مسؤول ستاد انتخابات جماعت با دو نماینده‌ی مجلس دیدار و گفتگو کرد

مسؤول ستاد انتخابات جماعت با دو نماینده‌ی مجلس دیدار و گفتگو کرد

لقمان ستوده، «مسؤول ستاد انتخابات جماعت دعوت و اصلاح»، با دکتر محمود صادقی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در دفتر وی واقع در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که عصر روز سه‌شنبه ٩ شهریورماه انجام شد، مسؤول ستاد انتخابات جماعت دعوت و اصلاح، ضمن تبریک پیروزی دکتر صادقی در انتخابات دهمین دوره‌ی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به چینش نمایندگان این دوره‌ی مجلس ابراز امیدواری کرد که در آینده دستاوردهای عملی مفیدی محقق گردد و برآیند عملکرد مجلس در روند رو به ارتقای هرچه بیشتر جامعه تاثیرگذار باشد.

مسؤول ستاد انتخابات جماعت دعوت و اصلاح، در ادامه به معرفی جماعت و تبیین چندی از مبانی فکری جماعت دعوت و اصلاح پرداخت و خاطر نشان کرد که جماعت به عنوان یک تشکل فراگیر در تمامی مناطق اهل‌سنت فعالیت داشته و با استفاده از بازوهای فعال خود همچون مؤسسات و نشریات... همواره تلاش آن، نقش‌آفرینی و فرهنگ‌سازی در راستای حرکت به سوی اعتدال، امید و اهتمام به سرنوشت اجتماعی بوده است.

وی همچنین واکنش مجلس به اهانت به دو نماد اهل سنت در یک برنامه طنز تلویزیونی را مفید ارزیابی کرد و در عین حال تأکید کرد مجری برنامه یادشده قربانی فضای گفتمانی نامطلوب بخشی از تریبون داران جامعه مذهبی کشور است و راه علاج برخی رویه های غیر متمدنانه را ترسیخ و توسعه مفهوم راهبردی دگرپذیری به مثابه‌ی بٌن مایه‌ی کنش متمدنانه خواند و در عین حال خواستار تصویب طرح جرم انگاری توهین به مقدسات ادیان و مذاهب شد.

دکتر محمود صادقی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر، ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌های جماعت دعوت و اصلاح در ایام انتخابات و ابراز مسرّت از فعالیت‌های جماعت، برای ادامه همکاری در راستای تلاش برای رفع مشکلات اهل سنت اعلام آمادگی نمود. 

دکتر محمود صادقی، دبیر فراکسیون امید اظهار داشت که تنوع اقوام ومذاهب فرصت است و اهل سنت نیز باید به مانند دیگر شهروندان ایرانی از حقوق ایرانی و شهروند بودن و از آزادی و عدالت اجتماعی برخوردار باشد. همچنین بیان کرد که از توفیقات بدست آمده در این چند وقت، حضور نمایندگان اهل سنت در هیئت رئیسه مجلس و فراکسیون امید و نیز اقدامات لازم در خصوص مسئله تعطیلی یکی از مساجد اهل سنت تهران می‌باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات همچنین اهتمام به اتحاد و همبستگی اجتماعی را ضروری و استراتژی وحدت اسلامی را شایسته تطبیق دانست و تأکید کرد این مفاهیم باید از مرحله حرف و شعار فراتر رفته، با تلاش فراگیر حاکمیت، نخبگان و ملت بیش از گذشته جامه عمل بپوشد.

در این دیدار، آقای مهندس عبدالکریم حسین‌زاده نماینده مردم نقده و اشنویه و نایب رئیس دوم فراکسیون امید نیز حضور داشت که ضمن اشاره به فعالیت‌ها و ظرفیت بالای فراکسیون امید، تلاش در راه وحدت را زمینه ساز تقویت امنیت ملی خواند و در راستای رفع مشکلات نیز بردباری و تعاملات سازنده را واجد اهمیت فراوان توصیف کرد که زمان‌بر بودن فرآیند آن نباید باعث غفلت از آن و یا ناامیدی شود.

مسؤول ستاد انتخابات جماعت با دو نماینده‌ی مجلس دیدار و گفتگو کرد
مسؤول ستاد انتخابات جماعت با دو نماینده‌ی مجلس دیدار و گفتگو کرد