سفر هیأتی از شورای مرکزی به شهرستان ثلاث باباجانی

سفر هیأتی از شورای مرکزی به شهرستان ثلاث باباجانی

هیأتی سه نفره متشکل از رئیس هیأت اجرایی مرکزی جماعت، رئیس هیأت نظارت و داوری و یکی از اعضای شورای مرکزی جماعت بعدازظهر دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۵ مهمان هیأت اجرایی و جمعی از اعضای جماعت دعوت و اصلاح در شهرستان ثلاث باباجانی بودند. 

بنابر گزارش روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح در شهرستان مذکور دکتر ستار آینه‌پور رئیس هیأت اجرایی مرکزی، محمد علی آریانژاد رئیس هیأت نظارت و داوری و دکتر محمد ابراهیم ساعدی رودی از اعضای شورای مرکزی جماعت بعدازظهر روز دوشنبه با اعضای هیأت اجرایی جماعت در شهرستان دیدار و گفتگو نموده و در عصر همانروز با جمعی از خانواده‌ها و اعضای جماعت در شهرستان دیدار نمودند. 

در این دیدار پس از خیرمقدم و معرفی مهمانان توسط مسئول هیأت اجرایی جماعت در شهرستان دکتر محمد ابراهیم ساعدی رودی در بیاناتی به ذکر اوصاف و ویژگی‌های بارز شخصیتی پیامبر اسلام (ص) پرداخته و ضرورت آشنایی نسل کنونی مسلمانان را با ابعاد برجسته شخصیتی ایشان برای فراگیری نحوه انجام تعامل صحیح با دنیای پیرامون یادآور شد. 

دکتر ساعدی رودی در ادامه در رابطه با تکریم و بزرگداشت پیامبر اسلام از جانب پروردگار در شرح مختصری بر سوره کوثر مراد از کوثر را با آیه «و رفعنا لک ذکرک» در سوره انشراح پیوند داده و یادآور شد که پیشنهادی بر‌تر از اذان که در همه قرون ماضی و آتی و در تمامی روستا‌ها و شهرهای دنیا هر روز گفته می‌شود برای جاوید ساختن نام کسی داده نشده است و این‌‌ همان ترفیع نام و یاد رسول الله (ص) است. 

نویسنده کتاب «محبوب‌ترین انسان» در ادامه صحبت‌های خود به پرسش‌های حضار در خصوص ویژگی‌ها و وجه تمایزات این کتاب با سایر کتب نوشته‌ شده در زمینه سیره پاسخ داد. 

در بخش پایانی این دیدار آقای آریانژاد نیز به سؤالات حاضران در رابطه با مسایل جاری جماعت و وضعیت و جایگاه کنونی آن پاسخ گفت. 

رئیس هیأت نظارت و داوری جماعت ضمن مطلوب توصیف نمودن پایگاه اجتماعی و سیاسی جماعت و همچنین جایگاه آن نزد دولتمردان یادآور شد: امروزه این دیدگاه که امنیت و آسایش و آرامش کشور در گرو حفظ و اعطای حقوق تک تک شهروندان فارغ از هر‌نژاد و مذهب و دین و قومیت می‌باشد روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌نماید. 

آقای آریانژاد در خصوص قضاوت در مورد عملکرد دولت کنونی در قبال جماعت و اهل سنت آن را مثبت ارزیابی نموده و در عین حال با اشاره به روند چندصد ساله دموکراسی خواهی در غرب خواستار عدم شتابزدگی در تحصیل دستاوردهای مدنی بویژه از سوی اعضا شد. 

در پایان این دیدار یکی از حاضران به سرودی را در مدح پیامبر اکرم (ص) ارائه نمود.