نشست واکاوی ابعاد برنامه‌های رمضانی در سردشت برگزار شد

نشست واکاوی ابعاد برنامه‌های رمضانی در سردشت برگزار شد

نشست واکاوی برنامه‌های رمضانی در بعد فردی و جمعی روز دوشنبه ۲۱ تیر ماه در طبیعت زیبای حوالی روستای نیسک آباد ـ سردشت برگزار شد. 

در این برنامه، استاد عثمان ایزدپناه مفسر و حافظ قرآن در مورد جایگاه و ارزش رمضان و پاره‌ای از برنامه‌ها و فعالیت‌های شخصی در طول این ایام به ایراد سخنرانی پرداخت. وی با بیان اینکه رمضان چندین ایستگاه را شامل می‌شود و انسان با قرار گرفتن در هر ایستگاه با تربیت و پرورش روح و جان آدمی شور و نشاط خاصی به دست می‌آورد، افزود روزه موجب شکل‌دهی شخصیت انسان در اجتماع می‌شود زیرا با حضور و مشارکت در امور خیریه، نمازهای تراویح، حضور مداوم در مسجد، هم‌نشینی در محافل قرآنی و همچنین با حضور در نماز عید، همه و همه با حضور در بین اجتماع و جماعت معنی و مفهوم پیدا می‌کنند. 

وی خاطرنشان کرد که فرد به تنهایی ضعیف و ضربه‌پذیر است و با مشارکت جمعی است که صلابت و قدرت را به دست می‌آورد بنابراین فعالیت‌هایی که انجام می‌شوند باید حالت جمعی به خود بگیرند. 

در بخش دیگری از برنامه، رئوف آذری عضو روابط عمومی مرکزی جماعت، با طرح موضوعی تحت عنوان «هزینه‌های حضور» بر سختی مسیر انتخابی و ضرورت مسئولیت‌شناسی و اهتمام به وقت و به اندازه به مسئولیت‌پذیری تأکید و یادآور شد: «ما که عنوان دعوتگر را برخود نهاده‌ایم ضروری است که همواره به پای گشودگی سفره‌ی دعوتمان متقبل هزینه‌های مادی، زمانی، جسمانی و... شویم و آنگاه که واژه‌ی اصلاحگر را در کنار آن برخود اطلاق می‌کنیم می‌طلبد که قبل از توجه به اصلاح دیگران، بر اصلاح درون و اصلاح رویه‌ها و روش‌های حضور خود در بیرون نظر داشته باشیم.» 

در ادامه‌ی برنامه، سید کریم حسینی و محمد رستم‌نژاد با ارائه‌ی گزارشی از عملکرد برنامه‌های شخصی و جمعی در ایام رمضان و همچنین پیرامون پاره‌ای از مسائل داخلی جماعت در این ایام جداگانه به ایراد سخنرانی پرداختند. 

سرانجام جلسه با قرائت مناجات زیر از طرف جهانگیر بابایی خاتمه یافت. 

 «ئه‌ی خوا جوانه‌که‌ی بانی سەرم

ئاهی دەروونم بۆ لای کێ به‌رم

هه‌رچه‌ن نه‌مدیوی و نازانم چۆنی

ده‌ڕژێن له گۆنام ئەسرینی شەرم

دوو چاوی گەشم مەست و خومارن

تەڕایی نەما کانیاوی سەرم»