درخشش دوندگان مریوانی در مسابقات دو صحرانوردی قهرمانی کشور

درخشش دوندگان مریوانی در مسابقات دو صحرانوردی قهرمانی کشور

با درخشش 2 دونده‌ی مریوانی در مسابقات دو صحرانوردی روستایی و عشایری قهرمانی کشور، تیم استان کردستان با 2 مدال نقره و برنز به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح، تیم شهرستان مریوان که به نمایندگی استان کردستان با 6 دونده در دو رده‌ی سنی نوجوانان و جوانان به مسابقات دو صحرانوردی روستایی و عشایری قهرمانی کشور اعزام شده بود، موفق شد در رده‌ی سنی نوجوانان و در مسافت 3 کیلومتر توسط «طه غفاری» مدال نقره‌ و در رده‌ی سنی جوانان توسط «آرمان رایزنی» در مسافت 5 کیلومتر، مدال برنز این رقابتها را کسب نماید.

در پایان این رقابتها، در رده‌ی سنی نوجوانان؛ استانهای اردبیل، خوزستان و قزوین به ترتیب مقامهای اول تا سوم تیمی را بدست آوردند و در رده‌ی سنی جوانان نیز تیم استان کرمانشاه به مقام قهرمانی رسید و تیمهای زنجان، آذربایجان شرقی و کردستان (مریوان) به ترتیب موفق به کسب مقامهای دوم تا چهارم تیمی کشور در این دوره از مسابقات شدند. 

رقابتهای دو صحرانوردی نوجوانان و جوانان روستایی و عشایری کشور روز شنبه 9 اردیبهشت‌ماه جاری با شرکت 217 دونده «110 دونده در رده‌ی سنی نوجوانان» و «107 دونده در رده‌ی سنی جوانان» در قالب 30 تیم از سراسر کشور به مدت یک روز، در حاشیه‌ بوستان پامچال قزوین برگزار شد.