معلمان ایثارگرند، این بار نیز ایثاری به یادماندنی از معلم پاوه‌ای

معلمان ایثارگرند، این بار نیز ایثاری به یادماندنی از معلم پاوه‌ای

(حادثه‌ای در اردوی دانش آموزی)
معلم فداکاری با سپر قرار دادن خود مانع حمله دو سگ وحشی به دانش آموزانش در اردوی علمی-تفریحی آموزشگاه واقع در تفرجگاه سردره (شهرستان پاوه) شد. این امر منجر به مصدومیت شدید معلم پاوه‌ای گردید، به نحوی که علیرغم یک هفته طول درمان همچنان به سبب جراحات وارده تحت درمان و در استراحت پزشکی به سر می‌برد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح به نقل از پاوه پرس، «آوات شافعی» دبیر مدرسه راهنمایی حاج عنایت شیانی‌‌ همان معلم فداکار آموزش و پرورش شهرستان پاوه است که با به خطر انداختن جان خویش، از بروز اتفاق ناگوار جلوگیری نمود.
وی در جریان تشریح ماجرا افزود: اردیبهشت ماه فصل برگزاری اردوهای دانش آموزی است، و مدیران واحدهای آموزشی با رضایت اولیای دانش آموزان و با همراهی معلمان واحد آموزشی در جهت کسب مهارتهای زندگی و تجربه روز زندگی خارج از محیط خانه با تقویت حس همکاری، تعاون و … خاطره‌ی ماندگاری را در ذهن فراگیران به وجود می‌آورد که تا مدت‌های مدید تأثیرات مثبت آن باقی می‌ماند.
شافعی در ادامه افزود: دوستان با وسیله نقلیه دانش آموزان را به شهر منتقل نمودند و ما نیز در انتظار ماشین بودیم و به همین جهت بخشی از مسیر را در معیت ۱۵ نفر از دانش آموزان طی طریق نمودیم، که به ناگاه متوجه حمله دو سگ به دانش آموزان شدم. بی‌درنگ آنان را به طرف دیگر هدایت نمودم و خود را در مسیر دانش آموزان و سگ‌های مهاجم قرار دادم، به تصور اینکه سگ‌های معمولی هستند و طرد نمودن آن‌ها به سهولت میسّر است. دانش آموزان وقتی از مسیر تهدید خارج شدند به ناگاه از پشت به اینجانب حمله ور شدند، وضعیت چنان نابسامان و نابهنجار بود که اگر با پادرمیانی صاحب سگ مواجه نمی‌شدم، پیش بینی اتفاق پیش رو قطعاً غیر ممکن می‌نمود.
همسر وی(شافعی) نیز که خود فرهنگی بوده ضمن بیان یکسری گله‌مندی‌ها تصریح نمود که سگ‌های مذکور از‌ نژاد خاصی هستند که صاحب ایشان آنان را از مناطق دیگر به اینجا آورده و این‌ها سگ‌های تعلیمی هستند که قیمت هر کدام بالغ بر ۳ میلیون تومان است.
وی در ادامه خاطر نشان ساخت چگونه ممکن است شخصی بی‌مبالات با آوردن سگ‌های جنگی و… به این آسانی جان شهروندان را به مخاطره می‌اندازد؟ وی در ادامه افزود: اگر اردوی مذکور مربوط به یک واحد آموزشی دخترانه می‌بود شاید شرایط به نحو دیگری ختم می‌گردید که عواقب آن سال‌ها گریبانگیر شود.
آوات شافعی در سوم اردیبهشت ماه با به خطر انداختن جان خود از بروز حادثه ناگوار اجتناب نمود. وی شکستگی بینی، زخمی شدن سر و صورت و هچنین در رفتدگی پا و کوفتگی شدید بدن را به جان خرید تا ایمنی اردوهای تفریحی و علمی شهرستان پاوه، همچنان محفوظ بماند.
ضمن تجلیل و تمجید از این حرکت انسانی و اسلامی «آوات شافعی» که همسان سایر معلمان دلسوز دیارمان درس ایثار را در مدرسه زندگی آموزش می‌دهند، بار دیگر به نیابت از خانواده‌های دانش آموزان، اقشار فرهنگی و همه‌ی شهروندان این دیار از ایثار و از خودگذشتگی معلم فداکار دیارمان در آستانه تکریم هفته معلم تقدیر و تشکر ویژه می‌نماید.

معلمان ایثارگرند، این بار نیز ایثاری به یادماندنی از معلم پاوه‌ای
بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
shiva (مهمان)
1393/03/21

با عرض سلام وتشکر بابت همه‌ی مطالب خوبتون این یکی که دیگه واقعا فوق‌العاده بود منم به نوبه خودم از این معلم دلسوز وفداکار و همین‌طوری از شما برای انعکاس این خبر تشکر می‌کنم

2
بدون‌نام (مهمان)
1393/03/24

با سلام.بابا با مرام الحق که کردی .البته من کرد نیستم ولی کردا رو مردمی با غیرت می دونستم و میدونم
موفق و موید باشین خدا امثال شما رو از ایران نگیره