کوهنورد جوان مهابادی به عضویت تیم ملی درآمد

کوهنورد جوان مهابادی به عضویت تیم ملی درآمد

 رییس هیأت کوهنوردی مهاباد گفت: یکی از کوهنوردان جوان این شهرستان به عضویت تیم ملی کوهنوردی امید کشور درآمده است. 

طاهر پهنایی روز دوشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کوهنورد جوان مهابادی «رضا فتاحی قاضی» نام دارد که پس از طی موفقیت آمیز دوره‌های مختلف فدراسیون کوهنوردی به عضویت تیم ملی کوهنوردی امید کشور در آمده است. 

وی اضافه کرد: پس از انتشار فراخوان فدراسیون کوهنوردی برای عضویت در تیم ملی، ۴۵ کوهنورد از سراسر کشور در اردو‌های آموزشی این فدارسیون شامل اردوی برف و یخ، اردوی سنگ نوردی، هوا‌شناسی و نقشه خوانی شرکت کردند. 

وی اظهار کرد: طبق اعلام فدراسیون کوهنوردی، این ورزشکار مهابادی نیز جزء ۱۴ نفری بود که در این دوره‌ها بیشترین امتیازات را کسب کرده و به عضویت تیم ملی امید کشور در آمده است. 

رییس هیات کوهنوردی مهاباد گفت: این کوهنورد مهابادی در اولین اعزام خود پس از عضویت در تیم ملی در بهمن ماه سال جاری به همراه این تیم، صعود به قله ۵۱۳۴ متری آرارات کشور ترکیه را در برنامه خود دارد. 

وی اضافه کرد: این ورزشکار جوان که ۲۳ سال سن دارد، مدت ۱۰ سال است که به صورت حرفه‌ای به ورزش کوهنوردی می‌پردازد. 

پهنایی با اشاره به موفقیت‌های دیگر این ورزشکار جوان گفت: فتح قله ۳۹۵۰ متری کاچکار ترکیه همراه تیم منتخب آذربایجان غربی و صعود به قلل مرتفع کشور از جمله دماوند، علم کوه و سبلان در فصول مختلف سال از جمله موفقیت‌های دیگر این ورزشکار جوان است. 

مهاباد با ۲۱۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است