سیامند رحمان رکورد جهان را جابجا کرد

سیامند رحمان رکورد جهان را جابجا کرد

 «سیامند رحمان» قهرمان و رکورد دار پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن در جریان برگزاری رقابت‌های قهرمانی وزنەبرداری جانبازان و معلولان کشور، ۵ کیلوگرم رکورد جهان را ارتقا بخشید. 

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی پایگاه اطلاع رسانی اصلاح؛ در جریان آخرین روز رقابت‌های قهرمانی وزنه برداری جانبازان و معلولین کشور که باحضور دکتر عزام الزعبی عضو کمیته بین المللی پارالمپیک IPC برگزار گردید، «سیامند رحمان» قهرمان المپیک لندن با ثبت رکورد ۲۸۱ کیلوگرم ضمن کسب عنوان نخست دسته ۱۰۷ + کیلوگرم، رکورد جهان و عنوان قوی‌ترین مرد جهان را در این رشته به خود اختصاص داد. 

این وزنەبردار اشنویه‌ای در حرکت اول وزنه‌ی ۲۷۰ کیلوگرمی را با موفقیت بالای سر برد و در انتخاب دوم نیز موفق شد با غلبه بر وزنه‌ی ۲۷۷ کیلوگرمی یک کیلوگرم رکورد جهان را که پیش از این ثبت شده بود، ارتقا دهد. 

 «رحمان» در سومین و آخرین حرکت خود نیز وقتی وزنه‌ی ۲۸۱ کیلوگرم را بالای سر برد، برای اولین بار ۵ کیلوگرم رکورد جهانی این رشته را به نام خود به ثبت رساند. 

وی در جریان پارالمپیک لندن نیز با بالای سر بردن وزنه‌ی ۲۸۰ کیلوگرمی، ۱۵ کیلوگرم رکورد وزنه برداری پارالمپیک در وزن ۱۰۰+ و عنوان قوی‌ترین مرد جهان را نیز به خود اختصاص داده بود. 

گفتنی است که «سیامند رحمان» متولد سال ۱۳۶۷ در شهرستان اشنویه استان آذربایجان غربی می‌باشد که در سال ۱۳۸۷ برای اولین بار به اردوی تیم ملی وزنه برداری جانبازان ومعلولان ایران دعوت شد و علی رغم امکانات محدود که حتی برای تمرین هر بار باید به ارومیه برود، تاکنون موفق به کسب ۱۱ مدال طلا، ۱۴ نقره و ۵ برنز از مسابقات مختلف شده و افتخارات زیادی را برای کشورمان به ارمغان آورده است از جمله: 

مدال طلای پارالمپیک لندن ۲۰۱۲

مدال طلای مسابقات جهانی امریکا ۲۰۰۸

مدال نقره مسابقات جهانی مالزی ۲۰۱۰

مدال طلای مسابقات جهانی مالزی ۲۰۱۰

مدال طلای مسابقات جهانی امارات ۲۰۱۱

مدال طلای بازیهای آسیایی چین ۲۰۱۰

مدال طلای مسابقات بین المللی لیبی ۲۰۱۰

مدال طلای مسابقات بین المللی اردن ۲۰۱۱

لازم به یاد آوری است که چندی قبل کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) در سایت رسمی خود نوشته بود: «سیامند رحمان مانند یوسین بولت (سریع‌ترین دونده‌ی جهان) است که می‌رود به یک چهرەی شاخص در دنیا تبدیل شود.»

تصاویر ضمیمه: 
سیامند رحمان رکورد جهان را جابجا کرد

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
هاوری (مهمان)
1392/10/24

واقعا سیامند جان باعث افتخاری....ثابت کردی که می توان به اوج رسید حتی با همه مشکلات...من اهل اشنویه نیستم ولی کمال تشکر را از شما قهرمان بزرگ دارم با تشکر