ديدار دبيران كل اتحاد اسلامي كردستان عراق و جماعت دعوت و اصلاح ايران

ديدار دبيران كل اتحاد اسلامي كردستان عراق و جماعت دعوت و اصلاح ايران

شامگاه يكشنبه بيست وهفتم شهريورماه جاري، استاد صلاح‌الدين محمد بهاءالدين، دبيركل اتحاد اسلامي كردستان عراق در دفتر مركزي جماعت دعوت و اصلاح ايران، با استاد عبدالرحمن پيراني دبيركل جماعت ديدار و گفتگو كرد.

در ابتداي اين ديدار، استاد پيراني ضمن ابراز مسرت از انعقاد اين ديدار، حضور استاد صلاح‌الدين و همراهان وي را  خير مقدم گفت. سپس استاد صلاح‌الدين بهاءالدين به اهميت محبت خدا و محبت به خاطر خدا و در راه خدا اشاره نمود و گفت: هرگاه در دوست داشتن به خاطر خدا دچار كم‌توفيقي شديم، بايد درون خود را بازكاويم؛ مبادا محبت خدا در دل‌هاي ما كم‌فروغ شده باشد.

وي افزود: ما به حكم انسان بودن در معرض خطا و اشتباه هستيم؛ اگر در جهت‌گيري‌هايمان، خدا را در نظر داشته باشيم و راه را گم نكنيم، خطاهاي انساني ما مورد عفو خداوند قرار خواهند گرفت؛ البته مشروط به اين‌كه در برابر عباد، شهامت اعتذار و عزم جبران داشته باشيم و در پيشگاه خداوند، وظيفه استغفار را به‌جاي آوريم.

دبيركل اتحاد اسلامي در بخش ديگري از سخنانش، ضمن ستايش دستاودهاي جماعت دعوت و اصلاح ايران، با اشاره به اين‌كه امر دعوت بسيار ظريف و دقيق و در حقيقت ادامه رسالت انبياست، گفت: انبياء را خداوند انتخاب مي‌نمايد و هم‌چنان‌كه خود مي‌فرمايد: "... ٱللَّهُ أَعْلَمُ حَيْثُ يَجْعَلُ رِسَالَتَهُ..."؛ اما بعد از آنان دعوتگران بايد همواره مراقبت و مجاهدت نمايند تا بتوانند مصداق وعده الهي باشند كه: "وَٱلَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا  وَإِنَّ ٱللَّهَ لَمَعَ ٱلْمُحْسِنِينَ" و با پشتوانه هدايت الهي اين وظيفه خطير را به انجام رسانند.

وي همچنين در بخش ديگري از سخنانش به بيان خاطرات و تجاربي از آغاز اعلام موجوديت "يه‌كگرتووي ئيسلامي كوردستان" و نحوه تعامل اين حزب با واقعيت‌هاي سياسي و اجتماعي كردستان پس از سال1991 پرداخت و در پايان، ضمن اشاره به تحولات اخير كشورهاي عربي، بر اين واقعيت تأكيد نمود كه نظام‌هاي سياسي منطقه بايد در شيوه زمامداري خود تجديد نظر نمايند و خواست ملت‌ها نبايد ناديده گرفته شود. همچنين نيروها و جريانات سياسي و به‌ويژه جريان بيداري اسلامي بايد هوشيارانه تحولات را رصد نمايند تا فرصت به‌دست‌آمده را بتوان در جهت منافع امت اسلامي به‌كارگرفت و در اين راستا از برخي افراط و تفريط‌ها از ناحيه بعضي احزاب و جريانات اسلامي انتقاد كرد.

در ادامه اين ديدار استاد عبدالرحمن پيراني، دبيركل جماعت دعوت و اصلاح ايران، از همراهي برادران "يه‌كگرتووي ئيسلامي" در ايام آغازين فعاليت جماعت ياد كرد و اخوت و اخلاص را از بارزترين ويژگي‌هاي آن دوره برشمرد و از زحمات ارزشمند آنان تقدير وتشكر نمود و افزود: داشته‌هاي كنوني ما نتيجه فضل و مهرباني خداي بزرگ و جهد و تلاش مخلصانه برادران و خواهران همراه جماعت است و در اين بين تلاش‌هاي علمي خستگي‌ناپذير استاد شهيد ناصر سبحاني از جايگاهي ويژه و ممتاز برخوردار است.

