مقام سوم بسکتبال با ویلچر لیگ دسته‌ی دوم قهرمانی کشور به بوکان رسید

مقام سوم بسکتبال با ویلچر لیگ دسته‌ی دوم قهرمانی کشور به بوکان رسید

تیم هیئت بوکان مقام سوم قهرمانی باشگاههای دسته‌ی دوم کشور را با پیروزی در دیدار رده‌بندی بدست آورد.

به گزارش خبرنگار پایگاه‌ اطلاع‌رسانی اصلاح، مرحله‌ی نهایی مسابقات باشگاههای دسته‌ی دوم کشور با حضور 4 تیم برتر راه‌یافته به این مرحله از تاریخ 9 لغایت 12 دی ماه جاری در زنجان برگزار گردید که تیم بسکتبال با ویلچر هیئت بوکان به نماینده‌ی شایسته استان آذربایجان غربی که مراحل مقدماتی و یک هشتم نهایی مسابقات را با اقتدار به پایان رسانده بود، دردیدار رده‌بندی این مسابقات موفق شد با نتیجه 49 بر 44، تیم سیم و كابل یزد را شکست داده و بر سکوی سوم مسابقات بایستد.

در دیدار فینال این مسابقات نیز تیم ایثار تهران با نتیجه‌ی 47 بر 45 تیم شاهد تبریز را شکست داد و به مقام قهرمانی مسابقات رسید. تیمهای ایثار تهران و شاهد تبریز با قرار گرفتن در سکوهای اول و دوم مسابقات دسته‌ی دوم بسکتبال با ویلچر قهرمانی کشور به لیگ دسته‌ی اول کشور راه یافتند. 

لازم به ذکر است که مسابقات لیگ دسته‌ی دوم بسكتبال با ویلچر باشگاه‌های كشور از 16 شهریور امسال با حضور 11 تیم در سه گروه 3 تیمی و یك گرو 2 تیمی به صورت دوره‌ای آغاز شده بود كه در پایان و پس از برگزاری 56 مسابقه، چهار تیم ایثار تهران، شاهد تبریز، هیئت بوکان و سیم و کابل یزد با برتری در مرحله‌ی نیمه‌نهایی جواز حضور در مرحله‌ی نهایی را به دست آورده بودند. 

ضمناً بوکان در مرحله‌ی مقدماتی با تیمهایی از آذربایجان شرقی و گیلان هم‌گروه بود، که مسابقات خود را به‌صورت رفت و برگشت در بوکان و تبریز برگزار کردند.