جدیدترین نظرها

بیش از هشتاد درصد این (1 روز 2 ساعت پیش)

بیش از هشتاد درصد این توهین‌ها از منابر است

در پاسخ به مطلب (بیانیه‌ی روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح در خصوص توهین به ساحت خلفای راشدین و امّ‌المؤمنین عائشه‌ی صدیقه)
سلام دوستان هرچند دیر ورود (1 روز 2 ساعت پیش)

سلام دوستان هرچند دیر ورود کردم متن منتشر شده خوب پرداخت شده است اما در این مواقع نطر شخصی اینجانب اینست که در قالب یادداشت های تحلیلی بسترهایی برای هم اندیشی ملی پیشنهاد دهیم و اینکه چگونه می توان سفره حقد و کین و دشمنی را برچید

به نطرم اول قدم در شرایط فورس مازور تجلیل از شخصیت و مجموعه های های شیعی مذهبی است که موضع همدلانه و اصلاحی اتخاذ کرده اند

در پاسخ به مطلب (بیانیه‌ی روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح در خصوص توهین به ساحت خلفای راشدین و امّ‌المؤمنین عائشه‌ی صدیقه)
جلوگیری از تکرار اهانت های (1 روز 3 ساعت پیش)

جلوگیری از تکرار اهانت های وحدت شکنانه

يعِظُكُمُ اللَّهُ أَنْ تَعُودُوا لِمِثْلِهِ أَبَدًا إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ ﴿نور, ۱۷﴾
خدا اندرزتان مى‏ دهد كه اگر مؤمنيد, ديگر هيچ گاه مثل آن را تكرار نكنيد.

هر از چند گاهی در پس پرده و یا با کنایه و یا با صراحت از آنتن رسانه ملی و دیگر محافل جملاتی از افواهی خارج می شود که به جهت آماج قرار دادن وحدت ملی و دینی جامعه ایران, نه تنها از تیر های شیطان و شیاطین مسموم ترند بلگه گویندگان آن شامل عتاب شدیدی هستند که در آیه 17 سوره مبارکه نور خطاب به تهمت زنندگان به زنان و مردان مومن و بطور خاص ام المومنین عایشه رضی الله تعالی عنها است.

ضمن محکوم نمودن چنین یاوه گویی های که متاسفانه از رسانه ملی هم بطور زنده پخش می شوند انتظاراتی از مجمع نمایندگان اهل سنت در مجلس شورای اسلامی وجود دارد. امید است در قبال مردم و موکلان خویش به وظیفه خود عمل نمایند.

١- علیرغم وجود یک قانون کلی در مورد اهانت به مقدسات دینی طرحی را برای جلوگیری از تکرار این نوع سخنان وحدت شکن تهیه و حداقل در دستور کار مجلس قرار دهند.

٢- بعنوان وکلای مجلس از طرف جامعه اهل سنت کشور و برای حفظ اقتدار ایران اسلامی با طرح شکایت این افراد را به محاکم عادله قضایی بکشانند.

٣- ریاست صدا و سیما بعلت عدم عذر خواهی شخصی و تفویض آن به مدیر شبکه مربوطه و به خطر انداختن امنیت ملی کشور و اهانت به اعتقادات دینی و قرآنی بخش بزرگی از ملت ایران و نادیده گرفتن منویات رهبری مواخذه گردد.

امید است همه مداحان و منبریان و قلم بدستان آیه فوق را که براساس اسناد تاریخی و نظر همه مفسران عادل در خصوص طهارت و پاکدامنی ام المومنین عایشه نازل شده است, نصب العین خود قرار دهند و خود را شامل این عتاب شدید خدواند تعالی قرار ندهند که إِنَّ بَطْشَ رَبِّكَ لَشَدِيدٌ ﴿بروج,۱۲﴾.

در پاسخ به مطلب (باز هم ثمر تلخ فرهنگ توهین و دشنام!)
جناب آقای شهاب نادری نماینده (1 روز 8 ساعت پیش)

جناب آقای شهاب نادری نماینده محترم اورامانات لطفاپیگیری نمایید.