وي همچنين ضمن اشاره به اهداف و برنامه‌هاي جماعت، بیان کرد جماعت همواره در تعامل خود با حاکمیت و سایر احزاب و جریا‌ن‌های داخلی و خارجی، استقلال خود را حفظ کرده و به اعتدال و میانه‌روی پایبند بوده است. نیز افزود: جماعت، وجود جریان‌ها و شخصیت‌های تأثیرگذار اهل سنت را سرمایه‌ای گرانقدر می‌داند و تلاش کرده‌ است، حفظ ارتباط برادرانه‌ی مبتنی بر احترام و قبول تفاوت در دیدگاه‌ها را نصب‌العین خود قرار دهد. 

دبيركل اتحاد اسلامي كردستان را در اين ديدار، آقايان برهان احمد عضو كادر رهبري و امجد باباحاجي، نماينده اتحاد اسلامي در ايران همراهي مي‌كردند.

همچنين استاد عبدالرحمن يعقوبي عضو هيأت نظارت و داوري مرکزی، داود نارويي عضو شوراي مركزي جماعت دعوت و اصلاح ايران وتني چند از اعضاي دفتر مركزي جماعت در اين ديدار حضور داشتند.

گفتني است هيأت اتحاد اسلامي كردستان، به منظور شركت در نخستين اجلاس بين‌المللي بيداري اسلامي از روز جمعه گذشته در تهران به سر مي‌برد.

ديدار دبيران كل اتحاد اسلامي كردستان عراق و جماعت دعوت و اصلاح ايران
ديدار دبيران كل اتحاد اسلامي كردستان عراق و جماعت دعوت و اصلاح ايران
ديدار دبيران كل اتحاد اسلامي كردستان عراق و جماعت دعوت و اصلاح ايران
ديدار دبيران كل اتحاد اسلامي كردستان عراق و جماعت دعوت و اصلاح ايران
استاد عبدالرحمن پيراني، دبيركل جماعت دعوت و اصلاح ايران
استاد صلاح‌الدين محمد بهاءالدين، دبيركل اتحاد اسلامي كردستان عراق
ديدار دبيران كل اتحاد اسلامي كردستان عراق و جماعت دعوت و اصلاح ايران
ديدار دبيران كل اتحاد اسلامي كردستان عراق و جماعت دعوت و اصلاح ايران
ديدار دبيران كل اتحاد اسلامي كردستان عراق و جماعت دعوت و اصلاح ايران
بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
Abdolsalam Salimi (مهمان)
1390/06/28

من المؤمنين رجال صدقوا ما عاهدوا الله عليه فمنهم من قضى نحبه ومنهم من ينتظر وما بدلوا تبديلاً. داعی بزرگ کاک صلاح الدین از پیشگامان دعوت اسلامی در ایران و خلف صالحش استاد پیرانی نورچشم همه هستند، اما حقیقتاً ماموستا یعقوبی مزه و صفای جماعت است.

2
بدون‌نام (مهمان)
1390/06/28

سلام دوستان زحمتکش و سربلندم
باز هم شما خطای ویرایشی دارید و من هم که سکوت را جرم می دانم! در سطر دوازدهم،ستایش را با حرف اضافه « از » به کار برده اید: « ضمن ستایش از دستاوردهای ... »؛ این خطای آشکار و ممحصول گرته برداری از کُردی است! لطفاً بدون از به کار برده شود.وفقکم الله لمزید الخیر!

3
عبدالباسط (مهمان)
1390/06/28

سلام خوشحالم که جرات کردید واز واژه‌ی شهید برای استاد استفاده نمودید . در ادبیات شما چنین کاری بعید بود . مصلحت؟!

4
باوكي هه تاو (مهمان)
1390/06/29

اساتيد گرامي به چه منظور شركت در نخستين اجلاس بين‌المللي بيداري اسلامي از روز جمعه گذشته شركت كرده‌اند؟؟ اگر ممكن فرمايشات ايشان را در اين اجلاس را روي سايت قرار دهيد /

5
بدون‌نام (مهمان)
1390/06/31

بهتر بود به جای اساتید فقط از لفظ استاد استفاده میکردید. چون دبیر کل جماعت دعوت واصلاح، در اجلاس حضور نداشته اند...!!!

