اخوان المسلمین: اتهامات مطرح شده در باره‌ی مرسی «مضحک» است!

اخوان المسلمین: اتهامات مطرح شده در باره‌ی مرسی «مضحک» است!

اخوان المسلمین مصر می‌گوید: اتهامات ذکر شده در «دادگاه کانگرو» مضحک است. 

بنا به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح، به نقل از ورلد بولتن، اخوان اعلام کرده که، اتهامات مطرح شده روز سه‌شنبه علیه محمد مرسی، رئیس جمهور برکنار شده‌ی مصر، در خصوص «پرونده‌ی فرار از زندان» نوعی «تئا‌تر» بوده و توهینی به دستگاه قضايی کشور تلقی می‌شود. 

 این گروه اسلامی، در بیانیه‌ی روز چهارشنبه اعلام کرده است که، این محاکمه، قانونی و مشروع نیست، بلکه توهینی به مصر و قضاتی است که خود را در مسائل سیاسی درگیر کرده‌اند. 

 مرسی، به همراه ۱۱۳ نفر از جمله؛ مرشد عام اخوان، اعضای حماس در غزه و همچنین گروه شیعی حزب الله لبنان، از سوی دستگاه قضايی کودتا، به دست داشتن در عملیات فراری دادن دسته جمعی زندانیان مصر، هنگام انقلاب ۲۰۱۱ متهم شده‌اند. 

در این بیانیه، با اشاره به برخی از این اتهامات مطرح شده در محل برگزاری دادگاه روز سه‌شنبه آمده است: چگونه ممکن است که ۷۰ فلسطینی از طریق تونل غزه، که ۱۴ کیلومتر نیز طول دارد، وارد مصر شوند؛ به زندانی در مسیر قاهره- اسکندریه یورش کنند؛ همه‌ی زندانیان را آزاد نمایند؛ حتی احشام را بدزدند و سپس با اسیر کردن سه پلیس، بدون هیچگونه مانعی به غزه برگردند؟ آن هنگام، ارتش کجا بود؟ آقای ژنرال و عقلای نظامی کجا بودند؟ این اتهامات در دادگاه کانگرو! واقعاً خنده‌دار هستند. 

 بنا به ادعای دادستان کودتاگران، در این عملیات بیش از ۲۰ هزار زندانی فراری داده شده و تعدادی از نیروهای پلیس نیز کشته شده بودند. 

روز سه شنبه، محمد مرسی که بوسیله‌ی کودتای نظامی برکنار شد، در حالی که در یک قفس شیشه‌ای نگهداری شده بود، دومین بار بعد از برکناری از سمت ریاست جمهوری، در مقابل دادگاه حاضر شد. مرسی، در زندان انفرادی و به صورت ممنوع الملاقات به سر می‌برد. بعد از جلسه‌ی دادگاه، به زندان برج العرب در اسکندریه انتقال داده شد. دور بعدی دادگاه ایشان، در ۲۲ فوریه برگزار خواهد شد.

بدون امتیاز