ممانعت از برگزاری نماز عید فطر اهل سنت صادقیه و چند مکان دیگر در تهران و حومه

ممانعت از برگزاری نماز عید فطر اهل سنت صادقیه و چند مکان دیگر در تهران و حومه

مقارن بامداد امروز جمعه ١٨ مرداد ٩٢، در حالی که مؤمنان در روز عید رسمی کشور، به منظور ادای نماز عید فطر عازم عیدگاه‌ها و مساجد بودند، در صادقیه و چند مکان دیگر تهران و حومه از برگزاری نماز ممانعت به عمل آمد. 

به گزارش اصلاح وب، روز دوشنبه ٢٧ رمضان المبارک نماینده هیأت امنای صادقیه به پایگاه پلیس امنیت محل احضار و مراتب ممنوعیت برگزاری نماز عید فطر صادقیه با استناد شفاهی به مصوبه شورای تأمین استان تهران به وی ابلاغ شد. 

با عنایت به اهمیت و حساسیت مسأله، بلافاصله موضوع طیّ نامه‌ای از جانب «شورای امور مساجد اهل سنت تهران» از طریق یکی از معاونان رئیس جمهور به اطلاع دفتر آقای روحانی رسانده شد. 

متن نامه به این شرح است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

«الَّذِينَ إِن مَّكَّنَّاهُمْ فِي الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنكَرِ ۗ وَلِلَّـهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ» (الحج: ۴١)

 

رئیس جمهور محترم منتخب جناب آقای دکتر روحانی

با اهدای سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

حلول عید سعید فطر در اولین هفته زمامداری جنابعالی را به فال نیک گرفته، افتخار داریم پیشاپیش مراتب شادباش خود را به عنوان شورای امور مساجد اهل سنت تهران به محضر جنابعالی تقدیم نماییم. 

امید است تقارن این مناسبت فرخنده با آغاز به کار دولت جنابعالی نویدبخش آینده‌ای روشن و سرشار از امید و آرامش برای همه شهروندان صرف نظر از قومیت، مذهب و دیگر ویژگی‌های هویتی باشد. 

غرض از تصدیع اینکه، متأسفانه در یک ابلاغ شفاهی از سوی پلیس امنیت گیشا، برگزاری نماز عید فطر در مسجد صادقیه ممنوع اعلام شد. ما بر این باوریم مبنای منطقی تصمیم گیرندگان و انگیزه آنان هرچه بوده باشد، متعلق به یک دولت دیگر و یک سلیقه سیاسی متفاوت بوده است؛ اما زمان اجرای آن در مطلع عهد ریاست جمهوری جنابعالی و آغاز به کار دولت تدبیر و امید قطعاً دربردارنده پیامی سلبی برای شهروندان اهل سنت خواهد بود. 

بی‌تردید استحضار دارید، اهل سنت ایران در کنار دیگر هموطنان، گفتمان اعتدالی و عقلانیت محور جنابعالی را با امید به آینده برگزید و برنامه انتخاباتی شما با درصد آرای خیره کننده‌ای در این مناطق از دیگر نامزد‌ها پیشی گرفت. 

لازم است به جنابعالی اطمینان دهیم مسجد صادقیه و دیگر مساجد تحت نظارت این شورا - که غالباً عبارت از مکانهای استیجاری بوده بعضاً حدود ١۵ سال سابقه فعالیت دارند - در کمال نظم و آرامش فعالیت نموده، ضمن در نظر داشتن همه حساسیت‌های احتمالی، از همزمانی برگزاری نماز با روز عید رسمی در کشور تا رعایت حال همسایگان مساجد تحت پوشش و حتی تا نظارت بر محتوای خطبه‌های جمعه و عیدین، خوشبختانه تاکنون از هرگونه تنش و حاشیه منفی به دور بوده است. 

                                                    شورای امور مساجد اهل سنت تهران تحت نظارت جماعت دعوت و اصلاح ایران

 

در پیگیری نتیجه این مکاتبه، به طور مکرر اعلام شد که در خصوص موضوع، رایزنی‌های لازم به عمل آمده و هماهنگی‌های لازم با نیروی انتظامی و پلیس امنیت صورت گرفته و ان شاء الله نماز بدون مشکل برگزار خواهد شد. 

متأسفانه بامداد امروز، یگان ممانعت کننده در اطراف مسجد مستقر شد و از ورود نمازگزاران به مکان جلوگیری کرد. 

