جمعیت مردمی مبارزه با اعتیاد روستای خانقاه پاوه‌ آغاز به‌ کار نمود

جمعیت مردمی مبارزه با اعتیاد روستای خانقاه پاوه‌ آغاز به‌ کار نمود

جمعیت مردمی مبارزه با اعتیاد روستای خانقاه با اجرای مراسمی باشکوه، با حضور جمعی از مردم، در 20 آذرماه‌ جاری آغاز به‌کار نمود. 

بنا به‌ گزارش تارنمای روستای خانقاه‌، مراسم آغاز به کار جمعیت مردمی مبارزه با اعتیاد روستای خانقاه با حضور اقشار مختلف مردم، کارشناسان، اعضای جمعیت مردمی مبارزه با اعتیاد شهرستان پاوه و جمعی از مردم روستاهای اطراف در یکشنبه شب 20 آذرماه‌ 1390 در محل مسجد جامع روستای خانقاه برگزار شد.

پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط حشمت حسینی، ماموستا سیدعبدالقادر عزیزی امام جمعه‌ی روستا ضمن عرض خیرمقدم به حاضران و اشاره به گوشه‌هایی از زندگی پربار رسول اکرم (ص) ازجمله شرکت آن حضرت در پیمان حلف‌الفضول (پیمان جوانمردان) به اهمیت حضور در فعالیتهای اجتماعی و پدیده‌ی امر به معروف و نهی از منکر پرداخت.

در بخشی دیگری از مراسم، فرهنگی فرهیخته و داعی توانای منطقه‌، جلیل بهرامی‌نیا نیز در سخنانی به طبیعی‌بودن آفتهای زندگی اجتماعی بشر در گذشته و حال پرداخته و راهکارهایی را ازجمله: نهادینه کردن فرهنگ مقابله با آفتهای امروزی، جلوگیری از ترویج ارزشهای غلط در جامعه، ایجاد تفریحهای سالم مانند کوهنوردی و برگزاری مسابقات ورزشی و تشویق خیرین به مشارکت در ایجاد اماکن ورزشی پیشنهاد نمود.

در ادامه‌ی مراسم، ماموستا فتح‌الله حسین‌زاده یکی از اعضای جمعیت، ضمن قرائت پیام و بیانیه‌ی جمعیت به سخنان نماینده‌ی خلیفه‌ی دوم راشد، عمر فاروق (رض) هنگام فتوحات اسلامی در مورد پاک‌بودن، مهمان‌نوازی و پاکدامن‌بودن مردم منطقه اشاره نموده و یادآور شد که همکنون روستای «هجیج» با نداشتن حتی یک نفر سیگاری جزو پاکترین روستاهای دنیا می‌باشد.

همچنین شوان محمدی، کارشناس و عضو جمعیت مردمی مبارزه با اعتیاد شهرستان پاوه، در مورد برگزاری کلاس آموزش مهارتهای زندگی و ثبت‌نام اهالی جهت شرکت در این کلاسها توضیحاتی ارائه داد.

همچنین مصطفی رحیمی اشعاری را در همین زمینه، قرائت نموده و بلافاصله شعر خدا-بابا نیز از بلندگوی مسجد پخش شد و همه را تحت تأثیر قرار داد.

در پایان مراسم، میره احمدی و حاج سیدمجید فخری، اشعار دلنشینشان را قرائت نمودند. همایش با مقاله‌ی دانش‌آموز سعید فیضی به پایان رسید.

شایان ذکر است به همین مناسبت یک دوره مسابقه دو میدانی (ویژه‌ی بزرگسالان ۱۵ سال به بالا) روز جمعه 25 آذرماه‌، از روستای خانقاه به مقصد روستای درمور برگزار می‌شود و به نفرات برتر جوایزی اهداء می‌شود.

جمعیت مردمی مبارزه با اعتیاد روستای خانقاه پاوه‌ آغاز به‌ کار نمود
جمعیت مردمی مبارزه با اعتیاد روستای خانقاه پاوه‌ آغاز به‌ کار نمود
جمعیت مردمی مبارزه با اعتیاد روستای خانقاه پاوه‌ آغاز به‌ کار نمود
جمعیت مردمی مبارزه با اعتیاد روستای خانقاه پاوه‌ آغاز به‌ کار نمود
جمعیت مردمی مبارزه با اعتیاد روستای خانقاه پاوه‌ آغاز به‌ کار نمود
بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1390/09/22

با سلام جای بسی شگفتی است که هيچ خبری از کنفرانس بين المللی بديع الزمان نورسی منتشر نکرده ايد، در اين کنفرانس از کتاب کلام انتشارات احسان نيز رونمايی شده است.
با تشکر

2
.... (مهمان)
1390/09/23

دوست عزیز این کنفرانس کجا و کی و با شرکت چه‌ کسانی و چرا تشکیل شده‌ است؟

3
.... (مهمان)
1390/09/23

دوست عزیز این کنفرانس کجا و کی و با شرکت چه‌ کسانی و چرا تشکیل شده‌ است؟

4
بدون‌نام (مهمان)
1390/09/24

دوست عزيز سلام
با عرض پوزش بنده برگزاری اين همايش مهم را يادآور شدم، و اين که چرا خبرش را منتشر نکرده ايد، حال بنده خبرنگار شما نيستم که اين همه سؤال را پرسيده ايد؟
دو خبر زير خدمتتان تقديم می گردد:

همایش بین المللی بررسی اندیشه‌های علامه بدیع الزمان سعید نورسی به کار خود پایان داد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، همایش بین المللی بررسی اندیشه‌های علامه بدیع الزمان سعید نورسی با ارائه 16مقاله علمی درباره این شخصیت وحدت گرای جهان اسلام به کار خود پایان داد.