چندروزپیش دریک برنامه زنده درشبکه 5صداوسیمای ملی به خلفای راشد حضرات ابوبکروعمروعثمان رضی الله عنه ومادرمومنان حضرت عایشه صدیقه توسط یک مداح هتاک توهین واسائه ادب شد.
این اولین بارنیست قلب یک میلیارد مسلمان اینچنین جریحه داروبااحساسات اهل سنت بازی مینمایند.
چندمدت پیش اگرباشایان مصلح برخوردمیشد حالا شاهداین اهانت سخیف نبودیم.
سال گذشته رهبرانقلاب درخصوص اهانت به همسران پیامبرگرامی چنین فرمودند:
هرکسی به امهات المومنین اهانت کندهرکدامشان باشندبه پیغمبرعظیم الشان اهانت نموده است واین رامن قاطعانه عرض میکنم

همچنین درقانون مجازات اسلامی ماده 513به صراحت آمده است اهانت به مقدسات اسلامی درصورتی که جرم ارتکابی مشمول حکم سب النبی باشد مجازاتش اعدام است.

طبق نص صریح قرآن :
الأحزاب
النَّبِيُّ أَوْلَىٰ بِالْمُؤْمِنِينَ مِنْ أَنفُسِهِمْ وَأَزْوَاجُهُ أُمَّهَاتُهُمْ
ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ ، ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻣﺆﻣﻨﺎﻥ ﺍﺯ ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﺍﻭﻟﻲ ﻭ ﺳﺰﺍﻭﺍﺭﺗﺮ ﺍﺳﺖ ، ﻭ ﻫﻤﺴﺮﺍﻧﺶ [ﺣﺮﻣﺖ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﺑﻪ ﻣﻨﺰﻟﻪ ] ﻣﺎﺩﺭﺍﻥ ﺁﻧﺎﻧﻨﺪ

حال وقتی این فردگمراه به همسر گرامی رسول الله اهانت می نماید درواقع به شخص رسول الله اهانت نموده است .مگرنه اینکه خداوندمتعال درسوره مبارکه نورمی فرماید:

النور
الْخَبِيثَاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَالْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثَاتِ وَالطَّيِّبَاتُ لِلطَّيِّبِينَ وَالطَّيِّبُونَ لِلطَّيِّبَاتِ أُولَٰئِكَ مُبَرَّءُونَ مِمَّا يَقُولُونَ لَهُم مَّغْفِرَةٌ وَرِزْقٌ كَرِيمٌ
ﺯﻧﺎﻥ ﭘﻠﻴﺪ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﭘﻠﻴﺪ ﻭ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﭘﻠﻴﺪ ﺑﺮﺍﻱ ﺯﻧﺎﻥ ﭘﻠﻴﺪﻧﺪ ، ﻭ ﺯﻧﺎﻥ ﭘﺎﻙ ﺑﺮﺍﻱ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﭘﺎﻙ ﻭ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﭘﺎﻙ ﺑﺮﺍﻱ ﺯﻧﺎﻥ ﭘﺎﻙ ﺍﻧﺪ ، ﺍﻳﻦ ﭘﺎﻛﺎﻥ ﺍﺯ ﺳﺨﻨﺎﻥ ﻧﺎﺭﻭﺍﻳﻲ ﻛﻪ [ ﺗﻬﻤﺖ ﺯﻧﻨﺪﮔﺎﻥ ] ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﺁﻧﺎﻥ ﻣﻰ ﮔﻮﻳﻨﺪ ، ﻣﺒﺮّﺍ ﻭ ﭘﺎﻙ ﻫﺴﺘﻨﺪ ، ﺑﺮﺍﻱ ﺁﻧﺎﻥ ﺁﻣﺮﺯﺵ ﻭ ﺭﺯﻕ ﻧﻴﻜﻮﻳﻲ ﺍﺳﺖ .(٢٦)
وقتی این مداح نابخردبرای حمیرای رسول لفظ حرامزاده رابکارمی برد آیااین اهانت به قرآن نیست ؟
آیااین توهین به پیامبرگرامی نیست؟
مگرنه اینکه خداوند میفرماید زنان پاکدامن برای مردان پاکدامن وزنان پلید برای مردان پلید!!!
اگر عایشه صدیقه ی طاهره حرام زاده است العیاذبالله ومعاذالله چگونه به همسری پیامبری که معصوم وپاکدامن است انتخاب شده است وخداوندبااین وصلت مخالفت ننموده وازطریق وحی به رسولش اعلام ننموده است.

