امام جمعه‌ی اهل سنت شهر محمدی سراوان دار فانی را وداع گفت

امام جمعه‌ی اهل سنت شهر محمدی سراوان دار فانی را وداع گفت

مولوی رحیم‌بخش بلوچزهی، امام جمعه‌ی اهل سنت شهر محمدی سراوان در شامگاه ٢۵ مهرماە در سن ۶۹ سالگی بر اثر عارضه‌ی قلبی در شهر محمدی سراوان درگذشت. 

وی فرزند مرحوم ملا حسن در سال ۱۳۲۵ ه. ش در روستای محمدی شهرستان سراوان متولد شد. تحصیلات ابتدایی را در دبستان منوچهری روستای محمدی به پایان رساند. سپس جهت تحصیلات حوزوی به مدرسه‌ی دارالعلوم روستای زنگیان سراوان که پدر بزرگوارش در آنجا به تدریس مشغول بود گذراند. سپس در سن ۱۵ سالگی به منظور ادامه‌ی تحصیل و کسب علوم شرعی به پاکستان مهاجرت کرد و در دارالعلوم شهر کراچی مشغول به تحصیل شد. بعد ازهشت سال تحصیل و فارغ‌التحصیل شدن به سراوان بازگشت و به عنوان امام جمعه و جماعت مسجد جامع روستای محمدی به امامت پرداخت. وی همچنین به عنوان مدرس تفسیر، حدیث و فقه در دارالعلوم روستای روستای زنگیان سراوان مشغول به تدریس شد. در‌‌‌ همان موقع به صورت دبیر حق‌التدریسی در دبیرستان‌های دولتی شهرستان سراوان مشغول به کار شد. 

وی سپس در آزمون استخدامی شرکت و به عنوان دبیر الهیات استخدام رسمی شد. سپس در آزمون سطح سه دانشگاه تهران شرکت کرد و بالا‌ترین امتیاز را در آن سطح کسب نمود و در دانشگاه آزاد واحد سراوان به عنوان استاد دروس الهیات و فلسفه مشغول به تدریس شد. 

وی در روش تدریس از ابتکارات خاصی جهت جذب و جلب توجه دانش‌آموزان و دانشجویان در زمینه‌های اخلاقی و عبادی استفاده می‌نمود. همچنین درس حدیث صحیح بخاری در حوزه‌ی زنگیان زبانزد خاصّ و عام بود که مشتاق شرکت درآن درس بودند. 

وی در امر قضاوت نیز مهارت ویژه‌ای داشت و با سعه‌ی صدر و تعامل با اقشار مختلف مردم برخورد می‌نمود و بسیاری از مشکلات مردم را حلّ و فصل می‌کرد. 

 با همه‌ی گروه‌ها و جماعت‌های دینی اهل سنت در سراوان ارتباط داشت و همیشه خود را متأثّر از فکر اخوان و شخصیت‌های آن می‌دانست و هواداری خود را از جماعت دعوت و اصلاح اعلام می‌نمود. 

وی آثار و مقالات فراوانی در زمینه‌ی اخلاق در جامعه‌ی بلوچستان و مشکل طلاق و شیوه‌های مقابله با فساد، تسامح و تعامل نوشته است. 

همچنین در زمینه‌ی ساخت مساجد مکاتب عیدگاه‌ها و قبرستان‌ها فعالیت‌ داشت. 

وی در زمینه‌ی حلّ مشکلات اجتماعی جامعه‌ی سراوان با معتمدین و ریش سفید و نخبگان مشورت می‌نمود تا بهترین راه‌حل را پیدا کند. 

سرانجام به علت عارضه‌ی قلبی جان به جان آفرین تسلیم کرد. مراسم تشییع جنازە، ظهر روز شنبه‌، در جمع هزاران نفر از شاگرادان و دوستداران در شهر محمدی سراوان با شکوە خاصّی برگزار شد. 

از خداوند متعال مغفرت وعلو درجات را برای ایشان و صبر جزیل برای خانواده‌ی محترمشان خواستاریم. روحش شاد و یادش گرامی باد. إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیْهِ رَاجِعونَ

امام جمعه‌ی اهل سنت شهر محمدی سراوان دار فانی را وداع گفت
امام جمعه‌ی اهل سنت شهر محمدی سراوان دار فانی را وداع گفت
امام جمعه‌ی اهل سنت شهر محمدی سراوان دار فانی را وداع گفت
بدون امتیاز