هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان آغاز شد

هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان آغاز شد

هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئا‌تر خیابانی با نماد ۱۲سواره‌ی مریوان امروز شروع به‌کار کرد.

 بنا به‌ گزارش خبرنگار پایگاه‌ اطلاع‌رسانی اصلاح، امروز جمعه ۷ مهرماه هفتمین جشنواره‌ی تئا‌تر خیابانی با نماد ۱۲سواره‌ی مریوان با حضور پنج کشور خارجی و گروه‌های داخلی در شهر مریوان آغاز شد. 

جشنواره‌ی تئا‌تر خیابانی که همه ساله در مهرماه در شهر مریوان که آن را پایتخت تئا‌تر خیابانی کشور نامیده‌اند، برگزار می‌شود، امسال نیز همچون سالهای گذشته با حضور ۵ کشور آلمان، لهستان، فرانسه، اقلیم کردستان عراق و ایران آغاز به کار نمود. شهر مریوان به عنوان میزبان با ۴ اجرای متفاوت بیشترین کار و فعالیت را خواهد داشت. جشنواره‌ی تئا‌تر خیابانی از پنج بخش بین‌الملل، ایران، سنتی -محلی، کودک و نوجوان، و ویژه تشکیل شده است. 

در مراسم افتتاحیه که از ساعت ۱۰صبح از میدان شبرنگ با حضور حدود ۳۵۰ هنرمند و همه‌ی گروه‌های شرکت‌کننده و صد‌ها نفر از مردم شهر مریوان با کارناول شادی و هنرمندی گروه‌های مختلف و با حضور اسب‌سواران با نماد ۱۲سواره‌ی شهر مریوان به طرف پارک ملت حرکت نموده و با سخنرانی و خیرمقدم فرماندار، نماینده‌ی مردم مریوان در مجلس و شورای اسلامی شهرستان به مهمانان ادامه پیدا کرد. 

در ادامه‌ی مراسم، اولین گروه شرکت‌کننده که از شهر دهلران در بخش ایران شرکت نموده بود به ارائه‌ی کار خود پرداخت. 

در این جشنواره که‌ به‌ دبیری قباد میمنت‌آبادی برگزار می‌شود، مجموعاً 31 گروه داخلی که 5 اثر در بخش کودک و نوجوان و 4 اثر در بخش بومی و آیینی دارند، اجرا خواهند داشت.

این جشنواره‌ تا ۱۱مهرماه‌ ادامه خواهد و مراسم اختتامیه‌ی آن در ساعت ۹ صبح روز سه‌شنبه ۱۱مهر در سالن آمفی تئا‌تر دانشگاه آزاد شهر مریوان برگزار می‌شود.

بدون امتیاز