معاونت پلیس راهور سردشت: تعداد کشته‌شدگان تصادفات جاده‌ای سردشت در سال جاری ۴۱ نفر بوده‌ است

عکس آرشیویی است

معاونت پلیس راهور سردشت اعلام کرد تعداد کشته‌شدگان ناشی از تصادفات جاده‌ای، در جاده‌های منتهی به‌ سردشت در سال جاری ۴۱ نفر و در سطح استان، ۴۰۲ تن، بوده‌ است. 

بنا به‌ گزارش خبرنگار اصلاحوب سروان علی اکبر حسین‌نژاد، «معاونت پلیس راهور سردشت» در سخنانی که بامداد امروز پنجشنبه، در مسجد فرهنگیان سردشت اعلام کرد: آمار کشته‌شدگان تصادفات جاده‌ای در سطح استان آذربایجان غربی بسیار بالاست بطوریکه ۴۰۲ نفر تاکنون در سال جاری بر اثر تصادف، جان خود را از دست داده‌اند. وی تأکید کرد علاوه‌ بر این آمار، تعداد کثیری مصدوم شده‌اند و سلامتی آنان و آرامش خانواده‌هایشان، به‌ مخاطره‌ افتاده‌ است.

وی گفت: طبق آمار، ۹۵ درصد تصادفات ناشی از عامل انسانی ازجمله‌؛ سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز، انحراف به‌ چپ، نسبتن کمربند ایمنی، خواب‌آلودگی راننده‌ و خستگی و ۵ درصد ناشی از نقص فنی خودرو و عامل جاده‌ است. 

وی تأکید کرد که‌ پلیس به‌ تنهایی نمی‌تواند در کاهش تصادفات، نقشی چشمگیر داشته‌ باشد، بلکه‌ باید با فرهنگ‌سازی قوانین راهنمایی رانندگی که‌ به‌ خاطر حفظ جان راننده‌ و سرنشینان تدوین شده‌ است، در راستای کاهش ضایعات ناشی از تصادف کوشید. 

سروان حسین‌‌نژاد که‌ در مراسم ترحیم مرحوم «هه‌لمه‌ت اسماعیلی» در مسجد فرهنگیان سردشت سخن می‌گفت، بر بستن کمربند ایمنی به‌ وسیله‌ی همه‌ی سرنشینان ماشین، تأکید کرد و گفت: علّت تصادفی که‌ در شامگاه‌ سه‌شنبه‌ ۵ اسفندماه‌ جاری در محور نلاس- سردشت روی داد و متآسفانه دو نفر جان خود را در آن، از دست دادند و دو نفر دیگر، به‌ شدت مصدوم شدند، سرعت بیش از حد مجاز و نیز نبستن کمربند بوده‌ که‌ سبب پرت شدن هر چهار نفر آنان به بیرون از خودرو، شده‌ است. 

گفتنی است «هه‌لمه‌ت اسماعیلی» ۳۵ ساله‌، برادر همکار گرامیمان آقای «جمال اسماعیلی» در این رویداد جان به‌ جان‌آفرین تسلیم نمود، پایگاه‌ اطلاع‌رسانی اصلاح و شورای سردبیری سایت، مراتب تسلیت خود را تقدیم ایشان و خاندان معزز اسماعیلی نموده‌ و از ایزد منان مغفرت ابدی و بهشت سرمدی را برای آن مرحوم و صبر جمیل و پاداش وافر را برای بازماندگان آن فقید، خواستار است.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
عارف شهدادی (مهمان)
1393/12/07

ما هم به آقای اسماعیلی تسلیت گفته و برای آن مرحوم رحمت و مغفرت خداوند خواستاریم.

2
بدون‌نام (مهمان)
1393/12/07

باسلام. برادر گرامی جناب اسماعیلی درگذشت برادر گرامی تان را تسلیت عرض می کنم. ابراهیمی تربت‌جام

3
داود داودیان (مهمان)
1393/12/07

کاکا جمال عزیز درگذشت برادرتان را به شما و خانواده ی گرامی تسلیت میگم خداوند آن مرحوم را در جوار رحمت خود در جنت فردوس قرار دهد

4
روابط عمومی شهرستان اشنویه (مهمان)
1393/12/07

انا لله و انا الیه راجعون
برادر بزرگوار و محبوب ، استاد عزیز و متوکل بلله کاک جمال اسماعیلی مجاهد فی سبیل الله
اعظم الله اجرکم و احسن عزاءکم و غفر
لمیتکم
ما و سایر برادران و خوهرانتان که خدمتتان شرفیاب نشدند اما از تلاشها وعنایتهای حضرتعالی بهرمندند خدمتتان عرض تسلیت و تعزیت داریم خدای مهربان ایشان را غریق رحمت خود بگرداند و به شما سرور گرامی و خانواده آن عزیز و همه بازماندگان صبر و تحمل و اجر کامل نصیب بفرماید. ملتمسانه از خداوند خواهانیم که باری دیگر در جنات نعیمش در فردوس اعلی با یکدیگر همراه و هم مقام باشید.آمین یا رب العا لمین
هیئت اجرایی شهرستان اشنویه

5
بدون‌نام (مهمان)
1393/12/07

انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت برادر گرامیتان را به شما و خانواده محترم تسلیت عرض میکنم و آرزوی صبر و سلامتی برایتان دارم از خداوند منان خواستارم که به شما صبرعطا نماید

6
سيد عزيز حسنى (مهمان)
1393/12/08

إنا لله وإنا إلیه راجعون
استاد و برادر ارجمندم کاک جمال اسماعیلی بزرگوار
با سلام و اداى احترام؛
درگذشت اخوی گرامیتان، کاک "هه لمه ت" مايه تألم و اندوه ما گشت اين امتحان الهى را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض می‌ نمايم و رحمت شفيقانه الهی برای آن مرحوم و صبر و شکیبایی برای شما و بازماندگان محترم از درگاه خداوند متعال طالبم .

اعظم الله اجركم واحسن عزائكم و غفر الله لمیتكم .آمین

7
عبدالله سعیدی (مهمان)
1393/12/09

لله ما اخذ و ما اعطی
به برادر جمال اسماعیلی تسلیت عرض می کنم خداوند به ایشان و خانواده محترم صبر و اجر عطا فرماید و متوفی را مورد رحمت و مغفرت قرار دهد.

8
نایب قدرت (مهمان)
1393/12/10

استاد جمال اسماعیلی عزیز،
درگذشت برادر بزرگوارتان را از صمیم قلب به حضرتعالی و خانواده ارجمند تسلیت گفته و علو درجات را برای آن مرحوم از درگاه رب العلمین مسئلت دارم.