس خطاب به حسن روحانی آمده است:

«متأسّفانه‌ در حادثه تأسّف‌‌بار زلزله اخیر تعدادی از هموطنان عزیز استان کرمانشاه از جمله در شهرستان‌های قصر شیرین و سر پل ذهاب فوت یا زخمی شده‌اند. ضمن تسلیت و ابراز همدردی با مردم خوب و انقلابی این خطه از میهن اسلامی نظر رئیس‌جمهور محترم را به موارد ذیل معطوف می داریم:

١- لازم است سریعاً با بسیج تمامی امکانات و به کار گیری تمام توان سازمان مدیریت بحران، هلال احمر و دستگاه‌های اجرایی سطح کشور و استان‌های همجوار در جهت عملیات امدادرسانی مجروحین حادثه و عادی نمودن اوضاع اقدام شود.

٢- بیمارستان سر پل ذهاب جزو اولین ساختمان‌هایی بود که بر اثر زلزله تخریب شد و بیماران و کارکنان در زیر آوارها گرفتار شدند که یکی از نشانه‌های عدم توسعه‌یافتگی این مناطق و بی‌توجهی دولت‌های متعدّد‌ به این منطقه محروم از کشور است و باید سریعاً با تخصیص اعتبارات جهشی نسبت به جبران این محرومیت و عدم توسعه‌یافتگی اقدام شود.

٣- اثرات تأسّف‌‌بار زلزله مذکور این هشدار را به مسؤولین داد که ساختمان‌ها و اماکن مسکونی شهرها و روستاها و مراکز دولتی از استحکام مناسبی برخوردار نبوده لذا ضرورت دارد در این رابطه در همه مناطق کشور اقدام جدّی‌ و پیشگیرانه صورت گیرد.

٤- همچنان که در زمینه آمار بیکاران استان کرمانشاه و شهرهای غرب کشور رتبه اول را دارد متأسّفانه‌ از نظر توسعه و عمران شهری و روستایی هم به این مناطق بی‌توجهی صورت گرفته؛ لذا ضروری است همه‌جانبه و عادلانه زمینه رشد همه مناطق کشور فراهم شود.»

بدون امتیاز