دیدار اعضاء و هواداران جماعت ثلاث باباجانی با دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران

دیدار اعضاء و هواداران جماعت ثلاث باباجانی با دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران

دبیرکل جماعت در رأس هیأتی، روز پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه با برادران و خواهران هوادار و عضو جماعت در شهرستان ثلاث باباجانی دیدار نمود.
به گزارش روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح شهرستان ثلاث باباجانی، در این نشست، استاد عبدالرحمن پیرانی، «دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران» در ابتدای سخنانش ضمن اشاره به پاره‌ای از علل طولانی شدن دیدار خود با اعضاء، اینگونه دیدار‌ها را که صرفاً به خاطر رضای خداوند صورت می‌پذیرند، نوعی عبادت و تقویت کننده‌ی ایمان برشمرد و خداوند را بر این نعمت اخوت و برادری سپاس گفت.
وی در ادامه به برخی از ویژگی‌های اهل ایمان و اهل دعوت اشاره نمود و ابراز داشت: «انسان داعی از هیچکس بدش نیامده و همواره محتاج کسی است که به وی گوش سپرده تا وی را به راه روشن، دعوت نماید.» وی همچنین واقع بینی در تعاملات در عین داشتن آمال بلند، داشتن برنامه و هدف، توجه متوازن به دنیا و آخرت، تعامل با خلق و در عین حال فراموش نکردن خالق و همچنین عنایت همزمان به حقوق و تکالیف را از دیگر ویژگی‌های انسان داعی بر شمرد و افزود: ابعاد گوناگون شخصیتی یک داعی چه از نظر ایمانی، عبادی و اخلاقی و چه از جنبه‌های دیگر زندگی اجتماعی با دیگران فرق دارد و باید روح ایمان در همه‌ی ابعاد زندگی‌اش جلوه گر باشد.»
 وی همچنین اضافه کرد که انسان دارای علم، ایمان، صبر و تواضع، انسان‌های دیگر را دوست دارد و تنها خود را متعلق به خود و ملت خود ندانسته و از داشتن هدف بزرگ برای دعوتگر به عنوان عاملی برجسته در سبک جلوه دادن مشکلات برای وی نام برده و بیان داشت: اگر انسان برنامه داشته باشد دیگران را هم به کار می‌گیرد، اما اگر انسان بی‌هدف باشد دیگران او را مشغول می‌کنند و او را به کار می‌گیرند.
استاد پیرانی در ادامه اشاره نمود که انسان مسلمان باید زندگی شرافتمندانه داشته باشد و برای زندگی دنیای‌اش هم تلاش کند ولی متوجه این باشد که مال را از چه راهی جمع می‌کند چون خداوند از او سؤال می‌کند که مال را از چه راهی بدست آورده و در چه راهی هزینه کرده است. دبیرکل جماعت سپس ضمن اشاره به «تربیت انسان سالم برای خدمت به خلق خدا» به عنوان فلسفه‌ی شکل گیری جماعت دعوت و اصلاح ایران گفت: «بر جماعت دعوت و اصلاح فرد حکمرانی نمی‌کند، بلکه برنامه و منهج حاکم است، از همین روست که حضور و پیاده شدن منهج، فکر و برنامه‌ی جماعت بسیار با اهمیت‌تر از حضور فردی به عنوان دبیرکل در جمع اعضایش می‌باشد.
وی ضمن اشاره به ضرورت تلاش برای کسب مطالبات برحق شهروندی از حاکمیت بر لزوم پایبندی اعضای جماعت به رعایت تعاملات صحیح به عنوان یک شهروند ایرانی تأکید نمود و افزود: در هنگام ظهور و بروزمان در جامعه، به‌‌‌ همان میزان که توان و لیاقت داشته باشیم دیگران برایمان ارزش قایل شده و بایستی ثابت کنیم که ما مستحق دریافت جایزه‌ی شهروند نمونه هستیم. وی همچنین از التزام اعضای جماعت در شهر‌ها و روستاهای مختلف ایران به تصمیمات اتخاذشده از سوی شورای مرکزی در خصوص مسائل متعددی از جمله مشارکت در انتخابات اخیر ریاست جمهوری تقدیر به عمل آورد و آن را نشانه‌ی اعتماد و اتکای اعضاء به برگزیدگان خود در این شورا دانست.
در این نشست که بالغ بر دو ساعت به طول انجامید، دکتر محمود ویسی معاونت علما، کیهان روشنی مقدّم معاونت تربیتی، دکتر مقداد پیرصاحب و همچنین دکتر ستار آینه‌پور هر دو از اعضای شورای مرکزی جماعت و تنی چند از مسئولان استانی، دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران را همراهی می‌نمودند.
در آغاز این دیدار، مسئول هیأت اجرایی جماعت در شهرستان ثلاث باباجانی ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی به مهمانان، گزارش مختصری را از وضعیت جماعت در شهرستان و فرصت‌ها و تهدیدهای فرا روی آن ارائه نمود.
 در بخش پایانی این دیدار، استاد پیرانی و همراهان ایشان به سؤالات مطرح شده از سوی اعضاء و هواداران پاسخ گفتند.