ممانعت کنندگان در پاسخ اعتراض هیأت امنا و طرح موضوع هماهنگی به نقل از دفتر رئیس جمهور، دستور کتبی مطالبه نمودند و توصیه شفاهی را ناکافی دانستند؛ این در حالی است که مستند ابلاغ ممنوعیت نماز در چهار سال متوالی اخیر همواره شفاهی بوده و هیچگاه یک سطر ابلاغیه مکتوب به هیأت امنا ارائه نشده است. 

همچنین علاوه بر صادقیه، در مسجد النبی شهرک دانش، مسجد نور قلعه حسن خان، شماره دو خلیج فارس و یافت آباد نیز از برگزاری نماز عید فطر اهل سنت جلوگیری شد. البته نمازگزاران قلعه حسن خان از برگزاری نماز جمعه امروز هم محروم شدند.

شایان ذکر است در تعداد محدودی از مساجد ویژه اهل سنت در تهران، نماز عید اقامه شده است.

گفتنی است که در سالهای پیش نیز از برگزاری نماز عیدین (قربان و رمضان) جلوگیری به عمل آمده است.

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
د. احمد ستوده - سقز (مهمان)
1392/05/18

این اقدام نمونه ای از تضییع آشکار حقوق مدنی شهروندان است و جای تاسف دارد.

2
مریم (مهمان)
1393/05/12

من سالها توی شهری زندگی کردم که بیشترشون سنی بودن ما پشت سر سنی ها نماز خوندیم در نماز عید سنی ها شرکت کردیم در نماز جمعه پشت سنی ها و به جماعت نماز خوندیم بهتر بود سنی های تهران هم همراه با شیعیان نماز بخوانند و دست از تفرقه بردارند این همه مسجد و مکان برگزاری نماز خواندن، نماز جدا فقط نشانه تفرقه و فتنه است . البته در محل مابرادران سنی همان روز سه شنبه می خواستند نماز برگزار کنند .
برگزاری نماز بهانه ای بیش نیست.

3
یزدگرد سوم (مهمان)
1396/06/14

گذشت آن زمان مریم خانم
الان در تمام شهر ها و حتی قصبات سنی نشین حسینیه (و اخیرا مهدیه) برپا و شیعه و سنی جدا نماز می خوانند! اما اسفا بحال ایران و ایرانی که درگیر چه مصیبتهایی شده است. در امریکا سنی و شیعه و مسیحی و یهودی و گاوپرست و بهایی و ... در یک مجتمع مثل آدم زندگی و کار می کنند اما چه در ایران چه عربستان و چه ... اینها بر سر و کول هم می کوبند. ای دریغا برای ملت فهیم ایران که اسیر چنین تفکراتی شود.

4
بدون‌نام (مهمان)
1393/05/12

آیا کسی جلوی نماز جماعت خواندن شما را در مساجد شیعه گرفته است ؟ آیا محدودیتی برای شما قائل شده اند ؟ چه تضییعی ؟ مگر ما پشت سر شماها نماز نمی خوانیم ؟ برگزاری نماز جماعت جدا فقط باعث تفرقه است . لطفا نماز جماعت را وسیله و ابزار خود قرار ندهید. از کشورهای همسایه که به آتش تفرقه می سوزند عبرت گیرید

5
بدون‌نام (مهمان)
1392/05/19

جالبه این دولتم نیومده شروع کرد.

6
بدون‌نام
1392/05/19

من تعجب می کنم که چرا مسلمان از مسلمان می ترسد؟ در این نماز خواندن چه خطری نهفته است که حتی حکومتهای به اصطلاح اسلامی هم از آن واهمه دارند! معمولا آدم از چیزی می ترسد که با او در تضاد است!!! شاید این نماز هم با .....!!! جای خالی را با باوجدانتان پر کنید.

7
بدون‌نام (مهمان)
1392/05/25

شما که تعجب کردی! این جای تعجب نداره که مسلمینی که مدعی برادری و صلح هستند چرا میخوان نماز جدا برگزار کنند؟ یعنی شیعیان هم میتونند برند داخل مسجدالحرام یا مدینه و بعد یا قبل از نماز اهل تسنن برای خودشون نماز جدا برگزار کنند؟
شیعیان در مدینه و مکه پشت سر علمای اهل سنت و در صفوف آنها نماز میخوانند جالبه که سنی ها هیچ وقت حاضر نیستند با شیعیان نماز برگزار کنند.

