اتحادیه‌ی‌ جهانی علمای مسلمان، روز جمعه‌ی آینده‌ را "روز همبستگی با انقلاب مردمی سوریه‌" اعلام نمود

اتحادیه‌ی‌ جهانی علمای مسلمان، روز جمعه‌ی آینده‌ را "روز همبستگی با انقلاب مردمی سوریه‌" اعلام نمود

اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان، مسلمانان را به‌ همبستگی با ملت سوریه‌ فرا ‌خواند و روز جمعه‌ی آینده‌ را، روز همبستگی با انقلاب سوریه‌ اعلام نمود.    

بنا به‌ گزارش پایگاه‌ رسمی اتحادیه‌، اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان،  با انتشار بیانیه‌ای که‌ در 3 آبانماه‌ 1390 صادر شده‌ است، مسلمانان را به‌ همبستگی با ملت سوریه‌ فرا ‌خواند و روز جمعه‌ی آینده‌ را، روز همبستگی با انقلاب سوریه‌ اعلام نمود.  

در این بیانیه‌ آمده‌ است: اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمانان، با اهتمام ویژه‌ای وضعیت مسلمانان سوریه‌ را پیگیری می‌کند. و بنا به‌ احساس مسؤولیت شرعی، اخلاقی و انسانی و لبیک‌گویی به‌ فریضه‌ی درخواست یاری و نصرت و به‌ نشانه‌ی همبستگی با ملت سوریه‌ در مطالبات مسالمت‌آمیز و مشروعش و تلاش در راستای متوقف‌نمودن کشتارها و جنایاتی که‌ نظام، علیه‌ مردم بی‌دفاع سوریه انجام می‌دهد‌ و نیز پیشگیری از تداوم کشتارهای خونین زنجیره‌ای در سوریه، این اتحادیه‌:

1-امت اسلامی و عربی را به‌ قرار دادن جمعه‌ی آینده‌ 28 اکتبر 2011 مصادف با 6 آبانماه‌ 1390 به‌ عنوان روز همبستگی با ملت سوریه‌ در انقلاب علیه‌ ظلم و استبداد، فرا می‌خواند.

2-پشتیبانی و همبستگی مجدّد‌ش را با انقلاب مسالمت‌آمیز مردمی در سوریه‌ اعلام نموده‌ و همه‌ی تظاهرات‌کنندگان را به‌ صبر، بردباری و تحمّل بیشتر تا دستیبانی به‌ گشایش به‌ اذن و اراده‌ی پروردگار فرا می‌خواند.

3-سازمانهای بین‌المللی را در جهت ایفای مسئولیتشان در حمایت از مردم بی‌دفاع از بمباران و کشتارهای سیستماتیک و تحقق حقوق بشر بین‌المللی و اجرای قوانین و میثاقهای بین‌المللی فرا می‌خواند.

4-عالمان دینی، دعوتگران و خطیبان مساجد را به‌ اختصاص دادن خطبه‌ها و صدور فتوا و بسیج مردم جهت ابراز همبستگی با مردم سوریه‌ و محکوم نمودن نظام حاکم، فرا می‌خواند.

 

دوحه‌؛ 27 ذی القعدة 1432هـ  برابر با 3 آبانماه‌ 1390

 استاد دکتر يوسف قرضاوی                 استاد دکتر علي محی الدين قره داغی

         رییس اتحادیه‌                                         دبیر کل

 

 

 

بدون امتیاز