گزارشی از برگزاری نماز عید سعید فطر صادقیه تهران

گزارشی از برگزاری نماز عید سعید فطر صادقیه تهران

نماز عید سعید فطر مسجد اهل سنت صادقیه تهران، با حضور هزاران نمازگزار با شکوه ویژه‌ای برگزار شد. 

بامداد روز چهارشنبه شانزدهم تیرماه، درهای مسجد به روی جمعیت مشتاق گشوده و مراسم ویژه عید فطر، پس از اقامه نماز جماعت صبح با تلاوت قرآن و تکبیرات عید آغاز شد. با وجود اینکه مطابق جدول اعلام شده، اقامه نماز عید در ساعت هشت صبح گنجانده شده بود، اما به دلیل استقبال گسترده نمازگزاران، پیش از ساعت هفت بامداد، کلیه فضاهای مسجد شامل بالکن‌ها، پشت بام، حیات و راهرو‌ها مملو از جمعیت گردید و هیأت امنای مسجد ناگزیز به تغییر برنامه و برگزاری نماز عید شدند. در اثنای اقامه نماز و به دنبال آن ارائه خطبه‌ها که توسط استاد عزیز بابایی ایراد شد، جمعیت همچنان به صورت پرشمار به سوی مسجد می‌شتافتند به نحوی که پس از پایان خطبه‌ها و خروج فوج اول نمازگزاران، در خلال دقایق کوتاهی تمامی فضاهای مسجد مجدداً لبریز از حضور نمازگزاران شد و نماز و خطبه‌های عید قبل از ساعت هشت بامداد مجدداً اقامه و ایراد شد. 

مراجعه نمازگزاران به مسجد ادامه یافت و نماز عید برای سومین و چهارمین بار هم برگزار شد و حدود ساعت نه بامداد پایان مراسم اعلام شد. 

به علت ازدحام شدید جمعیت، خطیب نماز عید هر بار ناگزیر می‌شد خطبه‌ها را در دقایق کوتاهی ایراد نماید و در خلال آن‌ها به ارزش و عظمت دستاوردهای صیام و قیام ماه مبارک رمضان و ضرورت تلاش برای حفظ و تداوم آن‌ها تا رمضان آینده اشاره و تأکید می‌کرد و آداب روز عید را بازگو می‌نمود. 

گفتنی است نیروهای پلیس امنیت ناحیه، از نخستین دقایق بازگشایی درهای مسجد، به منظور تأمین و حفظ امنیت مراسم، در محل مستقر و با نمازگزاران و هیأت امنای مسجد ‌‌‌نهایت همکاری را به عمل آوردند و علیرغم طولانی شدن مراسم با گشاده رویی و شکیبایی به حضور خود ادامه دادند و فرمانده یگان حاضر، در واکنش به استقبال وسیع، شکوه‌مند و منضبط بالغ بر هفت هزار شهروند اهل سنت، اعلام آمادگی کرد که تا هر زمان نیاز به تکرار برگزاری نماز باشد، برای حفظ امنیت مراسم حضور خواهند داشت.

گزارشی از برگزاری نماز عید سعید فطر صادقیه تهران
گزارشی از برگزاری نماز عید سعید فطر صادقیه تهران