آیااین توهین به بیت مکرم نبی رحمت توهین به شخص رسول الله نیست وآیا توهین آشکاربه رسول الله مصداق بارزسب النبی نمی باشد؟
آیادرمقطع حساسی که آمریکای خبیث به منطقه لشکرکشی نموده ومرتبا ایران اسلامی راتهدید می نماید پخش اینگونه برنامه های تفرقه برانگیز چه توجیهی دارد ؟

مگرنه اینکه امام راحل فرمودند کسانی که بین شیعه وسنی تفرقه اندازی میکنند نه شیعه هستندونه سنی.
جناب آقای نادری درمقام نمایندگی مردم شریف ومتدین اورامانات به جد پیگیر این اهانت وتوهین آشکاربه ساحت مقدس رسول گرامی وهمسرپاکش واصحاب کرام بوده وتابرخوردقاطع قضایی بااین مداح هتاک قضیه راپیگیری نمایند.
یقینا مردم بافرهنگ ومتدین اورامانات حساسیت شمارا درخصوص این اهانت آشکاربه مقدسات اهل سنت وجماعت رصدخواهند نمود وقطع یقین اقدامات شما رادرخصوص برخوردقاطع باعوامل دخیل دراین قضیه ازیادنخواهند برد.

در پاسخ به مطلب (باز هم ثمر تلخ فرهنگ توهین و دشنام!)
اگر علما مخصوصا نهادهایی مثل (1 روز 16 ساعت پیش)

اگر علما مخصوصا نهادهایی مثل مجمع علمای مسلمان زمانی که شیخ نمر به صورت وحشیانه در حال اعدام بود ویا در همین اعدامهای اخیر که 33 نفر از آنها از شیعیان عربستان بودند یا کشتن فجیع کودک شش ساله به جرم شیعه بودن توسط یک وهابی وحشی واکنش نشان می دادند امروز دیگر شاهد کشتار علمای اهل سنت توسط این وحشی ها نبودیم.
به امید روزی که اعتراضها به وحشی گیری هم حالت مذهبی نگیرد واگر مظلومی در هر نکته ای از دنیا با هر دین وآیینی مورد ظلم قرار گرفت نخبگان جهان اسلام واکنش نشان دهند مخصوصا از جریانهایی مانند اخوان المسلمین که ادعای تعصب مذهبی ندارد این انتظار بیشتر است ولی علی الظاهر مقام عمل با مقام سخن خیلی فرق دارد.

در پاسخ به مطلب (اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان از جهانیان خواست علمای دربند عربستان سعودی را از اعدام نجات دهند)
اگر در روز رمضان احتلام شوید (1 روز 17 ساعت پیش)

اگر در روز رمضان احتلام شوید و از حکمش خبر نباشی کفاره داره یانه یا یک روز روزه قضایی بیارم

در پاسخ به مطلب (آیا چکاندن قطره در بینی روزه را باطل می‌کند؟)
فضای تنش‌زا میان ایران و (2 روز 11 ساعت پیش)

فضای تنش‌زا میان ایران و آمریکا و سکوت جهانی در قبال اعدام چندی پیش ۳۰ ناراضی سعودی، عربستان را متقاعد کرده است که زمان مناسب برای اعدام سه روحانی سعودی فرا رسیده است و حالا قرار است مقامات سعودی حکم اعدام این افراد به نام‌های «شیخ سلمان العودة»، «عوض القرني» و «علي العمري» را بعد از عید فطر اجرا کنند.

مشهورترین این افراد «شیخ العوده» است. او به عنوان چهره‌ای رفورمیست و جزو ۱۲۰ تنی است که در سپتامبر ۲۰۱۷ در چارچوب سرکوب گسترده‌ی ناراضیان در عربستان سعودی بازداشت شدند. العوده به ۳۷ مورد ازجمله افساد فی الارض، حمایت از انقلاب‌های عربی(بهار عربی)، فتنه و دعوت به ناآرامی محکوم شده است.

