تجلیل از کتابخوانان پیشکسوت شهر سراوان

تجلیل از کتابخوانان پیشکسوت شهر سراوان

در شهر سراوان، به‌ شیوه‌ای ابتکاری از کتابخوانان با پیشینه‌ی سی سال عضویت در کتابخانه‌ی عـمومی شهر، در مراسمی، تجلیل و تقدیر به‌ عمل آمد.

به‌ گزارش خبرنگار اصلاحوب، روز دوشنبه ۲۶ آبان‌ماه جاری در سالن اجتماعات شهرداری سراوان بنا به پیشنهاد حبیب‌الله جنگی زهی باز نشسته‌ی فرهنگی، از آرشیو کتابخانه، کارتهای عضویت افرادی را که از سی سال پیش، عضو این کتابخانه بودند و در آ‌ن‌زمان نوجوان بودند و امروز بازنشسته و یا در شرف باز نشستگی‌اند، با یک کارت پستال که‌یک صفحه‌ی آن، مزیّن به تصویر کارت عضویت شخص در زمان عضویت و صفحه‌ی دیگر آن، دعوتنامه برای حضور در این گردهمایی و بیان خاطرات خویش در زمینه‌ی کتاب و کتابخوانی و چگونگی عضویت در کتابخانه بود، مسئولان کتابخانه‌ی عمومی این شهرستان به مناسبت هفته‌ی کتاب و کتابخوانی، مراسمی برگزار نمودند. 

در ابتدای این گردهمایی، بارکزهی، سرپرست اداره‌ی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سراوان و سپس استاد حبیب الله جنگی زهی، بارکزهی شهردار و دهقان از اعضای شورای اسلامی شهر و نوید ملازهی بخشدار مرکزی و همچنین میر عثمان ریس بانک، ابوالقاسم دهواری از معلمان و دکتر میرکزهی از اساتید دانشکده‌ی کشاورزی و خانم حسین زهی اولین کتابدار زن بلوچ در شهرستان سراوان، به بیان خاطرات خود از کتاب و کتابخوانی پرداختند.

در این گردهمایی، اقشار مختلف از جمله معلمان، ‎افراد با مشاغل آزاد، کسبه، کارمندان سازمانها، اساتید دانشگاه و دانش‌آموزان و.... حضور داشتند.

در پایان مراسم، دانش‌آموزانی از دبیرستان نمونه‌ی مطهری، مسابقه‌ی مشاعره‌ای به داوری محمد شریف حسین‌بر از فرهنگیان و اساتید دانشگاه اجرا کردند و در اختتامیه‌ی گردهمایی به افراد شرکت‌کننده، یک جلد مصحف، اهدا شد.

تجلیل از کتابخوانان پیشکسوت شهر سراوان
تجلیل از کتابخوانان پیشکسوت شهر سراوان
تجلیل از کتابخوانان پیشکسوت شهر سراوان
بدون امتیاز