با سلام ... میخواستم بدونم آیا تهمت با توبه کردن بخشیده میشه ؟...اگر در جمعی گفته باشیم که با دختری رابطه داشتیم (رابطه جنسی) در صورتی که در واقعیت این چنین نبوده ! (و اون دختر هم نمی‌داند که اون شخص این تهمت را زده! ) اگر بعدا آن شخص پشیمان شود و توبه کن

شماره: 
0
ادامه سؤال: 
با سلام ... میخواستم بدونم آیا تهمت با توبه کردن بخشیده میشه ؟...اگر در جمعی گفته باشیم که با دختری رابطه داشتیم (رابطه جنسی) در صورتی که در واقعیت این چنین نبوده ! (و اون دختر هم نمی‌داند که اون شخص این تهمت را زده! ) اگر بعدا آن شخص پشیمان شود و توبه کند ...آیا توبه از وی پذیرفته میشود ؟ آیا مطرح کردن این قضیه (تهمت) با آن دختر بعد از گذشت مدتی کار درستی است ؟! و آیا مطرح کردن آن با افرادی که در آن جمع بودند (و یاد آوری آن بعد از این مدت) کار درستی است ؟! آیا اگر به دختر و جمع حقیقت گفته شود "مفسده ای" وجود نخواهد داشت ؟

اگر از راه گفتن این تهمت مدت زیادی گذشته باشد و آن به فراموشی سپرده شده است، آن را به یاد آن فرد نیاورد، بلکه توبه کند و از خداوند آمرزش بخواهد.
اما اگر سخن فراموش نشده است و آن دختر ادعای شرف کند فرد تهمت زننده باید از آن دختر حلالیت بطلبد اگر صاحب حق او را ببخشد نزد افرادی که این سخن را گفته نیز برود و گفته‌ی خویش را تکذیب کند اما اگر دختر از حق خود نگذرد و ادعای شرف کند بر چنین فردی به وسیله دادگاه هشتاد تازیانه حد قذف(تهمت زدن) اجرا می‌گردد و خودش چون به زنا اعتراف و اقرار نموده است. افزون بر حد قذف بر او حد زنا نیز اجرا می‌شود. حد زنای فرد محصی(ازدواج کرده) و غیر محصی (کسی که ازدواج نکرده) متفاوت است.
خداوند متعال می‌فرماید: (وَالَّذِينَ يَرْمُونَ الْمُحْصَنَاتِ ثُمَّ لَمْ يَأْتُوا بِأَرْبَعَةِ شُهَدَاءَ فَاجْلِدُوهُمْ ثَمَانِينَ جَلْدَةً وَلَا تَقْبَلُوا لَهُمْ شَهَادَةً أَبَدًا ۚ وَأُولَـٰئِكَ هُمُ الْفَاسِقُونَ) نور: 4
و کسانی که به زنان پاکدامن اتهام زنا می‌زنند سپس چهار گواه برای اثبات اتهام نیاورند پس هشتاد ضربه (تازیانه) به آنان بزنید و بعد از آن هرگز از آنان گواهی را نپذیرید و آنان فاسقانند.