مسؤولان کمیته‌ی مرکزی علما با علما و طلّاب عضو و هوادار جماعت در تالش دیدار کردند

مسؤولان کمیته‌ی مرکزی علما با علما و طلّاب عضو و هوادار جماعت در تالش دیدار کردند

علمای وابسته به جماعت دعوت و اصلاح تالش در یک نشست صمیمانه در روز  چهارشنبه ۲۶ مهرماه میزبان مسؤولان کمیته‌ی مرکزی علما بودند.

 در این نشست که با حضور دکتر ویسی، دکتر نادری و استاد جبروتی و جمعی از علما و طلاب جماعت دعوت و اصلاح تالش برگزار شد، دکتر ویسی ابتدا به سخنان و درددل‌های علمای تالش گوش فرا داد آنگاه رهنمودهایی را در راستای بهبود بخشیدن به وضعیت علما و استفاده هر چه بهتر از توانایی علمی آنان در امر دعوت و راهنمایی مردم بیان کرد. 

 وی خاطرنشان کرد وقتی در رویارویی با انبوهی از مشکلات قرار می‌گیریم باید بدانیم که فرصت‌ها توانایی‌های به مراتب بیشتر و بهتر در اختیار داریم اما سؤال این است که ما چه مقدار از این فرصت‌ها استفاده می‌کنیم؟ وی با افزودن مشکلات همواره گریبانگیر انبیاء، ائمه‌ی دین و دعوتگران راستین بوده است و نباید منتظر معجزه بود. نمونه و اسوه‌ی ما در این راه رسول گرامی اسلام (ص) است که در دشوار‌ترین وضعیت، دمی از پای ننشست و لحظه‌ای نیاسود بلکه با عزمی استوار و اراده‌ای خستگی‌ناپذیر رسالت الهی را ابلاغ و امانتش را به خوبی ادا کرد. وی با اشاره به بهار عربی و بروز تحولات مبارک در جهان اسلام به ویژه حکومت صالحان در مصر، این پدیده را محصول چندین دهه‌ زحمت و تلاش مصلحان و دعوتگران مجاهدی دانست که خیال‌های دیروز را واقعیت‌های امروز و خیال‌های امروز را واقعیت‌های فردا می‌دانستند.

آقای نادری نیز جایگاه علما را در دعوت دین خطیر ارزیابی و تأکید کرد کسانی باید در این راه قدم بردارند که به کار خود عشق می‌ورزند و جز رضایت الهی چیزی نمی‌جویند. وی با بیان اینکه در وضعیت فعلی جامعه هم فرصت کار و فعالیت وجود دارد یادآور شد روزگاری ما همین وضعیت را هم نداشتیم اما امیدوار بودیم و به جرأت می‌توان گفت امروز جماعت به لحاظ کمی و کیفی در وضعیت مناسبی قرار دارد. وی با اشاره به محدویت‌ها و موانع پیشروی دعوت خاطر نشان کرد انسان دعوتگر نباید در مقابل واقعیت‌ها تسلیم شود و در صورت بروز مانع باید به دنبال راه‌های جایگزین باشد. وی در پاسخ به این شبهه که مساجد احیاناً علمای مستقل را برنمی‌تابد تأکید کرد با وجود اهمیت و جایگاه مسجد در اسلام، این مکان تنها ابزار دعوت نیست و انسان داعی می‌تواند خانه، مدرسه و دانشگاه را به کانونی برای دعوت تبدیل کند.

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
ام طه (مهمان)
1391/08/08

حضور استاد ویسی و همراهان ایشان مایه دلگرمی ما دعوتگران تالشی بود، امیدواریم این ملاقات ها ادامه داشته باشد.

2
بدون‌نام (مهمان)
1392/04/06

ارتباط مسؤولان با اعضای جماعت در شهرستانها موجب استحکام اخوت و حل مشکلات و افزایش صمیمیت است

3
بدون‌نام (مهمان)
1392/08/15

وی با اشاره به محدویت‌ها و موانع پیشروی دعوت خاطر نشان کرد انسان دعوتگر (نباید )در مقابل واقعیت‌ها تسلیم شود و در صورت بروز مانع باید به دنبال راه‌های جایگزین باشد.
یعنی واقعا نباید در مقابل واقعیت تسلیم شوید راست میگید والله شما هیچ وقت واقعیت را قبول نکردید و فقط مرام تندروی و حزب فقط اسلام(عدم پایبندی به مذهب) را ادامه دادید