گزارش سفر اعضای شورای مركزی جماعت دعوت و اصلاح ایران به تایباد و خواف

گزارش سفر اعضای شورای مركزی جماعت دعوت و اصلاح ایران به تایباد و خواف

* حسین تیباش در تایباد: بزرگواری انسان مؤمن در پیروی از سنّت رسول خداست./     

هیأتی از شورای مركزی جماعت دعوت و اصلاح ایران در روز شنبه 23 مهر 1390 جهت دیدار با علما و اعضاء جماعت و بازدید از مراكز دینی و مذهبی به شهرستان تایباد و خواف رفتند.   

در بازدید از حوزه‌ی علمیه‌ی خیرآباد تایباد و ملاقات با مدرّسان و طلّاب حوزه‌ی علمیه، حسین تیباش عضو شورای مرکزی جماعت، در جمع طلّاب حاضر، در مسجد حوزه سخن گفت.

وی با نقل حدیثی از پیامبر خدا (صلی الله علیه وسلم) تقوا را لباس ایمان و حیاء را زینت آن دانست و گفت: «علم باید با عمل و عمل نیز با اخلاص همراه باشد تا سبب نجات انسان گردد.»

همچنین استاد تیباش در جمع برخی از فرهنگیان، صاحبنظران و اعضای جماعت دعوت و اصلاح در تایباد به بیان اسباب بزرگواری مؤمن و راه‌های بزرگوار شدن انسان پرداخت و گفت: «اگر خواسته باشیم مخاطبان، شیفته‌ی ما شوند باید با اقتداء به سیره‌ی پیامبر بزرگوار ملبّس شویم.»

این استاد مدرسه‌ی علوم دینی صلاح‌الدّین ایوبی ارومیه‌، افزود: «باید از سعه‌ی صدر و بخشندگی پیامبر (ص) خصوصاً در تعامل با مخالفان بعد از پیروزی بر آنان، الگو گرفت.»

وی در ادامه فرمود: «باید دعوتگران اهل گذشت باشند و مردم دین را در وجود دعوتگران لمس كنند.» ایشان راه دعوت را پرمخاطره و دارای مشكلات فراوان دانست كه باید دعوتگران متحمّل آن مشكلات گردند.

در ادامه‌ی این جلسه مولوی «علی بایی» یكی از مدرّسان حوزه‌ی خیرآباد به ایراد سخن پرداخت و گفت: «باید معتقد، ملتزم و متجدّد بود و وسعت نظر داشت و ضمن باور به درست بودن نظر خود به آرا و نظریات دیگران نیز احترام گذاشت. » 

وی همچنین «جهل» و «سوء فهم» را از مشكلات برجسته‌ی جامعه دانست و افزود: «مذاهب و احزاب نباید خود را در جایگاه كل امّت قرار دهند بلكه باید حافظ وحدت و همبستگی آن باشند.»

در پایان استاد محمدعلی آریانژاد، عضو شورای مرکزی جماعت، ضمن پاسخ به سؤالات حاضران به تشریح راهكارها و رویكردها و ارایه‌ی گزارشی از عملكرد جماعت دعوت و اصلاح ایران پرداخت.

هیأت شورای مركزی جماعت یكشنبه 24 مهرماه‌90 از كانون فرهنگی حافظ مسجد حضرت علی در تایباد، كانون سلمان فارسی مسجد جامع احناف تایباد، حوزه‌ی علمیه‌ی ریزه در تایباد و حوزه‌ی علمیه و مصلّای شهرستان خواف بازدید نمودند.

مولانا مطهری مدیر حوزه‌ی علمیه‌ی خواف و یادگار رهبر برجسته‌ی اهل سنّت خراسان مولانا شمس‌الدین مطهری (رحمه الله) از ملاقات با اعضای جماعت اظهار خرسندی نموده و هیأت را در بازدید از كتابخانه‌ی حوزه و مصلای بزرگ شهرستان همراهی نمود.

امام جمعه‌ی جدید شهرستان خواف نیز در ملاقات با اعضای شورای مركزی جماعت، وجود طیفها و جریانهای متعدد فكری را ضروری، مفید و مكمّل یكدیگر دانست.  

گزارش سفر اعضای شورای مركزی جماعت دعوت و اصلاح ایران به تایباد و خواف
گزارش سفر اعضای شورای مركزی جماعت دعوت و اصلاح ایران به تایباد و خواف
گزارش سفر اعضای شورای مركزی جماعت دعوت و اصلاح ایران به تایباد و خواف
بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
از دیار خوبان (مهمان)
1390/08/01

آفرین به‌ دوستان شرق کشور، که‌ اینقدر خوب اطلاع‌رسانی می‌کنند، خداوند توفیق روزافزونی به‌ ایشان بدهد. اميد كه از شهرهای استان کردستان، فارس، بندرعباس و کرمانشاه‌ انعکاس خبر داشته باشيم

2
از دیار خوبان (مهمان)
1390/08/01

بارک الله‌ استاد تیباش و آریانژاد، واقعا خسته‌ نباشید، من نمی‌گویم وظیفه‌ی شماست بلکه‌ من به‌ اخلاص و خستگی‌ناپذیربودن اعضای شورای مرکزی غبطه‌ می‌خورم و به‌ همه‌ی این عزیزان درود می‌فرستم! ممنون از اطلاع‌رسانی دوستان در تایباد

3
بدون‌نام (مهمان)
1390/08/02

برادران شورای مرکزی خسته نباشید در این مدت زیاد زحمت کشیدید خدا قوت