6
بدون‌نام (مهمان)
1390/06/29

کاش از تجربیات برادران یکگرتو در تعامل با منتقدان هم استفاده می کردید

7
اميد (مهمان)
1390/06/29

با سلام و دعاي خير از اين ديدار خوشحاليم و اميدواريم ادامه داشته و روابط عميق و همكاري خوبي برقرار شود.

8
دانا (مهمان)
1390/06/29

یادش بخیرهمیشه می فرمود : "به تنظیم کار ده که ین بو تنطیم کار نا که ین " خانه اش برای برادران ایمانی اش همیشه باز بود در عین "مسوول بودن" فقیر بود . و در عین پرکاری برادرانش را فراموش نمی کرد و به آنان سر می زد و احوالشان را جویا می شد .در نمازش اهل نیاز بود وبسیار دعا می کرد و درنماز صبح تا طلوع آفتاب در مسجد می ماند .در کارش جدی بود و در عین جدیت لبخند می زد .بیداری اسلامی در اهل سنت ایران مدیون تلاشهای مخلصانه ایشان است. خدا توفیق روز افزونش دهد .

9
سقزي (مهمان)
1390/06/29

كاشكي مي‌دونستم كه اين آقاي به نام عبدالباسط كيه كه در اين سايت همش مشغول متلك پراني و مزه پراني هستند؟؟؟!!!
اگر ايشان مصلحت مي‌بينند بفرمايند جلو بيفتند و ماهم پشت سرشون
پس بهشون توصيه مي‌كنم كمي مثبت بي‌انديشند اگر داراي عقل و شعور وبصيرتي باشند!!!!

10
بدون‌نام (مهمان)
1390/06/29

سقزی عزیز چه متلک پرانی ای در صحبت آقای عبدالباسط بود که چنین برآشفتی؟ حقیقتی را گفتند که در دل بسیاری از دوستداران استاد شهید هست. چرا هر انتقادی را می شنویم بلافاصله می خواهیم نام فرد را بدانیم؟ جامعه تک صدایی و جماعت تک صدایی به سود هیچ کس نخواهد بود. ضمنا به فرض اینکه ایشان متلک پرانی کرده اند، کار شما بسیار ناشایست تر بود که به ایشان اهانت کرده اید و ایشان را تلویحا بی عقل و شعو و بصیرت خطاب کرده اید. در ضمن بهتر است از نام سقزی استفاده نکنید خدای ناکرده مردم فکر می کنند همه ی سقزی ها مثل شما فکر می کنند.

11
عبدالباسط (مهمان)
1390/06/29

با بصیرت سلام . البته از نوع (اذا خاطبهم الجاهلون ) . عقل وشعور وبصیرت که داریم البته نه از نوع عقل وبصیرت وشعور ... شما . کاش تو هم نامت را قیدمی کردی . من عبدالباسط ام واهل سنندج . گذرت به سنندج افتاد مشتاق زیارتت هستیم با بصیرت . البته اگه آقای مدیر پیامم را به شما برساند . چون جناب مدیر هم از شماست والا بی ادبی شما را ثبت نمی کرد . در ضمن مثبت اندیش هم هستم البته نه از نوع مثبت اندیشی شما که کاسه‌ی گدایی به دست گرفته وورد زبانتان ( حکیمانه - حکیمانه ) است . آق مدیر شرط بی طرفی شما ثبت کامنت من هم هست تا جناب سقزی بی نام ونشان خود را آشکار فرماید . ماتڵتم لاله سه قزی با بصیرت ....

12
بدون‌نام (مهمان)
1390/06/30

كوره بابه عيبه ئه و قه سانه چیه؟من کان یومن بالله و الیوم الاخر فلیقل خیرا او لیصمت پیم وایه بس بیت

13
بدون‌نام (مهمان)
1390/07/02

باعرض خیر مقدم به خدمت استاد بزرگوار وهیات همراه حضور این برادر را در جمع اعضای جماعت دعوت واصلاح تبریک می گویم.از کرمانشاه

14
بدون‌نام (مهمان)
1390/07/02

انتصاب چنین مدیر با کفایتی که هر آنچه نظر تنش آفرین است را تایید می کند به استاد پیرانی تبریک می گوییم. مدبر جان، برادر عزیز کمی تدبیر هم چیز خوبی است. فکر نمی کنی این نظر را دیگران هم می بینند و چه قضاوتها در مورد جماعتی که تو مدیر سایتش هستی می کنن. کاش سطح مسئولیت ها با سطح تربیت و تخصص همتراز می بود.