8
بدون‌نام
1392/05/27

سلام دوست عزیز،اولا:مدعی وفقط مدعی همیشگی برادری وصلح ،برادران اهل تشیع صاحب منصب ایرانی هستند!!ثانیا:مطمئن هستیداگراهل سنت بخواهندبااهل تشیع نمازبخوانندخودهمین اهل تشیع مانع نشوند؟من سالهاست که درمساجداهل تشیع نمازمیخوانم وشاهدنگاههای تحقیرآمیزآنهابوده ام!ثالثا:این حرف شما جایی مجال دفاع داردکه اهل تشیع هم درشهرهایی که اهل سنت دراکثریتند پشت سرآنهانمازبخوانند!!(البته منظوردرشهرهای ایران است،ونه درمدینه ومکه که مجبورند!!)رابعا:رفتاروکردارحکام وصاحب منصبان عربستانی چه ربطی به اهل سنت ایران دارد؟مگراهل سنت جایی ثبت کردنند که سنی یعنی عربستان؟وهرحرکت عربستان موافق نظرکل اهل سنت جهان است؟ومطلب دیگراینکه برفرض وجوداین رفتارازجانب حکام عربستان آیااین درست است کشوری که مدعی دموکراسی وجمهوری وآزادیست،باشهروندان خودچنین رفتاری بکند؟وآنان راازکمترین حقوق مسلمیشان محروم بنماید؟؟دوست عزیزکشورعربستان با زائران ایرانی به قول شما بدرفتاری میکند!!ولی ایران دارد حقوق شهروندوتبعه خودراضایع میکند!وهمچنین اینچنین اعمالی نقض اصل12قانون اساسی است!!خامسا:به اقراربسیاری ازاهل تشیع،زوارشیعه درمکه ومدینه پس ازاقامه نمازبه امامت اهل سنت دوباره دراتاقهایشان نمازخودرااعاده میکنند!!وخیلی ازاهل تشیع بازهم به اقرارخودشان درنمازهای جماعت دراین دومکان شرکت نمیکنند!!!بیایید بدون تعصب قضاوت کنیم!!

9
طرفدار حق (مهمان)
1393/04/10

سلام
میخواستم بند ثانیا حرفاتو یجورایی هم تایید کنم هم رد چون منم تو مسجد های شیعه ها نماز میخونم بعضی جاهاشون خیلی با آدم خوب رفتار میکنن،بعضی جاهاشونم به قول شما یجورایی به آدم نکاه میکنن که انگار قراره هرکی باهاشون نماز میخونه یا میره مسجدشون برای نماز قصد عملیات شهادت طلبانه داره و تو فکر اینه که شهید بشه تا وعده غذا بعد از نمازشو با رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم و صحابه رضی الله عنه بخوره.
قبول کنیم یه جاهاییش تقصیر خودمونه
به امید روزی که همه از اهل سنت واقعی رسول خدا صلی الله علیه و اله و سلم بشیم و به حضرتش اقتدا کنیم و اختلافات رو حل کنیم
موفق باشید
با تشکر از سایت خوبتون
آخر و اول دعوانا الحمدلله رب العالمین

10
بدون‌نام
1393/05/11

سلام،دوست عزیز بنده هم عرض نکردم همه اهل تشیع رفتار تحقیرآمیزی دارند! واضح است که خوب وبدهمه جا هست! فقط خواستم به دوستمان بگویم نماز خواندن در بعضی از مساجد اهل تشیع بی غرامت نیست! و امااینکه گفتید ایراد از خودمان است؛ واضح ومبرهن است که تنها ذات بی همتا بی عیب و ایراد است وبس.اما می شود بفرمایید ایراد یک عده نماز خوان چیست؟ البته اگر قصد ندارید ایرادات ومسائل را به هم تعمیم دهید!

11
بدون‌نام (مهمان)
1393/05/12

عزیزم من و خانواده ام در شهر سنی نشین مهاباد سالها زندگی کردیم نه ما و نه دیگر خانواده های شیعه در این شهر نماز را بعد از خواندن جماعت اعاده نمی کردیم. لطفا باعث تفرقه نشوید. ما خیلی راحت و بدون هیچ خط کشی در نمازهای جماعت شرکت می کردیم اصلا این موضوعی نبود که بخواهیم به آن بپردازیم . ای کاش برادران سنی نیز مانند ما رفتاری می کردند.

