دبیر کل جماعت با رئيس فراكسيون اميد دیدار کرد

دبیر کل جماعت با رئيس فراكسيون اميد دیدار کرد

استاد عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح با دکتر محمدرضا عارف نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در دفتر وی واقع در بنیاد امید ایرانیان عصر امروز دیدار و گفتگو کرد.

 

بنا بە گزارش اصلاحوب، دبیرکل جماعت ضمن تبریک پیروزی دکتر عارف در انتخابات دهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی، درباب معرفی بیشتر جماعت گفت: «جماعت دعوت و اصلاح به عنوان یک تشکل فراگیر و مستقل در تمامی مناطق اهل سنت حضور داشته و از ابتدای شکل گیری خود همواره بر ایفای نقش مثبت اجتماعی و حضور در صحنه‌های تعیین سرنوشت تأکید داشته است»

دبیر کل جماعت خاطر نشان کرد که باوجود برخی بی‌مهری‌ها و کم لطفی‌ها، همواره بر ضرورت حفظ روحیه‌ی امید و نشاط و پرهیز از دو مقوله‌ی یأس، ناامیدی و عدم احساس مسئولیت از یکسو و کینه‌ورزی و یا رویکرد خشونت‌آمیز از دیگر سو تأکید داشته‌ایم.

عضو شورای مركزی اتحاديه‌ی جهانی علمای مسلمان و عضو مؤسس NGOهای دنیای اسلام همچنین افزود: «جماعت در سطح جهانی نیز حضور پویایی داشته‌ و همواره در NGOهای دنیای اسلام و در شورای مرکزی اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان سعی کرده‌ایم گام‌های جدی‌تر و مؤثرتری در راستای تنش‌زدایی و رفع اختلافات منطقه‌ای برداشته شود.» 

دکتر محمدرضا عارف، منتخب مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر در دهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی، ضمن خوشامدگویی و تشكر از حمايت انتخاباتي جماعت دعوت و اصلاح، اهل سنت را مصداق اقلیت‌ ندانست و آنان را برادران دينی و شهروندان برابر خواند و همچنین اشاره کرد که اهل سنت ایران انسان‌های شریفی هستند و اقدامات تعداد اندکی از افراد تندرو از هر دو طیف شیعه و سنی نباید به ایجاد شکاف در جامعه منجر شود.

رئیس بنیاد امید ایرانیان، با توجه به نقش بی‌بدیل علما و متفکران دینی در تحقق وحدت اسلامی، بیان داشت: باید بزرگان و علمای اهل سنت و شیعه با نگاهی ملی و فراملی به حل این مسائل بپردازند و بذر اخوت و برادری و وحدت را در دل‌ها بکارند. وی همچنین به صبر و بردباری در مسیر رشد جامعه در تحقق وحدت و انسجام ملی اشاره کرد و بیان کرد که فرایند تکامل فکر انسانی زمانبر است و تا رسیدن به جامعه‌ای رشدیافته راه درازی در پیش داریم.

رئیس فراکسیون امید، ضمن تأكيد بر ضرورت تلاش بیشتر در راستای آبادانی کشور بیان کرد که به‌جای نگاه امنیتی به مناطق مرزی باید نگاه فرهنگی وجود داشته باشد؛ زیرا این نوع نگاه علاوه بر امنیت مرزها، پایبندی و تعهد عزیزان مرزنشین به کشور را بیشتر می‌کند. وی همچنین افزود که از توفیقات به‌دست آمده در این چند وقت، حضور نمایندگان اهل سنت در هیأت رئیسه‌ی مجلس و فراکسیون امید و نیز عضویت دو تن از نمایندگان اهل سنت در بین‌المجالس آسیایی و جهانی می‌باشد.

در پایان این دیدار دبیرکل جماعت لوح تبریکی را به مناسبت موفقیت دکتر محمدرضا عارف در انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی، تقدیم وی نمود.

در این دیدار، دکتر لقمان ستودە مسئول ستاد انتخابات جماعت نیز حضور داشت.

دبیر کل جماعت با رئيس فراكسيون اميد دیدار کرد
دبیر کل جماعت با رئيس فراكسيون اميد دیدار کرد
دبیر کل جماعت با رئيس فراكسيون اميد دیدار کرد
دبیر کل جماعت با رئيس فراكسيون اميد دیدار کرد