16
بدون‌نام (مهمان)
1390/07/02

با سلام
لطفا در مورد ماموستا صلاح بیشتر بنویسید که بدانیم و بشناسیم
بیوگرافی و نحوه انتخابشان در سمت فعلی

17
بدون‌نام (مهمان)
1390/07/02

لطفا در مورد ماموستا صلاح مهمان عزیز توضیحاتی بفرمایید که بیشتر با این شخصیت آشنا گردم

18
بدون‌نام (مهمان)
1390/07/03

با تشکر از مدیریت فعال سایت لطفا در مورد بیوگرافی مهمان عزیز توضیحاتی بفرمایید اگر به سایت سری زدید و اگر ایشان را میشناسید ممنون

19
بدون‌نام (مهمان)
1390/07/03

منهم مثل کا عبدالباسط نظرم بر این است که اقای مدیر اجازه بدهد نظرات وپیشنهادات مان را ارائه دهیم باتشکر

20
mosleh (مهمان)
1390/07/03

نص كلمة الأستاذ صلاح الدين محمد بهاء الدين

في المؤتمر الدولي الأول للصحوة الإسلامية في العاصمة الإيرانية طهران

بسم الله الرحمن الرحيم
الحمد لله والصلاة والسلام على رسول الله وعلى آله وصحبه ومن والاه
السيد الرئيس
السادة الحضور الكرام
السلام عليكم ورحمة الله
يشرفني أن أحمل اليكم تحيات شعب كردستان العراق أبناء وأحفاد صلاح الدين الأيوبي ، شاكراً الجمهورية الإسلامية في ايران على استضافتها لهذا المؤتمر كما انها عودتنا بانعقاد المؤتمرات والملتقيات في العاصمة طهران.
الا ان هذا المؤتمر جاء في وقته وسيكون خطوة موفقة ان شاء الله في خدمة الإسلام والمستضعفين وقوى الخير والحرية والعدالة في العالم أجمع وفي المنطقة على الأخص.
موضوع المؤتمر جدير بتأمل كثير حيث أن الصحوة الإسلامية اليوم هي نتيجة لجهاد وجهود السنين لعلماء الأمة وحركاتها وفعالياتها الدعوية والسياسية ، فالثورات التي تندلع والإنتفاضات التي تقوم اليوم ثمرة وعي الشعوب وفشل الأنظمة الحاكمة وخيبة أمل الدول العظمى المساندة لها.
ان هذه الأنظمة فشلت في اصلاح ادائها والمصالحة مع جماهيرها ومواطنيها ، فلابد لقادة الفكر والرأي والسياسة والنخبة المثقفة المخلصة ان تبذل جهودها للحفاظ على مكاسب الثورات الشعبية وترشيدها وتجنيبها ماحصل في بعض الأماكن التي أخطأت في رسم استراتيجية لتغيير النظام من دون تهيئة البديل المناسب.
فحينما نحيّ الشعوب العربية والإسلامية الثائرة والمنتفضة ضد الظلم والفساد ونبارك المنتصرين منها وندعو لمتواصلين استرعي الإنتباه إلى بعض النقاط :ـ
• ان القيام ضد الطغيان وعصيانه سلمياً واسقاطه في حالة عدم تجاوبه مع المطاليب وتعسفه في استعمال العنف مع مواطنيه ، ان هذا عمل اسلامي وجهاد لتحقيق العدالة وتغيير المنكر ومكافحة الفساد ، وليس شرطاً ان يكون القائمون بهذا اسلاميين ، لأن مبدأ العدالة ومقاومة الظلم قيمة انسانية وفريضة اسلامية.
• لفت نظري عدم الإشارة إلى مايجري في سوريا اليوم خلال خطابات اليومين ، الا اشارة السيد ابو جهاد أحمد جبريل التي كانت اشارة غير موفقة ، لأن فلسطين هي لجميع الأمة وليست خاصة بسوريا ولكن اكتفى بالتعقيبات التي جاءت من الدكتور رمضان والأستاذ الدكتور كمال هلباوي والدكتور مصطفى عثمان ، فأكتفي بهذا ولا أزيد عليه حرصاً على حرمة المؤتمر وأهدافه الوحدوية الا إنني أدعو إلى تأكيد وقوف المؤتمر مع الشعوب وتسجيل فقرة خاصة في توصيات المؤتمر وبلاغه الختامي بمطالبة النظام السوري لوقف العنف وإجراء إصلاحات سريعة وعفو عام وغيرها من المبادرات.
• وأخيراً أقول مبشراً أن شعبنا الكردي محتفظ بهويته الإسلامية وأن الحضور الإسلامي والصحوة الإسلامية من مفاخرنا نحن أبناء صلاح الدين الأيوبي رغم كثرة المؤامرات وتنوع التحديات وتعرض شعبنا إلى الحرمان والمظالم والتجاوزات ونتطلع إلى أن يبقى شعبنا الكردي جزءاً حيوياً في خدمة الأمة الإسلامية ويجتاز مرحلة التهميش والحرمان ويعود إليه مجده وإسهاماته ، منها تحرير القدس الشريف.
وختاماً أكرر شكري للجمهورية الإسلامية وإمتناني لمنظمي هذا المؤتمر الموقر ، داعياً الله سبحانه أن يوفق الجميع لترشيد هذه الصحوة المباركة لما فيه خير الأمة وعزها.