12
بدون‌نام (مهمان)
1393/05/12

اگه مقصود شما نماز جماعت خوندنه بیا پشت سر شیعیان نماز بخون همون طور که ماخیلی راحت پشت سر شما نماز جماعت می خونیم اگه دنبال بهانه ایی که هیچی

13
همراه (مهمان)
1392/05/19

باسلام:

از کوزه همان تراود که در اوست، ما هم بی خودی به تغییر مهرها دل خوش نباشیم.

14
بدون‌نام (مهمان)
1392/05/19

در سطر چهارم نوشتيد: " روز چهارشنبه ٢٧ رمضان المبارک " كه بايد اينگونه باشد: " روز چهارشنبه 29 رمضان المبارک " زيرا روز پنج‌شنبه يكم شوال عيد فطر تمام مسلمانان بود. عيد روز جمعه براى ما ايرانيان درست نبود.

15
بدون‌نام (مهمان)
1392/05/19

شما كه اهل اصلاح هستين چرا در سطر چهارم نوشته ايد: " روز چهارشنبه ٢٧ رمضان المبارک "
اين را اينگونه اصلاح كنيد: " روز چهارشنبه 29 رمضان المبارک "

16
هوادار (مهمان)
1392/05/19

روز چهارشنبه 29 رمضان المبارک بود اما در خبر نوشته اید 27 رمضان المبارک!
لطفا دقت کنید.

17
بدون‌نام (مهمان)
1392/05/20

روز را اشتباه نوشتند به جای دوشنبه که 27 رمضان بود نوشتند چهارشنبه

18
محمد (مهمان)
1393/05/09

چقد نکته های حاشیه ای و اشتباههای نوشتاری بی اهمیت مثبت و منفی میگیرن!!!!!!!!!!

19
وفا (مهمان)
1392/05/19

باش تا صبح دولتش بدمد
اون وقتها که دوستان از انتخاب رئیس جمهور جدید از شادی در پوست نمی گنجیدند ظاهرا فکر این روزها را نکرده بودند "...ولاتفرحوا بما آتاکم"

20
حمیده الهیاری (مهمان)
1392/05/21

سلام،خطاب به جناب دکترروحانی:جناب دکتر،شما که تحصیل کرده رشته حقوق هستید بهترازهمه میدانید،طبق قانون اساسی ایران انجام مناسک مذهبی برای تمام مذاهب وفرق اسلامی وحتی غیراسلامی بلامانع است!پس ازشمابه عنوان یک شهروندایرانی انتظارداشتم به پاس حمایت گسترده اهل سنت ازجناب عالی دراین زمینه شدت وسرعت عمل بیشتری به خرج میدادید!!باتوجه به اینکه این کوچکترین حق ماست!!
واماخطاب به جماعت دعوت واصلاح:شایسته تراین است که قبل ازحمایت گسترده ازشخصی وتبلیغات بسیاربرای او،حقوق مسلمه مسلمانان ایران را درقانون اساسی ایران تصحیح وتثبیت کنید(به عنوان یک گروه بزرگ اسلامی وطنی)!!!

21
عبدالله امیدوار (مهمان)
1392/05/21

دوست عزیزی نوشته بود چرا مسلمان باید از مسلمان بترسد. و چرا باید از نماز ترسید؟ واقعا جای تامل دارد. جرم شناسان در یافتن مجرمان و تحلیل انگیزه های وقوع جرایم معمولا یکی از روش هایشان شناسایی فرد یا افرادی است که احیانا از وقوع آن جرایم سود می برند یا به آن خشنودند. در این مورد ویژه به نظر می رسد در سطح بین المللی اشخاص حقیقی و حقوقی متعددی وجود داشته باشند که از وقوع این جرم منتفع گشته و خشنودند و چه بسا این خبر برای آن ها بهترین عیدی بوده است و شاید برگزاری نماز عید اهل سنت و مراسماتی از این قبیل در پایتخت ایران برای آنان به مثابه عزا باشد زیرا این یعنی خارج شدن یکی از اهرم های فشار از دست ایشان علیه ایران. از جمله آن ها می توان به لابی های صهیونیستی موجود در دولت و کنگره آمریکا و همچنین به رژیم اشغالگر اسراییل اشاره نمود. لیکن این کار را که آن ها انجام نداده اند. بلکه توسط عده ای که خود را با افتخار تمام از عناصر امنیتی پایتخت معرفی می کنند انجام گرفته است. آیا برخی به خود این حق را ندهند که نتیجه بگیرند که این عناصر نه خودی بلکه از خدمتگزاران به آمریکا و اسراییل هستند که زمینه خوشحالی دشمنان این مرز و بوم را فراهم نموده اند!؟ وگرنه ممانعت از برگزاری نماز در کشوری که خود برای اقامه نماز انقلاب کرده چه توجیهی می تواند داشته باشد؟

