واکاوی اسلام هراسی در نشست ایمانی خواهران شیراز

واکاوی اسلام هراسی در نشست ایمانی خواهران شیراز
به همت معاونت خواهران شهر شیراز پنج‌شنبه ۲۵ دی ماه سال جاری مراسم ایمانی و افطار طبق روال ماه‌های قبل برگزار شد. 
سخنران این نشست شیخ عبدالله میرانی، راجع به «اسلام هراسی در دنیای امروز» مطالبی ارائه داد. وی سخنان خود با چند سؤال شروع کرد؛ اسلام هراسی موضوعی تنها مختص امروز نیست بلکه برنامه‌ای است که از گذشته وجود داشته اما امروز شدت یافته است سؤالاتی که در اینجا مطرح می‌شود: علت این موج اسلام هراسی چیست و چرا تمام دنیا علیه اسلام و مسلمانان بسیج شده‌اند؟ مگر اسلام دین سلم و سلامتی نیست و مشکل آنها با اسلام و مسلمین چیست؟ و این کار دو دلیل بیشتر ندارد، یکی به خاطر ارزش و اعتبار و پر بودن اسلام و دیگری به خاطر واکنش و تندروی برخی از مسلمانان است. 
وی اضافه کرد: اسلام از زمان رسول خدا و تشکیل حکومت اسلامی ‌در مدینه تا زمانیکه خلافت اسلامی‌ در سال 1924م سقوط کرد بیش از هزار سال بر بخش وسیعی از کره‌ی خاکی حکومت کرد و در این مدت چیزهای با ارزش زیادی را به دنیا عرضه نمود و از سوی دیگر دشمنان اسلام و قرآن ضربه‌های سنگینی را از جانب اسلام متحمل شدند و کینه اسلام را به دل گرفتند؛ به گونه‌ای که هنگامیکه صلیبی‌ها وارد دمشق شدند اولین جایی که رفتند قبر صلاح الدین ایوبی بود و چکمه‌هایشان را بر روی قبر او نهادند و گفتند: ما بار دیگر برگشتیم. و یا اظهارات جرج بوش بعد از حوادث 11 سپتامبر که می‌گوید جنگ‌های صلیبی بار دیگر آغاز شده است و یا سخن یکی از وزرای کابینه‌ی بلر هنگامی‌ که تب برفکی و جنون گاوی اروپا را در برگرفته است می‌گوید: امروز طوفان وحشتناکی اروپا را سفرا گرفته که از این بیماری‌ها بسیار مهم‌تر است و ما باید با آن مقابله کنیم و آن چیزی جزء اسلام گرایی و اسلام خواهی در اروپا نیست. دوران طلایی اسلام روزهایی که مسلمانان در قلب اروپا یعنی اسپانیا دانشگاه‌هایی را ساختند که اروپاییان دانشجویان دختر و پسر خود را برای درس خواندن به آنجا فرستادند و هنگامیکه فارغ از تحصیل می‌شدند عارشان می‌آمد لباس‌های جوامع خود را را بپوشند و با لباس‌های بلند عربی مردانه و زنانه به عنوان لباس‌های متمدن و پیشرفته‌ی آن عصر به جوامع خود باز می‌گشتند. خداوند می‌فرماید:" لَقَد کَتَبنَا فِی الزَّبورِ مِن بَعدِ الذِّکرِ أَنَّ الأَرضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُون " زمین را در نهایت بندگان صالح و مصلح من به ارث می‌برند. براساس قائده‌ی استخلاف خداوند وعده داده است که حکومت خدا بر زمین جانشین می‌شود و خود کتاب‌های یهود و مسیح وعده داده‌اند که اسلام دوباره به مرکب قدرت باز می‌گردد و مرزهایی که اشغالگران بین کشورهای اسلامی‌ ایجاد نموده‌اند برداشته خواهد شد. اما در مقابل کفر عالمی ‌هیچ قدرت دیگری به جزء اسلام وجود ندارد بدین خاطر تمام توان خود را به کار گرفته است؛ اسلام و مسلمانان را بدنام و نابود کند و می‌داند که اسلام در آینده‌ای نزدیک حاکم خواهد شد. آنها هزینه‌های زیادی را خرج کردند که جلوی اسلام را بگیرند و یا حکومتش را به تاخیر بیندازند.
