پیام دبیرکل جماعت به مناسبت درگذشت جلال طالبانی

پیام دبیرکل جماعت به مناسبت درگذشت جلال طالبانی

دکتر عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح، در پیامی ضمن تسلیت درگذشت جلال طالبانی، او را چریک، سیاست‌مدار و روشنفکری موفّق و شایسته دانست و از فقدان وی اظهار تأسّف کرد.

به گزارش اصلاحوب، متن پیام دبیرکل به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

«كُلُّ نَفْسٍ ذائِقَةُ الْمَوْتِ ثُمَّ إِلَینا تُرْجَعُونَ»

 خبر درگذشت مام جلال طالبانی، رئیس جمهور سابق عراق فدرال واصل و موجب تأسّف و نگرانی شد. آن فقید در وضعیّت پیچیده و بحران‌خیز عراق، منطقه و خاورمیانه دارای جایگاهی ویژه بود. او در میدان‌های مختلف و در قامت‌های گوناگون از چریک تا سیاستمدار، روشنفكر و در نهایت رئیس جمهور عملكردی موفّق و شایسته داشت و خلأ ناشی از فقدان او به آسانی پر نخواهد شد.

اینجانب از جانب خود و خواهران و برادرانم در جماعت دعوت و اصلاح، این ضایعه‌ی سنگین را به ملّت عراق و به ملّت كُرد در سراسر جهان، به ویژه خاندان طالبانی و اعضا و هواداران اتّحادیّه‌ی میهنی كردستان تسلیت عرض نموده، از خداوند مهربان برای آن فقید آمرزش و برای روان او شادی و آرامش مسألت می‌نمایم.

امیدوارم منش او در ایجاد وفاق و توافق و دوری از تنش به‌ویژه در مقطع حسّاس كنونی مورد توجّه كنشگران سیاسی عراق قرار گیرد و منطقه از هرگونه تنش و تشنّج جدید در امان بماند.

إنّا لله وإنّا إلیه راجعون

عبدالرحمن پیرانی

دبیركل جماعت دعوت و اصلاح

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
مهمان (مهمان)
1396/07/13

جالبه پیام تسلیت برایه کمونیست قبلا طرفدار اخوان بودم ولی میبینم خیلی از منهج امام بنا و سید قطب دور شدین دودلی بهم داره مسلط میشه خدا همه رو هدایت کنه

2
بدون‌نام (مهمان)
1396/07/23

واقعا برای شماها متاسفم که حب و بغض فی الله را کنار گداشته اید

3
arabic
1396/07/29

مثلا در زمان رسول خدا صلی الله علیه وسلم یک یهودی وفات می کرد ایشان در تشییع جنازه اش شرکت نمی کرد که چون یهودی بود؟؟؟
گیریم که آقای طالبانی کمونیست بوده مگر همدردی با یک انسان جرم است؟؟