والسلام عليكم ورحمة الله

21
دانا (مهمان)
1390/07/04

کاک صلاح الدین بهاءالدین از اهالی اورامات و از خانواده ای متمیز به ادب و عرفان عراق هستند در جریان جنگ عراق علیه ایران و مبارزه حکومت عراق با بیداری اسلامی به ایران آمد و با برادران اخوانی ایران همکاری نمود و مدیریت دعوت اخوان را در ایران _عراقی و ایرانی- برعهده گرفتند .سیرت نیکو و دعوت قوی ایشان سبب گرایش بسیاری از جوانان کردستان به دعوت اخوان گردید در سال 70 با تحولات عراق مسوولیت دعوت اخوانی را به اولین شورای مرکزی جماعت سپرد و به کردستان عراق مراجعت نمود و کار دعوت اسلامی را در عراق با نام " اتحاد اسلامی کردستان"رهبری نمودند.
تجربیات و دعوت قوی و اخلاص و مدیریت ایشان نمونه بود.

22
بدون‌نام (مهمان)
1390/07/06

سلام
با تشکر از شماکاکه دانا.
نمی دانم شما مدیریت سایت هستید یا نه ولی با توجه به اینکه جواب پیام بنده را لطف نمودید اگر امکان دارد در مورد جماعت دعوت و اهداف آن در آینده بنویسید و بفرمایید که آیا حضور شورای مرکزی این جماعت در مناطق اهل سنت باعث ارتباط بیشتر با مخاطبین و مردم نمیگردید و شاید باعث دلگرمی. و مردم هم بیشتر با این حرکت آشنا میشدند در کل در مورد حرکت شما زیاد نمیدانم اماحضور فعال مکتب(1و2) و باقی احزاب در کردستان بیشتر به چشم می آیدتا جماعت دعوت و اصلاح موفق و موید باشید

23
بدون‌نام (مهمان)
1390/07/07

نمی دانم چه دلیلی دارید که نظر بنده را مبنی بر اینکه آقای عبدالباسط اهل سنندج نیستند درج نمی کنید!!!! شاید مایلید ایشان را اهل سنندج معرفی کنید!!!
در هر صورت مجددا عرض می کنم که بنده تمامی اعضای جماعت را در سنندج می شناسم و در بین این عزیزان کسی به نام عبدالباسط وجود ندارد.

24
دانا (مهمان)
1390/07/07

ای کاش بدون نامی صاحب نام می بودی می توانید از سایت اساسنامه و مرام نامه جماعت را بگیری و بخوانی همه چیز آشکار و بی پرده بیان شده است .بنده هیچ سمتی ندارم دوست عزیز

25
طاها (مهمان)
1390/08/04

سلام. لطفا برادران ايماني همديگر بمانيد حتي اگر نسبت به يكديگر انتقاد داريد بدانيد كه در قيامت بخاطر هر كلام و گفتار و عمل تان پرسيده خواهيد شد.
دشمني با قومي تو را از عدالت باز ندارد. اين ترجمه كلام خداست.
الله اكبر و لله الحمد