آقای میرانی در ادامه افزود: همانگونه که فرعون خواب دیده پسر بچه‌هایی که قرار بود تاج و تختش را ویران کنند، او او می‌فهمید که این جریان رخ خواهد داد چون خداوند وعده داده است اما او می‌خواست با این کارهایش جلوی دین خدا را بگیرد و یا به تاخیر اندازد. امروز اسلام از چنان قدرت و قابلیتی برخوردار است که می‌تواند بدون اینکه تیری را شلیک کند پیروز باشد؛ اسلام امروزه کشورهای اروپایی را درنوردیده است به گونه‌ای که اکنون اسلام در انگلستان و فرانسه و آلمان دومین دین است، تعداد مسلمانان بر طبق آمار 15 سال پیش نه میلیون مسلمان بوده و تعداد مساجد در آمریکا طبق آمار 17 سال پیش هفت هزار مسجد بوده است. آن‌ها حق دارند بترسند و برای همین ترسشان شب و روز میلیاردها دلار خرج می‌کنند تا مسلمانان شیعه و سنی را به جان هم بیندازند و یا خرج می‌کنند و جریانی به نام داعش را به وجود آورده‌اند و نام آن را خلافت اسلامی‌ می‌گذارند تا اینکه با این کارها جلو خلافت اسلامی‌ وعده داده شده را بگیرند و یا به تاخیرش بیندازند چون بازگشت دوباره‌ی اسلام همه چیز را از آن‌ها خواهد گرفت. اسلام با هیچ دینی سر ناسازگاری ندارد و خداوند می‌فرماید:" لایَنهَاکُمُ الّذِینَ لَم‌یُقَاتِلُوکُم فِی‌الدّیِنِ وَ لَم یُخرِجُوکُم مِن دِیارِکُم أن تُبدُوُهُ وَ تُقسِطُوا اِلیهم إِنّ اللهَ یُحِبُّ المُقسِطِینَ" 
الله برای ایمان‌داران قائده و قانون وضع کرده است و از آن‌ها می‌خواهد به نسبت کسانی که از دین و آیین شما نیستند خوبی کنید با آن‌ها رفت و آمد کنید و به درستی نشست و برخاست کنید و کاسبی کنید به شرط اینکه با شما سر ناسازگاری نداشته و برای نابودی شما هزینه‌ها نکنند. پیامبر اسلام رحمت للعالمین است، یعنی رسول خدا برای جن و انس و مسلمان و کافر، جاندار و بی جان منبع صلح و صفا و آرامش می‌باشد اما عده‌ای این را نمی‌خواهند و دشمن خدا و انسانیت هستند. 
وی خاطر نشان کرد: آن‌ها از اسلام و مسلمانان می‌ترسند و به همین خاطر برای مقابله با آن به موج اسلام هراسی روی آورده‌اند. امروزه مسلمانان باسواد و خوش ذوق همه‌ی مؤسسات اروپا را گرفته‌اند، امروز مسلمانان و بویژه ایرانیان درصد بالایی از کارمندان ناسا( سازمان فضایی آمریکا) را گرفته‌اند، امروزه بخش بزرگی از تاجران و پزشکان برجسته‌ی اروپایی مسلمانان هستند.  قدرت اسلام براساس اخلاق و فطری بودن و واقع گرایی آن است. اکنون کشورهای اندونزی و کشورهای جنوب شرق آسیا که بیشترین جمعیت کشورهای اسلامی ‌را تشکیل می‌دهند برای مسلمان شدنشان یک تیر هم شلیک نشده است. بلکه براساس رفتار و صداقت و خوش حسابی تجار مسلمان، گاو پرستی و خورشید پرستی خود را رها کرده‌اند به اسلام روی آورده‌اند و قدرت اسلام در اینهاست و اروپایی‌ها از آن می‌ترسند و به خاطر این، موج اسلام هراسی راه انداخته‌اند و کاریکاتور پیامبر را می‌کشند و چندین هزار برابر پخش می‌کنند و می‌خواهند با این کارهایشان مسلمانان را تحریک کنند و سپس بر آن اسلام را متهم به افراط و خشونت کنند. امروزه دفاع از رسول الله با سر دادن شعارها و واکنش‌های احساسی نیست بلکه دفاع از رسول الله( صلی الله علیه و سلم) وقتی میسر می‌شود که خواهر مسلمان اگر از خواهر خود قهر است با آن آشتی کند دیگر اینکه دختر مسلمان حجاب خود را براساس اصول و مقررات دین محمد برنامه‌ریزی کند؛ شخص مسلمان زکات مالش را بپردازد و برای آن حساب و کتاب داشته باشد؛ به فرزندان خود قرآن را آموزش دهیم و موسسه‌های قرآنی‌مان آباد شود؛ دفاع از پیامبر و جواب کاریکاتور را وقتی می‌توان نشان داد که اهل اقامه‌ی نماز باشیم نه اهل خواندن نماز چون خیلی از ما نماز خوان هستیم اما نمازگزار نیستیم و خودمان را اصلاح کنیم و خانه و خانواده‌هایمان اهل ایمان باشند و به فرزندانمان احادیث رسول الله یاد دهیم.
واکاوی اسلام هراسی در نشست ایمانی خواهران شیراز
واکاوی اسلام هراسی در نشست ایمانی خواهران شیراز
واکاوی اسلام هراسی در نشست ایمانی خواهران شیراز