ممانعت از برگزاری نماز عید قربان صادقیه تهران

ممانعت از برگزاری نماز عید قربان صادقیه تهران

مقارن بامداد امروز جمعه پنجم آبانماه ١٣٩١در حالی كه برابر اعلام جمعه گذشته هیأت امنا مبنی بر اقامه نماز عید، از ساعت ٥:٣٠ درهای مكان گشوده  شده بود، اولین یگان از نیروهای پلیس امنیت حدود ساعت ٦ مراجعه و با اعلام اینكه انشاءالله مراسم نماز عید تا ساعت ٨:٣٠ پایان یابد، موافقت ضمنی خود را اظهارنمودند؛ دقایقی بعد یگان دیگری شامل چند دستگاه خودرو گشتی با مسدود كردن خیابانهای منتهی به مكان، رویه متفاوتی را در پیش گرفتند. متعاقب آن، قبل از ساعت ٦:٣٠ همان یگان اول ابلاغ نمودند كه لازم است درهای مكان بسته شود. هیأت امنا با بیان این كه برابر اطلاع رسانی های به عمل آمده صدها نمازگزار در مسیر هستند و امكان بستن درها در این ساعت وجود ندارد، از پذیرش پیشنهاد پلیس امتناع نمودند و مقرر شد نمازگزاران به اماكن دیگر هدایت شوند و به این ترتیب پس از ممانعت سه سال متوالی اخیر از نماز عید فطر، برای اولین بار از نماز عید قربان نیز ممانعت شد.

گفتنی است چهارشنبه گذشته، پلیس امنیت ناحیه گیشا با استناد شفاهی به مصوبه شورای تأمین استان تهران، به ممنوعیت نماز اشاره كرده بود، اما با توجه به اطلاع رسانی جمعه گذشته، درهای مكان رأس ساعت مقرر به روی نمازگزاران گشوده شد.

پایگاه اطلاع رسانی اصلاح، ضمن ابراز تأسف از این رویه نامقبول، عید سعید قربان را به عموم كاربران گرامی تبریك عرض مینماید.

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بنده ی خدا (مهمان)
1391/08/05

در کشور عزیزمان ایران جای تاسف است که شاهد چنین اتفاقی باشیم.
به امید برگزاری این سنت حسنه در سالهای آتی

2
بدون‌نام
1391/08/05

جای تاسف است. راستی این همه سرو صدا شد که فیلم سازی به اسلام توهین کرده اما اینجا در سرزمین به اصطلاح اسلامی مسلمانان از ابتدایی ترین حقوق اولیه خود محرومند .و اصلا اعتراضی هم نخواهد نشد.

3
بدون‌نام (مهمان)
1391/08/05

باتوجه به این که ایران در کنفرانس های جهانی و کشوری همیشه دم از وحدت اهل تسنن و شیعه میزند و هفته ای را نیز با نام هفته وحدت نام نهادند و طبق اصول متعدد قانون اساسی اهل سنت ایران که جمعیتی نزدیک به یک چهارم کشور را تشکیل می دهند می توانند طبق مذهب و آیین خویش مناسبت های مذهبی خود را برگزار کنند ولی این رویه غیر منطقی و نامعقول بسیار جای تاسف است که این گونه کارها حتی از افرادی که هیچ گونه ادعای آزادی و دینداری ندارند نیز بعید است چه برسد به کسانی که برای خود ادعایی دارند پس لازم است که در این باره تجدید نظر شود تا خدای نکرده مشمول این سخن خداوند نشوند.
‏وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنْ مَنَعَ مَسَاجِدَ اللَّهِ أَنْ يُذْكَرَ فِيهَا اسْمُهُ وَسَعَى فِي خَرَابِهَا أُولَئِكَ مَا كَانَ لَهُمْ أَنْ يَدْخُلُوهَا إِلَّا خَائِفِينَ لَهُمْ فِي الدُّنْيَا خِزْيٌ وَلَهُمْ فِي الْآخِرَةِ عَذَابٌ عَظِيمٌ‏.بقره114
‏ و چه كسي ستمگرتر از كساني است كه نگذارند در مساجد و اماكن عبادت خدا ، نام خدا برده شود ، و در ويراني آنها بكوشند ؟ شايسته‌ي اينان نبود كه چنين ( گناه بزرگي را مرتكب شوند و اين كارها را ) بكنند ، بلكه مي‌بايست ( حرمت معابد را نگهدارند و ) جز خاشعانه وارد آنها نشوند . بهره‌ي آنان در دنيا زبوني و رسوائي ، و در آخرت عذاب بزرگي است . ‏ ‏