در این همایش یک روزه که در سالن همایش‌های ماموستا شیخ الاسلام دانشگاه مذاهب اسلامی گشایش یافت، حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم بی آزار شیرازی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در سخنانی در مراسم افتتاحیه همایش، ضمن خیر مقدم به میهمانان شرکت کننده در همایش خصوصاً هیأت ترکیه‌ای، به تبیین ابعاد شخصیتی علامه نورسی پرداخت و اظهار داشت: این شخصیت یکی از شخصیت‌های بسیار مهم در کشور برادر و دوست ترکیه است و در عین حال متعلق به کل جهان اسلام و فرا مذهبی، فرا قومی و فرا ملیتی است.

در ادامه این مراسم، حداد عادل رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش علامه نورسی در گسترش آموزه‌های اسلامی در ترکیه تأکید کرد: وی همیشه دغدغه اسلام و دغدغه جایگزین نشدن مفاهیم دیگر به جای اسلام را داشت.

آیت الله تسخیری، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز با اشاره به اهتمام علامه نورسی به تقریب مذاهب اسلامی خاطر نشان کرد: وی از طلایه داران وحدت اسلامی و تقریب بین مذاهب اسلامی است.

محمدباقر خرمشاد رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز با بیان اینکه باید همایش‌های بیشتری را برای این علامه بزرگ اختصاص داد، بر لزوم شناخت بیشتر علامه نورسی تأکید کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید هادی خسرو شاهی رئیس مرکز بررسی‌های اسلامی دیگر سخنران مراسم افتتاحیه با بیان اینکه علامه سعید نورسی مصلح اجتماعی و عارف وارسته کُرد تبار ترکیه بوده تاکید کرد: وی یکی از مشاهیر زعمای اصلاح در عصر جدید است.

پروفسور فاریس کایا رئیس بنیاد علم و فرهنگ ترکیه نیز با اشاره به نقش وحدت گرا و اندیشه تقریب مذاهب در آثار و زندگانی علامه نورسی، تأکید کرد: افکار وحدت گرای علامه نورسی در آثار وی هویدا است.

در ادامه برنامه افتتاحیه از آثار علامه سعید نورسی که توسط انتشارات احسان منتشر شده، رونمایی شد.

این همایش با ارائه 16مقاله از اندیشمندان ایران و ترکیه از جمله حجت الاسلام والمسلمین فرمانیان با عنوان "عرفان و تصوف از دیدگاه بدیع الزمان سعید نورسی" و نشت توکو با عنوان"دیدگاه بدیع الزمان نورسی در مورد سکولاریسم و لائیسم"ادامه یافت و ارائه دهندگان مقالات به تبیین ابعاد شخصیتی و علمی این اندیشمند جهان اسلام پرداختند.

لازم به ذکر است همایش بین المللی بررسی اندیشه‌های علامه بدیع الزمان سعید نورسی در سالن اجتماعات شهید ماموستا شیخ الاسلام دانشگاه مذاهب اسلامی با مشارکت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دانشگاه ادیان و مذاهب و با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی، یویت یاردون سفیر ترکیه در ایران و علما و اندیشمندان شیعه و سنی ترکیه ای و کشورمان برگزار شد.

بررسي انديشه‌‌هاي مولف «رسايل نور» با حضور حداد عادل

13 آذر 1390 ساعت 13:28

همايش «بررسی اندیشه‌های علامه بدیع‌الزمان سعید نورسی» از بزرگان تقريب بين مذاهب تركيه و مولف «رسايل نور» يكشبه (20 آذرماه) با حضور دكتر حدادعادل و آيت‌الله تسخيري در دانشگاه مذاهب اسلامي برگزار مي‌شود.-

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از روابط عمومي دانشگاه مذاهب اسلامی، همایش بین‌المللی «بررسی اندیشه‌های علامه بدیع‌الزمان سعید نورسی» با مشارکت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و دانشگاه ادیان و مذاهب در دانشگاه مذاهب اسلامي برگزار خواهد شد.

دکتر غلامعلی حداد عادل، ريیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، آیت‌الله محمدعلي تسخیری، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، دکتر محمدباقر خرمشاد، ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و جمعی از استادان دانشگاه و پژوهشگران ايران و ترکیه از جمله پروفسور فاریس کایا، ريیس بنیاد علم و فرهنگ ترکیه، در اين همايش حضور خواهند داشت.

5
بدون‌نام (مهمان)
1390/09/24

آفرین برخانقاه از خود پاوه چه خبر؟

6
مصطفی (مهمان)
1390/09/27

جمعیت مردمی مبارزه بااعتیادشهرستان پاوه حدودا ده سالاست که کارخودراشروع نموده است اما درموردکم وکیف فعالیتهای ان بایداز اعضا آن پرسید ولی بایداذعان کرد که ما ازکمکهای معنوی ورهنمودهایشان بسیاراستفاده بردیم.