پیام دبیرکل جماعت به مناسبت درگذشت جلال طالبانی

پیام دبیرکل جماعت به مناسبت درگذشت جلال طالبانی

دکتر عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح، در پیامی ضمن تسلیت درگذشت جلال طالبانی، او را چریک، سیاست‌مدار و روشنفکری موفّق و شایسته دانست و از فقدان وی اظهار تأسّف کرد.

به گزارش اصلاحوب، متن پیام دبیرکل به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

«كُلُّ نَفْسٍ ذائِقَةُ الْمَوْتِ ثُمَّ إِلَینا تُرْجَعُونَ»

 خبر درگذشت مام جلال طالبانی، رئیس جمهور سابق عراق فدرال واصل و موجب تأسّف و نگرانی شد. آن فقید در وضعیّت پیچیده و بحران‌خیز عراق، منطقه و خاورمیانه دارای جایگاهی ویژه بود. او در میدان‌های مختلف و در قامت‌های گوناگون از چریک تا سیاستمدار، روشنفكر و در نهایت رئیس جمهور عملكردی موفّق و شایسته داشت و خلأ ناشی از فقدان او به آسانی پر نخواهد شد.

اینجانب از جانب خود و خواهران و برادرانم در جماعت دعوت و اصلاح، این ضایعه‌ی سنگین را به ملّت عراق و به ملّت كُرد در سراسر جهان، به ویژه خاندان طالبانی و اعضا و هواداران اتّحادیّه‌ی میهنی كردستان تسلیت عرض نموده، از خداوند مهربان برای آن فقید آمرزش و برای روان او شادی و آرامش مسألت می‌نمایم.

امیدوارم منش او در ایجاد وفاق و توافق و دوری از تنش به‌ویژه در مقطع حسّاس كنونی مورد توجّه كنشگران سیاسی عراق قرار گیرد و منطقه از هرگونه تنش و تشنّج جدید در امان بماند.

إنّا لله وإنّا إلیه راجعون

عبدالرحمن پیرانی

دبیركل جماعت دعوت و اصلاح

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
مهمان (مهمان)
1396/07/13

جالبه پیام تسلیت برایه کمونیست قبلا طرفدار اخوان بودم ولی میبینم خیلی از منهج امام بنا و سید قطب دور شدین دودلی بهم داره مسلط میشه خدا همه رو هدایت کنه

2
بدون‌نام (مهمان)
1396/07/23

واقعا برای شماها متاسفم که حب و بغض فی الله را کنار گداشته اید