22
غريب (مهمان)
1392/06/05

با سلام
تعجب من بيش از همه چيز از گفته ها و عملكرد جماعت دعوت و اصلاح است كه نمي دانم مي خواهد تا كي سر خود و پيرو إنش كلاه بذارد؛ برادران اخواني با اين وضعيت چطور شما به خودتان اجازه مي دهيد كه در محافل داخلي و بين المللي ادعا مي كنيد ما اهل سنت ايران هيچ مشكلي نداريم و آزادانه كار مي كنيم .
چطور به خودتان اجازه مي دهيد كه سالهاست دلسوزان اهل سنت به جهانيان اعلام كرده اند ما در تهران مسجد نداريم شما مي گوييد مسجد فلان و فلان داريم و حتي شوراي مساجد تشكيل داده ايد ؛كدام مسجد آيا نماز خوانه هاي غير رسمي كه به اجاره گرفته ايد و هر هفته از نمازخوانان به نام أجاره پول مي گيريد و غير از نماز جمعه هيچ نماز ديگري در آن أدا نمي شود را مسجد مي دانيد ؟ آيا فقها و سياسيا و عقلا اين خيانت نيست ؟ آيا اين يك نوع همكاري زير به زير با حاكميت نيست ؟ آيا اين پشت پازدن به تمام فعالان اهل سنت غير إخواني نيست ؟
چرا با اين همه اتهام كه بر شما وارد است و اين همه تحقيري هم كه حكام بر شما روا مي دارند با اين كاراتون ؛نمي خواهيد عملكرد و نگاههاي ون رو به قضايا اندكي تغيير دهيد؟
ما خواهان خشونت نيستيم اما شما كه رهبريت جمع كثيري از اهل سنت را به دست گرفته و بيشتر نخبگان را با خود همراه كرده ايد و با اين كار بيشتر اهل سنت را از ظلم و ستم هاي ناروا بي صدا و بي فعاليت كرده ايد مي دانيد خواسته يا ناخواسته خدمت بزرگي به حاكميت كرده ايد در مقابل امتياز كمي كه گرفته ايد و بهتون أجازه ي دفتري فرماليته داده اند.
تمام اين گفته ها از روي دلسوزيه بود و ازتون خواهش مي كنم كه متعصبانه به نوشته ي من نگاه نكنيد قدري با تأمل بخوانيد و روز قيامت خودتون رو در نظر بگيريد .

23
بدون‌نام (مهمان)
1392/06/09

شماراه صاف کن هامگه نگفته بودیدمشکل مسجددرتهران حل شده

24
عائشه وهابی (مهمان)
1392/06/09

بسیار بسیار کار خوبی کردن اجازه برگزاری نماز ندادند

آحه تهران را فتح نکرده و فوج فوج مردم تهران به اسلام در نیامده چطور میتوانید نماز اقامه کنید ؟

همان روزی که اجازه بدهند حین برگزاری همه تان را میکشند و مسجدتان را آتش میزنند

این یعنی اصل فتنه که بانی اش اهل سنت است

چرا کامل تسلیم قرآن نمیشوید ای اهل سنت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

25
محمد (مهمان)
1393/04/20

برادران و خواهران سنی
این کار درست نبوده و نباید صورت میگرفت .من شیعه هستم و از و دوستان سنی مذهب زیادی دارم . البته شاید باور نکنید ولی بخدای محمد (ص) که حقیقته
اما یه مساله رو هم من میخوام دلیلشو از شما بپپرسم و امیدوارم بدون تعصب و بدبینی جواب بدین . چرا در اکثر سالها عید فطر شما که همتون ایرانی هستید با ایران یکی نیست و با دولت سعودی و جیره خواران امریکا و همدستان اسرائیل و شریکان صهیونیستها در ریختن خون برادران سنی و شیعه فلسطینی و لبنانی و سوری و عراقی و .... هماهنگ میشوید آیا واقعا علم و دانش و امکانات عربستان سعودی و برخی کشورهای وهابی برتر از توانایی رصد دانشمندان و ستاره شناسان ایرانیه . اون موقه هم لااقل اگه با ایران هماهنگ نیستید با منطقه خودتون هماهنگ باشید چرا که هم از طرف همون دولتها اشتباه در رویت هلال ماه رخ داده و اعتراف هم کردن

