نماز جمعه‌ی روستای خانقاه پاوه به ‌امامت دکتر ویسی برگزار شد

نماز جمعه‌ی روستای خانقاه پاوه به ‌امامت دکتر ویسی برگزار شد

نماز جمعه‌ی این هفته‌ی روستای خانقاه پاوه در ۲ فروردین ماه‌ ۹۲ به امامت دکتر محمود ویسی برگزار شد. 

دکتر ویسی با اشاره به آیه‌ی ۱۳۵ سوره‌ی آل عمران «وَالَّذِینَ إِذَا فَعَلُواْ فَاحِشَةً أَوْ ظَلَمُواْ أَنْفُسَهُمْ ذَکَرُواْ اللّهَ فَاسْتَغْفَرُواْ لِذُنُوبِهِمْ وَمَن یَغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلاَّ اللّهُ وَلَمْ یُصِرُّواْ عَلَى مَا فَعَلُواْ وَهُمْ یَعْلَمُونَ؛ و آنان که چون کار زشتى کنند یا بر خود ستم روا دارند خدا را به یاد مى‏آورند و براى گناهانشان آمرزش مى‏خواهند و چه کسى جز خدا گناهان را مى‏آمرزد و بر آنچه مرتکب شده‏اند با آنکه مى‏دانند [که گناه است] پافشارى نمى‏کنند.» مطالبی را در مورد ظلم به نفس خویش و اصرار نکردن بر گناه و توبه پس از ارتکاب گناه بیان نمود. 

استاد ویسی یادآور شد که گناه فاحش، زشت‌ترین و بزرگ‌ترین گناه را گویند ولی بزرگواری و بخشایش این آئین کسانی را که به چنین گناهی هم دچار می‌آیند، از درگاه رحمت خدا نمی‌راند بلکه ایشان را به بلند‌ترین مرتبه می‌رساند که مرتبه‌ی پرهیزگاران است... تنها به آن شرط که آنان خدا را به یاد آورند و آمرزش گناهان خود را خواستار شوند و بر آنچه کرده‌اند اصرار نورزند. 

خطیب نماز جمعه‌ی این هفته‌ی روستای خانقاه با اشاره به این نکته که اگر کودک تو اشتباهی کند و بداند که در خانه بجز تازیانه نیست، او از خانه می‌گریزد و هرگز بدانجا برنمی گردد. اما اگر کودک تو بداند که در کنار تازیانه، دست مهربانی است که اگر او از گناه معذرت خواهی نمود و اظهار پشیمانی نمود، بر ضعیفی او می‌بخشد و عذرش را می‌پذیرد و در تربیت و پرورشش می‌کوشد، او بدون گمان به خانه بر می‌گردد. 

وی در پایان با اشاره به زنده شدن دوباره طبیعت و تغییر و تحول در آن، از نمازگزاران خواست که درون خویش را همچون طبیعت متحول گردانند.

گفتنی است استاد ویسی به مدت ۱۵ سال مدرس و مدیر مدرسه علوم دینی روستای خانقاه بودند.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
خضری (مهمان)
1392/01/03

خداوند طول عمرشان بدهد

2
بلوچ (مهمان)
1392/01/04

چه خوب است وچه زیبا عالم دین بودن ومتخصص امور دنیا ، خدا دکتر اویسی راعمر با عزت دهد