دیدار اعضاء و هواداران جماعت ثلاث باباجانی با دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران
دیدار اعضاء و هواداران جماعت ثلاث باباجانی با دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران
دیدار اعضاء و هواداران جماعت ثلاث باباجانی با دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران
دیدار اعضاء و هواداران جماعت ثلاث باباجانی با دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران
دیدار اعضاء و هواداران جماعت ثلاث باباجانی با دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1393/02/14

خداوند خیرتان دهد.

2
منتقدی از جوانرود (مهمان)
1393/02/14

با عرض سلام
براداران گرامی هر چه رهبران کنونی جامعه ی دینی ما را با رهبران هدایت گذشته می سنجم رنگ و بوی آنان را نمی دهند!

آیاپیامبر (ص) خلفای راشدین و...( کاک ناصر شهید یا کاک احمد شهید) پشت میز وکرسی می نشستن و دیگر مسلمانان روی زمین!؟ آیا از مدرسه ی توحید درس برابری نیاموخته ایم؟
چرا در این دیدارها فقط افراد خاص دعوت می شوند؟
چه دستاوردی برای تسنن آورده جناب دبیر کل؟
چرا کوششی برای دیدار با دیگر گروههای اسلام گرای تسنن در ایران ندارند؟
چرا مجمعی متحد برای صدور فتوامتشکل از علمای متخصص در داخل کشور تاسیس نمی شود؟
چرا برای مسائل دینی به صورت علمی دعوت و فراخوانی نمی شود؟
و...؟؟؟!

3
بدون‌نام (مهمان)
1393/02/15

برادر مسلمان :
تن آدمی شریف است به جان آدمیت**** نه همین لباس زیباست به نشان آدمیت

4
جواب از ثلاث (مهمان)
1393/02/16

برادر عزیزم سلام. از محتوای ونوع سوالات وانتقادات شما کاملا مشخص است که اولا با جماعت و افراد جماعت و نیز برنامه های آن یا هیچ اطلاعی ندارید و یا خیلی کم مطلع هستید.در ضمن لازم است به شما یاداوری کنم که هم اکنون ما در سال 2014 بسر میبریم و مطرح کردن اینگونه سوالات سطحی وخالی از کمترین لطف جای تامل وبلکه تاسف دارد.

5
پاسخ از چه م زریسک (مهمان)
1393/02/17

برادر ازیزم الان پاسخ توخیلی عمیق بود!؟ راسی بو چه نتوانستند نماز جشنتان وه تاران بخوانن ؟ خو باش له روحانی حمایت کردن! ئه ویچ خاس جواوی دان! وه قول کاورای روانسه ری ئای بو توزی غیره تی جوانرویی!!!

6
نایب (مهمان)
1393/02/16

برادر عزیز از جوانرود. باسلام

خواهشمندم با پرداختن به مسایل جزیی و بی اهمیت، اشتباه تاریخی مسلمین را تکرار نفرمایید. باور بفرمایید آنچه که از بالا نشستن و پایین نشستن مهم تر است همین همدلی من و شماست.به قول دکتر ویسی، مچ گیری نکنیم بلکه دست گیری کنیم. انصافا جماعت در بسیاری از زمینه های دینی، هم فراخوان داده و هم راهکار. اگر جایی کم آورده و یا نتوانسته وظیفه اش را بجا آورد، یا از محدودیت های جاری بوده و یا دلیل دیگر داشته که به هر حال آنها هم انسان هستند و انسان می تواند خطا کند. از همین کانال، دست شما برادر عزیز را برای همکاری و رفع کمبودها و خطاها، خالصانه میفشارم و می بوسم.

7
منتقدی از جوانرود (مهمان)
1393/02/17

دوست گرامی باور بفرمایید اشتباه تاریخی مسلمانن از زمانی شروع شد که تحلیل و انتقاد را کنار گذاشتن و بجایش تجلیل و تقلید بی چون و چرا گذاشتن! چرا مگر ما اهل سنت سنگ عمر(رض) و... را به سینه نمی زنیم؟ آن بزرگواران چگونه زیستندوچگونه دینداری کردند؟ چرا دستاوردهای جماعت را مکتوب نمی نگارند؟ تا ما هم از آن مطلع شویم! چرا صراحتا در صدا وسیما به بزرگان ما توهین می شوند اما دریغ از اعتراضی؟! چرا مشارکت در رای و انتخابات دارید اما امتیازی ولو کوچک هم از سیاست مداران نگرفتید ؟ چرا اجازه خواندن نماز عید را در تهران ندارید؟ چرا در تهران مسجد نداریم؟ و...
و چرا شما(مسئولین جماعت) هم بسان مسئولین کشور همیشه از انتقاد فرار یا پاسخ را ماست مالی می کنید؟ و سخنگویی رسمی برای پاسخگویی ندارید؟
لطفا به خودتان آید! قبل ازینکه دیر شود و کاهنان معبد آنخمائو برایتان نقشه ی پلیدشان را اجرایی کنند!!! از ما گفتن!
وسلام