اردوی تفریحی تربیتی جماعت در سردشت برگزار شد

اردوی تفریحی تربیتی جماعت در سردشت برگزار شد

همزمان با سال روز معراج پیامبر اکرم (ص) در روز شنبه ۲۶ اردیبهشت ماه دومین اردوی تفریحی تربیتی جماعت در سال جاری برگزار شد. 

 دلیر عباسی دبیر آموزش و پرورش سردشت، در سخنانی که به مناسبت سال روز معراج نبی مکرم اسلام (ص) بیان کرد به درس‌های گرفته شده از این حادثه‌ی مهم پرداخت و گفت: «یکی از درس‌های این حادثه، دوری از یأس و نا‌امیدی در هنگام سختی و مشکلاتی است که برای دعوتگران پیش می‌آید زیرا مسیر دعوت‌گری جاده‌ی صاف و همواری نیست و مشکلات زیادی برای آنان پیش می‌آید و از قبل باید آمادگی کافی برای مواجه با چنین مشکلاتی را داشته باشیم. معراج زمانی روی داد که پیامبر در اوج سختی و مشکلات بود، خداوند در این موقعیت ایشان را به آسمان‌ها و حضور خویش فراخواند.» 

وی همچنین با اشاره به آیه‌ی مبارکه: سُبْحانَ الَّذی أَسْرى‏ بِعَبْدِهِ... گفت: «این آیه دارای نکاتی است: جسمانی بودن معراج، اوج محبت خداوند نسبت به پیامبر و همچنین با توجه به کلمه‌ی «عبد» در آیه تقدس‌زدایی از انسان‌هاست، هرچند مقام فرد بسیار بالا باشد باز هم عبد و بنده‌ی خداوند است و مسلمانان مانند مسیحیان و یهودیان که دچار غلو نسب به پیامبران خود شدند و آنان را فرزندان خداوند می‌دانستند نشوند. 

وی در ادامه گفت: «درس دیگر این حادثه جرأت رهبر در بیان نظرات است؛ زیرا پیامبر مسأله‌ای را ابراز کرد که عقل انسان‌ها از پذیرش آن ناتوان بود، ولی پیامبر در اولین فرصت ممکن قضیه را برای اصحاب و دیگران بازگو کرد و ما هم باید حق را در هر شرایطی بیان کنیم اگرچه دیگران از قبول آن خودداری کنند.» 

وی ادامه داد: «گاهی دعوتگران در بیان مسائل دینی یا آن را حذف می‌کنند، زیرا نگرانند مردم آن را قبول نکنند و یا تأویل‌های صرفاً عقلانی به کار می‌برند تا دیگران آن را قبول کنند که روح حدیث و یا آیه را از بین می‌برند و این صحیح نیست ما باید جرأت و شهامت داشته باشیم و از بیان حقایق و واقعیت‌ها آن طور که هستند هراس نداشته باشیم.» 

 وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: «درس دیگر اطمینان و ثقه اصحاب به رهبرشان بود. زیرا مشرکین پیش اصحاب می‌رفتند و این قضیه را جهت تمسخر پیامبر (ص) بازگو می‌کردند و فردی مثل حضرت ابوبکر (رض) فرمود: اگر بالا‌تر از آن را نیز بگوید باز هم من باور می‌کنم و به همین علت به ابوبکر صدیق نیز مشهور شد. و ما هم باید ابوبکر وار این اعتماد و ثقه را به مسئولان جماعت داشته باشیم زیرا انجام امور بر اساس شورا و جمعی است و دست خداوند همراه جماعت است.» 

وی در ادامه افزود: «پیامبر (ص) با توضیحات فراوان در باره این سفر و دادن نشانی‌های راه مسیر اسراء برای مشرکان افراد را به قناعت می‌رساند ولی بازهم از قبول آن سرباز زدند. درس دیگر این روی داد این است که همیشه در مقابل دعوتگران دینی کسانی هستند که در هیچ شرایطی حق را قبول نمی‌کنند هرچند به صحت آن اطمینان داشته باشند و ما نباید در بیان حقایق مخالفت این دسته از افراد را مد نظر قرار داشته باشیم و سعی در راضی کردن آنان بکنیم بلکه در هر شرایطی باید خدا را در نظر داشته باشیم و در ‌‌نهایت شجاعت، واقعیت‌ها را بیان کنیم و از لومه‌ی لائمان هراس نداشته باشیم.» 

در ادامه این برنامه گروه‌های سرود با خواندن اشعار و سرود در مدح پیامبر اکرم (ص) این یاد را گرامی داشند. 

این اردوی یک روزه در محل سد ورگیل سردشت برگزار شد که دومین اردوی خانوادگی اعضای جماعت در سال جاری بود. 

پیاده روی و ورزش‌های دسته جمعی از دیگر برنامه‌های این اردو بود. 

هرساله در فصل بهار اردوهای متنوعی برای تمامی گروه‌های سنی و صنفی اعضاء و هواداران جماعت در سردشت برگزار می‌شود.

اردوی تفریحی تربیتی جماعت در سردشت برگزار شد
اردوی تفریحی تربیتی جماعت در سردشت برگزار شد
اردوی تفریحی تربیتی جماعت در سردشت برگزار شد
اردوی تفریحی تربیتی جماعت در سردشت برگزار شد