نایب‌رئیس اوّل مجلس شورای اسلامی با دبیركل جماعت دیدار کرد

نایب‌رئیس اوّل مجلس شورای اسلامی با دبیركل جماعت دیدار کرد

دكتر مسعود پزشکیان، نایب‌رئیس اوّل مجلس دهم شورای اسلامی و خانم پروانه مافی، نماینده‌ی مجلس، با دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح، دیدار کردند.

در این دیدار که سه‌شنبه ۲۳ آذرماه جاری در دفتر مرکزی جماعت در تهران صورت گرفت، دکتر عبدالرّحمن پیرانی ضمن تبریک فرارسیدن زادروز پیامبر اسلام -صلّی الله علیه وسلّم- اظهار داشت: «ما از ابتدای فعالیت جماعت دعوت و اصلاح، سعی کرده‌ایم از ورود به اختلافات و منازعات قومی و مذهبی پرهیز کنیم و هم در آن دوران حسّاس و هم امروز، همواره  به اعتدال و میانه‌روی در اندیشه و عمل، پایبند بوده ایم. تندروی و مأیوس شدن را دو آفت برای جامعه‌ی ایران، به‌ویژه اهل سنّت دانسته و در این راستا تلاش كرده‌ایم به صورت مداوم، فرهنگ امید، دگرپذیری و رواداری را نشر دهیم.»

وی در ادامه تنوّع را یک سنّت الهی برشمرد و گفت: «تنوّع و تعدّد، یک سنّت و قانون الهی در هستی و وجود است.» 

وی یكی از دلایل وجود منازعات و دشمنی در جهان اسلام را عدم درک درست سنت‌های الهی برشمرد و تأکید کرد: «ما باید تنوّع و تفاوت‌ها را به‌گونه‌ای مدیریت كنیم كه به همكاری و همگرایی بیشتر منجر شود، نه به بروز اختلافات.»

وی همچنین افزود: «ضرورت دارد ضمن حفظ و تقویت هویّت‌های گوناگون قومی و مذهبی در سایه‌ی دین و در چهارچوب كشورمان ایران، با یكدگر همكاری کنیم.»

وی در آخر اضافه کرد: «برای شما بزرگواران که در مسند قانون‌گذاری حضور دارید، مسندی که بستری است برای اقامه‌ی  قسط و عدل در جامعه، که رسالت همه‌ی انسان‌های بزرگ در طول تاریخ بوده وهست، آرزوی موفّقیت می‌کنم.»

دکتر پزشکیان، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اعضای جماعت دعوت و اصلاح، ابراز داشت: «از اعتقاد و باور، یک چیز را می‌فهمم و بقیه را حاشیه می‌دانم و آن همان عدالتی است كه دکتر پیرانی بدان اشاره نمود؛ زیرا تمام پیامبران برای اجرای عدالت آمده‌اند.»

وی افزود: «همه‌ی اختلافات از آنجا نشأت می‌گیرد که ما همدیگر را نمی‌فهمیم. طبق آیات قرآن، از ما پیمان گرفته‌اند که: جز حق نگوییم و اگر چیزی را نمی‌دانیم آن را تکذیب نکنیم. اگر به این دو عهدی که داده‌ایم وفا کنیم، هیچ معنی ندارد که دیگر با هم اختلاف داشته باشیم.»

وی بیان داشت: «ریشه‌ی همه‌ی اختلافات برمی‌گردد به منیّت؛ ما باید این منیّت را کنار بگذاریم و بنا را بر خدمت قرار دهیم. هر کس ادّعا دارد که خوب‌تر و عادل‌تر است، بیشتر خدمت کند.»

دکتر پروانه مافی، دیگر نماینده‌ی حاضر در نشست نیز ضمن ابراز خوشحالی از توفیق حضور در دفتر جماعت دعوت و اصلاح و تبریک ولادت پیامبر اکرم -صلّی الله علیه وسلّم- اشاره کرد: «اگر به تاریخ بنگریم خواهیم دید، هرگاه خواسته‌اند مانع پیشرفت در منطقه شوند، به اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنّی روی آورده‌اند.» وی در ادامه بر حفظ وحدت، هم‌افزایی و تعاون تأکید کرد.

نایب‌رئیس اوّل مجلس شورای اسلامی با دبیركل جماعت دیدار کرد
نایب‌رئیس اوّل مجلس شورای اسلامی با دبیركل جماعت دیدار کرد

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
عثمان (مهمان)
1395/09/27

این دیدارها را نمی دانم به فال نیک بگیریم یا ابتلایی جدید برای جماعت که تضمین ندارد به خیر ختم شود.

2
م.ب (مهمان)
1395/09/28

آقای عثمان گرامی اگر ممکن است دلایل به‌خیر نبودن، گفت‌وگو با دیگران را بیان کنید تا بزرگان جماعت هم متوجه اشتباهات خود شوند و شما هم راه را به نابینا نشان دادە باشید. الدال علی فعل کفاعله