مولانا محمدیوسف حسین‌پور دار فانی را وداع گفت

مولانا محمدیوسف حسین‌پور دار فانی را وداع گفت

شیخ‌الحدیث مولانا محمدیوسف حسین‌پور، از علمای برجسته اهل‌سنت، امروز  در سن ٨٧ سالگی در کراچی پاکستان درگذشت.

به گزارش اصلاح‌وب به نقل از سنی‌آنلاین، مولانا محمدیوسف حسین‌پور که برای معالجه به کراچی پاکستان سفر کرده بود، شامگاه امروز دوشنبه ١٧ مهرماه ٩٦، دقایقی پس از انجام عمل جراحی قلب در یکی از بیمارستان‌های کراچی دار فانی را وداع گفت.

مولانا حسین‌پور، دبیرکل شورای هماهنگی مدارس دینی اهل‌سنت سیستان‌وبلوچستان و مدیریت حوزه علمیه «عین‌العلوم» گُشت سراوان بود.

وی از شاگردان خاص مرحوم مولانا محمدیوسف بنوری‌ رحمه‌الله (از علمای شاخص و بنام شبه‌قاره هند و بنیانگذار دانشگاه علوم اسلامی علامه بنوری کراچی) بود که علوم دینی را در این مرکز بزرگ اسلامی به پایان رساند.

وی از علما و محقّقین‌ برجسته اهل‌سنت کشور به‌شمار می‌رفت که چندین دهه تدریس کتاب «صحیح بخاری» و تربیت صدها عالم در داخل و خارج از ایران را در پرونده علمی و اصلاحی خود دارد. وی در بین علما و محافل علمی اهل‌سنت به «استادالعلماء» مشهور بود.

ترجمه تفسیر «معارف‌القرآن» -تألیف‌ علاّمه‌ مفتی محمدشفیع عثمانی- و کتاب «حجة‌الله‌البالغة» -تألیف‌ امام شاه ولی‌الله دهلوی- از اردو به فارسی، ازجمله آثار ماندگار و گران‌بهای این عالم فرزانه به‌شمار می‌روند.

اصلاح‌وب درگذشت این عالم و تلاشگر گرانقدر عرصه‌ی دین و دعوت را به خانواده و شاگردان و هواداران آن مرحوم و جامعه‌ی اهل‌سنّت تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برایشان مغفرت و اجر اخروی مسألت دارد!

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1396/07/18

به جامعه اهلسنت تسلیت عرض میکنم سعید

2
بدون‌نام (مهمان)
1396/07/20

خداوند مولوی را در جنات الفردوس هم نشین انبیا و صالحان قرار دهد زحمات ایشان در ترویج دینداری در بلوچستان بر کسی پوشیده نیست. خداوند او را مورد مغفرت قرار دهد و بر جامعه اهل سنت بدل نیکو عطا کند. آمین