26
اقبال (مهمان)
1393/04/21

دوست عزیز ما با تمام مسلمانان جهان عید فطر را می گیریم ولی شما بفرمایید چرا شیعه ها خودشان را جدا می کنند وبا مسلمانان عید را اعلام نمی کنند

27
محمد (مهمان)
1393/05/08

اسلام که دین تقلید و تعصب و دنباله روی بی تعقل نیست .
دین میگه رویت هلال ماه ملاکه آغاز ماه قمریه . من چی پرسیدم تو چجوری و با چه تفکری جواب میدی !!!
شیعه ها ملاکشون همین قانون همیشگی و ثابته یعنی رویت ماه نه از کسی جدا میکنن نه چشم بسته دنبال یه عده میرن . به امید پیروی از حق

28
محمد (مهمان)
1393/05/08

امیدواریم همه در چهارچوب حق و دین خدا به وحدت و یکپارچگی برسیم .
هدف مقابله با دشمنان دین خدا و حمایت از هم دینان باشه هر چند اختافاتی جزئی هم وجود داشته باشه ملاک اصل دینه . من از براردان و خواهران سنی مظلوم فلسطینی و بوسنی و افغان و هر جای دیگه حمایت میکنم همونطور که از برادران و خواهران شیعه لبنانی و عراقی و غیره حمایت میکنم .و متنفرم از هر متعصب بی غیرتی که پیرو جهالت و نامردیه با زرق وبرق و دروغ فریبندش
به امید حکومت حق

29
حمیده الهیاری (مهمان)
1393/05/11

سلام،هیچ حرفی نمیزنم برای اینکه مهر تعصب بهم نخوره!! فقط یه چیزمیگم واون اینه برای اینکه جواب سؤالی که کرده بودین رو بگیرین (سؤالی که در خصوص عید نکردن اهل سنت بااهل تشیع کرده بودین) یه سرچی درباره اتحاد مطالع یااختلاف مطالع بکنین ویا به وب سایت دکتر ویسی سری بزنین ومطلبی که در این خصوص نوشتن رو مطالعه کنین.انشاءالله که سودمند باشه.ضمنا تا اونجایی که من از خود اهل تشیع شنیدم نحوه رؤیت و زاویه قرار گرفتن هلال ماه از دیدگاه اهل تشیع با دیدگاه اهل سنت تفاوت داره.بنابراین اگه این حرف صحت داشته باشه نمیتونن یه روز رو مشترکاعید داشته باشند.البته شما هم همچین بدون تعصب نظر نداده بودین!

30
بدون‌نام (مهمان)
1393/05/12

نه شما با تمام مسلمان جهان می تونی عید بگیری نه ما خودمونو به خاطر شیعه بودن جدا می کنیم احساس نمی کنی هر کشوری یه جای این کره خاکی قرار داره و همشون با هم تو یک روز عید ندارن؟

31
بدون‌نام (مهمان)
1393/05/12

اگر امام صادق علیه السلام در زمان ما می زیستند چه دستوری برای ما مسلمانان در رابطه با این چنین توطئه های شومی ارائه می دادند!! لازم نیست چنین فرضی كنیم چرا كه امام صادق علیه السلام با علم امامت خود چنین روز دنیای اسلام را مشاهده می كردند كه فرمودند :

به عیادت مریض های اهل تسنن بروید !

امانت آنها را ادا كنید!

به نفع آنان در دادگاه شهادت دهید!

در تشییع جنازه مردگان آنها حضور پیدا كنید !

در مساجد آنها نماز بگذارید !

تا بگویند كه فلانی جعفری است (1) بگویند فلانی شیعی است (2) كه این گونه عمل می كند و این من را خوشنود می‌سازد !

امام صادق (ع):

« من صلی معهم فی الصف الأول كان كمن صلی خلف رسول الله » (3) .

یعنی كسی كه به همراه برادران اهل تسنن در صف اول نماز جماعت شركت كند مانند كسی است كه پشت سر رسول خدا صلی الله علیه وآله نماز خوانده و به او اقتدا كرده باشد !
حیف که شما این اعتقادات رو ندارید وگرنه به راحتی ما در نماز جماعت ها شرکت می کردید و اینجور باعث تفرقه نمی شدید.