4
علیرضا (مهمان)
1391/08/05

در این مملکت از قانون اساسی و اصولی که مبنا و زیربنا آن است خبری نیست . چطور است که اهل سنت ایران طبق قانون اساسی و بیانات مکرر مقام رهبری (که همیشه از وحدت و برادری سنی و شیعه حرف میزنند) از ابتدایی ترین حقوق که برگزاری نماز عید است محروم می شوند آیا سران مملکت از این اوضاع به روشنی خبر دارند یا هر کس هر چه دلش خواست انجام می دهد که در همین روز هم شاهد این سلیقه کاری بودیم که یگان اول اجازه برگزاری داد و یگان دوم اجازه را بدون هیچ دلیل خاصی لغو می کند آیا ما تابع قانون هستیم یا مملکت هر کی هرکیه. ومردم این بی احترامی ها را آیا در ذهن نخواهند داشت!!!

5
مهدی (مهمان)
1391/08/05

این کار را به شدت محکوم می کنم اگر چه با آنها هم مذهب هم نباشیم آیا خواندن نمازی باید اینقدر مشکل باشد مگه آنها جز ذکر و یاد خدا میخوان چی کار کنن پس چرا ما انتظار داریم که در کشور های سنی نشین با ما خوب رفتار کنن از این جمود باید بیاییم بیرون !

6
شیرین (مهمان)
1391/08/05

وقتی نگاه دوستان به اهل سنت امنیتی است چه توقعی دارید؟ با توجه به متون شیعی غالی وجود اهل سنت در مملکت امام زمان تحمل ناپذیر است ، بی خود تلاش می کنید نماز بخوانید!!وقتی در منابر اهل سنت را تکفیر می کنند و رابطه آنان با اهل سنت از روی خلوص نیست و فقط از روی تقیه است توقع دارید نماز هم بخوانید؟

7
میلاد (مهمان)
1391/08/06

انا لله و انا الیه راجعون
از این واقعه ای که رخ داده فقط باید به خداوند بناه برد .

8
بدون‌نام (مهمان)
1391/08/06

در این مملکت این گونه برخوردها دور از انتظار نیست فقط باید منتظر وزیدن این نسیم مبارک و میمون باشیم .

9
محمدنور (مهمان)
1391/08/08

عجیب است جمهوری اسلامی ایران ادعای وحدت سر می دهد .کجای برگزاری نماز عیدقربان با وحدت منافات دارد.البته احتمال داردچندارگان دست داشته باشندوبرای ردگم کنی بگویند که مثلا فلان ارگان که اجازه داده نماز برگذار بشه مانندنماز جمعه.....اماگروه دیگه از سر خودشان اومده اند ومانع شده اند.شهر شهر فرنگه..........هر کسی دیگری را متهم میکنه .من نبودم ...واون بوده....همین عدم برگذاری به نظر میاداثرش خیلی بیشتر بوده برای معرفی واهمیت عید قربان ونمازی که اهل سنت خودشان خواستار برگذاریش هستند....موفق باشید

10
پیران (مهمان)
1391/08/11

سلام خدا بر بندگان صالح و خوب:
عید برهمه مسلمانان اعم از شیعه و سنی مبارک باشد بنده شیعه مذهب هستم انشاالله روزی را شاهد باشیم که بتوانیم فارغ از هرگونه شائبه و ترسی در کنار یکدیگر به عبادات و رسومات خود عمل کنیم البته بنده دلیل نظام از مخالفت با برگزاری نمازهای عید را نمی دانم ولی همگان باید به قانون یک کشور اسلامی پایبند باشیم عمل به قانون ناقص از بی قانونی بهتر است بنده چند باری به مکه و مدینه مشرف شدم هرچند برخورد برخی از شرطه های عربستانی بد بود حتی با عرب ها و اتباع خود عربستان ، ولی بنده تمام سعی خود را برای عمل به قانون جاری این کشور بعمل اوردم مجددا عید را به تمامی برادران و خواهران دینی تبریک می گویم.