سقوط ارزشهای انسانی

نویسنده: 
حیدر غلامی
سقوط ارزشهای انسانی

در ماه مبارک رمضان حملات وحشیانه و غیرانسانی رژیم غاصب صهیونیستی در حالی آغاز شد که اکثر مردم دنیا به شدت مشغول تماشا و پیگیری جام جهانی فوتبال‌ مشغول بودند. متاسفانه کشته و زخمی شدن صد‌ها انسان بی‌گناه (تنها گناه‌شان این است که خواهان زندگی شرافتمندانه و آزاد در سرزمین خود هستند) و مظلوم در غزه، آن‌ها را به اندازه‌ی باخت تیم محبوبشان متأثر نمی‌کند. 

اخبار تحولات غزه به اندازه‌ی اخبار بازی‌ها برایشان مهم نیست. در حقیقت برای این افراد ظلم و ناعدالتی، کشتار و شکنجه و دربدری مردم مظلوم مهم نیست و آنان را به اندازه‌ی حذف تیم مورد علاقه اشان ناراحت نکرده و دلشان را به درد نمی‌آورد. 

با این اوصاف وقتی تصویر مردم رژیم صهیونیستی را به هنگام تماشای بمباران غزه و قتل عام زنان و کودکان و.. دیدم – بسان نشستن برای تماشای فیلم سینمایی مورد علاقه‌ی خود ـ هر چند بسیار متأسف شدم اما خیلی تعجب نکردم. 

تمام این‌ها حکایت از این دارد که دل‌هایمان نسبت به ظلم، ناعدالتی و مظلومیت مردم و کشتار آنان ـ بدون توجه به اینکه ظالم و مظلوم چه کسانی هستند ـ بی‌تفاوت و غیرحساس‌اند؛ که از نشانه‌های بارز قلب بیمار و ناسالم و سقوط ارزشهای انسانی می‌باشد. دردی که متاسفانه اکثرا بدان گرفتاریم و آن را احساس نمی‌کنیم؛ و جهت مداوایش قدمی نیز برنمی داریم. 

وقت ناخوشی و محنت، وقت بسیار مناسبی است جهت زدودن زنگار دل و صیقل دادنش با تلاوت قرآن، محاسبه‌ی صمیمانه‌ی نفس، استغفار و…

این مبارک فرصت را از دست ندهیم و دست دعا بر آریم که: خدایا مظلومان و ستمدیگان جهان (به خصوص در غزه) را از شر ظالمان نجات ده و نصرت و آزادی را نصیب آنان بفرما. پروردگارا به ما توفیق عنایت فرما تا انسان – بما هو انسان – برایمان آنچنان عزیز و گرامی باشد، که نسبت به رنج و درد‌هایش بی‌تفاوت نباشیم؛ و آلامش برایمان سخت و سنگین بوده و دلمان را به درد آورد؛ و ما را برای رفع آن‌ها به تلاش و حرکت وا دارد.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
فرید اهورای کارشناس علوم اجتماعی (مهمان)
1393/05/17

باسلام / تا مسلمانان دیدکاه احزاب اسلامی متفاوت وبرتری نزاد قوم کرای وزبان وقومیت کرای وبرتری ملیت کرای دردنیای اسلام نسبت به هم داشته باشند واختلافات مذکور حل وفصل ننمایند مشکل است خود بتواننند مشکلات اسلام حل نمایند وکشور کوجکی همجون اسرایئل مث کرگ حمله به غزه نماید وکودکان وپیران وزنان به خاک وخون بکشدواشفتکی فکری در دنیای اسلام گروهای جنون امیزی همجون زایش ناخلف داعش والقاعده والنصر وبوکوحرام و... بوجود اورد ودست منت به غرب دراز کنیم به ما کمک نماید واحساس نمایم که انان هستند منجی نجات ما هستنددرحالیکه هر قدم برداشتن انان منافع خودشان مد نظر است وهرجای که قدم کذاشته اند بغیر ازفتنه وتفرقه جیز بیشتری از خود جاه نگذاشته اند وکی به اصلیت خود برگشت خواهیم نمود واین بلایای است که شایدبا عملکرد ناصواب برخود نازل می کنیم ودرهای رحمت خدا هم برخود بسته ایم ....

.:: جدیدترین ::.