مدال طلای مسابقات بین‌المللی استونی برگردن ووشوکار جوان پیرانشهری

مدال طلای مسابقات بین‌المللی استونی برگردن ووشوکار جوان پیرانشهری

«حمزه قادری» ووشوکار پیرانشهری، با قهرمانی در مسابقات بین‌المللی استونی بار دیگر استعداد و قدرت جوانان ایرانی را به رخ جهانیان کشید. 

مسابقات بین‌المللی شائولین چوان ووشو به مدت 2 روز در ت 19 و 20 آذر ماه سال جاری با شرکت 10 کشور جهان و در قالب 22 تیم (سبکهای ساندا وتالو) به میزبانی کشور استونی برگزار گردید، که تیم منتخب ایران با نام «پرشیا معادن جنوب» نیز برای حضوری قدرتمند تیمی را متشکل از 15 نفر ووشوکار برجسته‌ی کشور (9سانداکار و ۶ تالوکار)، به این مسابقات اعزام کرد.

«حمزه قادری»، ووشوکار خوب پیرانشهری یکی از این 15 نفر ووشوکار اهل سنت ایرانی بود که توانست شایستگی خود را به اثبات رسانده و بر انتخاب شایسته‌ی مربیان تیم منتخب ایران مُهر تأیید بزند.

«قادری» نماینده‌ی وزن ۹۰+ کیلوگرم ایران برای رسیدن به مقام قهرمانی، تمامی حریفان قدرتمند اروپایی خودرا که از کشورهای استونی، روسیه، لتونی و اسپانیا بودند، یکی پس از دیگری با شکست بدرقه نمود و در نهایت مدال طلای این دوره از بازیها را بر گردن آویخت.

ووشوکاران دیگر ایران نیز دراین دوره از مسابقات خوش درخشیدند و نهایتاً با کسب 9 مدال خوش رنگ، 4طلا، 2نقره و2 برنز پس از تیم میزبان (استونی) به مقام نایب قهرمانی دست پیدا کردند. تیم فنلاند نیز در جایگاه سوم ایستاد.

این ورزشکار ملی‌پوش پیرانشهری یکی از سه نفر نماینده‌ی آذربایجان غربی در تیم منتخب ایران بود که از دو نفر دیگر بهتر ظاهر شد و ووشوکار میاندوآبی نیز مدال نقره گرفت؛ اما نفر سوم که از ارومیه بود موفق به کسب مدال در این مسابقات نشد.

«حمزه قادری» که قبلاً هم افتخارات زیادی برای استان آذربایجان غربی کسب نموده بود و 9 مقام قهرمانی کشور را نیز در کلکسیون افتخارات ورزشی خود دارد، روز پنجشنبه 24 آذرماه جاری در میان استقبال گسترده و چشمگیر ورزشکاران و مردم ورزش‌دوست پیرانشهر به زادگاهش بازگشت.

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
نەغەدەیی (مهمان)
1390/09/27

لە راستیدا قارەمانمان زورن بەلام سەد حەیف و مەخابن ئەوەی نیوی کورد بی بایخیکی ئەوتوی پی نادری

2
سامان (مهمان)
1390/09/27

در اهمیت ورزش همین حدیث از رسول الله‌ ص که‌ امام مسلم روایت کرده‌ کافی است:
« الْمُؤْمِنُ الْقَوِىُّ خَيْرٌ وأَحَبُّ إِلَى اللَّهِ مِنَ الْمُؤْمِنِ الضَّعِيفِ وَفِى كُلٍّ خَيْرٌ احْرِصْ عَلَى مَا يَنْفَعُكَ وَاسْتَعِنْ بِاللَّهِ وَلاَ تَعْجَزْ وَإِنْ أَصَابَكَ شَىْءٌ فَلاَ تَقُلْ لَوْ أَنِّى فَعَلْتُ كَذَا وَكَذَا قُلْ قَدَّرَ اللَّهُ وَمَا شَاءَ فَعَلَ فَإِنَّ لَوْ تَفْتَحُ عَمَلَ الشَّيْطَانِ ».
رَوَاهُ مُسْلِمٌ فِى الصَّحِيحِ عَنْ أَبِى بَكْرِ بْنِ أَبِى شَيْبَةَ وَغَيْرِهِ.

.:: جدیدترین ::.

كجاى كار مى‌لنگد؟ اجتماعی (1399/12/08)