مولوی مصطفی جنگی زهی امام جمعه‌ی اهل سنت شهرستان راسک (سرباز) ترور شد

مولوی مصطفی جنگی زهی امام جمعه‌ی اهل سنت شهرستان راسک (سرباز) ترور شد

مولوی مصطفی جنگی زهی امام جمعه‌ی اهل سنت شهرستان راسک (سرباز) در جنوب سیستان و بلوچستان بعد از نماز جمعه در 30 دی‌ماه 90 در مسیر بازگشت به خانه‌اش به‌ وسیله‌ی راکبان موتورسیکلت ترور و کشته‌ شد.

به‌ گزارش پایگاه‌ اطلاع‌رسانی اصلاح، مولوی مصطفی جنگی زهی امام جمعه‌ی مسجد خضراء شهر راسک (مرکز شهرستان سرباز) بعد از اقامه‌ی نماز جمعه با ماشین شخصی‌اش، ‎راهی محل سکونت خویش (روستای حاجی آباد) می‌شود و در رستوران دپکور فردی به نام «سلیمان کوهساری» که هم روستایی وی بوده همراه‌ وی می‌شود، از رودخانه‌ی سرباز به طرف کیشکور حرکت می‌نمایند که سمت دیگر رودخانه، نرسیده به روستای منوگان به‌ وسیله‌ی 2 نفر موتورسوار مورد حمله قرار می‌گیرند.

تیراندازی از نزدیک بوده و هر دو سرنشین دردم به شهادت می‌رسند و موتور سوارها به‌ سرعت از محل متواری می‌شوند.

گفتنی است از چند ماه گذشته منزل ایشان در محاصره‌ی افراد ناشناس بوده، اما به علت عدم حضور در منزل، حمله‌کنندگان موفق به اجرای طرح خود نشده‌ بودند.

وی از یک سال گذشته به صورت رسمی مسؤولیت امامت جمعه‌ی اهل‌سنت شهرستان راسک را به عهده داشت. در ضمن در شهر راسک علاوه بر وی، مولوی نقشبندی و مولوی اسحاق دست‌افکن به عنوان امام جمعه در مساجد دیگر شهر نیز مشغول به‌ فعالیت هستند.

گفتنی است تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسؤولیت این حمله را بر عهده نگرفته و انگیزه‌ی عامل یا عاملان این ترور، روشن نیست.

پایگاه‌ اطلاع‌رسانی اصلاح نیز ضمن طلب علو درجات برای آن دو مرحوم و عرض تسلیت به‌ جامعه‌ی اهل‌سنت ایران و مردم دین‌ورز سیستان و بلوچستان و خانواده‌ی ایشان، این جنایت را محکوم نموده، از مسؤولان امر، خواستار پیگیری جدی، در راستای شناسایی و مجازات عاملان این جنایت است.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1390/11/06

خوشا به حال آنان كه سرافرازانه به ديدار محبوب خود مي روند و زنده باد دوزخ براي خفاشاني كه چشم ديدن نور و روشنايي را ندارند. وگمان نكنيد كساني كه در راه خداوند شهيد مي شوند، مرده اند بلكه زنده اند و نزد پروردگارشان روزي داده مي شوند. پيروزياست نور(ايمان) بر تاريكي (كفر)