العوده بدنبال ایراد انتقاد به حرکت‌های نمایشی بن‌سلمان و چند ساعت پس از ارسال یک پیام توییتری بازداشت شد که در آن از گزارش‌ها مبنی بر آشتی احتمالی میان عربستان سعودی و قطر استقبال کرده بود. او با این‌کار در واقع پاسخ منفی به اعلام کمپین توییتری ضدّ قطر هواداران بن‌سلمان داده بود. العوده پیش از آن نیز با ممنوع‌التصویری و ممنوع‌المنبری مواجه بود.

به گزارش منابع حقوق بشری او در سلول انفرادی، بارها مورد ضرب و شتم قرار گرفته است. دو چهره‌ی محکوم به اعدام دیگر نیز وضعیت مشابهی دارند و خانواده‌هایشان نیز مورد آزار، تهدید قرار گرفته و با محدودیت‌های اجتماعی روبرو شده‌اند.

در پاسخ به مطلب (اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان از جهانیان خواست علمای دربند عربستان سعودی را از اعدام نجات دهند)
دوست عزیز شما اول مقاله را (1 هفته 3 روز پیش)

دوست عزیز
شما اول مقاله را بخوانید بعداً نظر بدهید
شاید مقاله همان چیزی را گفته که شما گفته اید

در پاسخ به مطلب (آیا ادیسون جهنّمی است؟)
اندکی بیندیشیم چگونه ممکن است (1 هفته 4 روز پیش)

اندکی بیندیشیم
چگونه ممکن است کسی را بخاطر داشتن اعتقاد و یا نداشتن ایمان راهی جهنم کرد و یا به عکس؟
من میخواهم پرسش را به گونه ای دیگر طرح کنم آیا ما به بهشت می رویم؟به گمانم خیر
نه ما به بهشت می رویم نه ادیسون به جهنم می رود
بیایید قدری واقع بین باشیم ببینیم در برابر کدام خدمت من و شمای مسلمان به بهشت برویم شاید پاسخ این باشد بخاطر اعتقاداتی که داریم
کدام عقل سلیم می پذیرد بخاطر اعتقادات مردم را راهی بهشت می کنند
آیا چنین درکی بخاطر معرفت اندک ما از خداشناسی نیست و مگر ممکن است خد اوند متعال چنین ناعادلانه داوری کند

در پاسخ به مطلب (آیا ادیسون جهنّمی است؟)
در طول تاریخ بزرگان عزلت (1 هفته 6 روز پیش)

در طول تاریخ بزرگان عزلت گزیده اند چون سبک مغزان عرصه را بر حضورشان تنگ تنگ می کنند سهروردی شیخ اشراق را بخاطر آورید به زندانش افکندند میان مایگان قدرت طلب فرزند صلاح الدین را وادار کردند او را در دخمه قلعه زندانی کند حتی به آن هم قانع نشدند شیخ در زندان جان داده بود اما همین سبک مغزان جسد بی جانش را بر دار کردند حلاج را بر دار کردند غزالی از دست این سبک مغزان بی نام و نشان ده سال تمام عزلت گزید مولانا به شاگردانش پشت کرد و نفس مسیحایی شمس را دنبال نمود و ....
چنین باشیم و چنان نباشیم گرهی از کار نخواهد گشود چرا که انسانها دو دسته اند یا چون آن بزرگواران از شهد ربوبیت چشیده اند و از ظواهر رسته اند یا از میان مایگان هستند و حسابگرند و در درونشان نفرت و کینه لانه کرده و سفت و سخت به دنبال ظواهرند.
اما به هر جهت بر دار کردن بزرگان در طول تاریخ موجب نگشته است اندکی از والاییشان کاسته شود بردار شده اند اما نه از اراده پولادین استوارشان کاسته شده و نه از والاییشان کم گشته و همانها که موج نفرتشان بردارشان کرده در درون بزرگیشان را باور کرده اند.
بنابراین بجای غریاد زدن بر مردمانی که هزاره هاست در خواب عمیقی فرو رفته اند خود منش بزرگان در پیش گیرید و بزرگی پیشه کنید و همچون ابن عربی و سهروردی راه باطن در پیش گیرید و از این دام ظواهر کناره گیرید

در پاسخ به مطلب (آنچه روزه‌داران فراموش می‌کنند! )
سلام علیکم روزه‌ی شما به‌علت (1 هفته 6 روز پیش)

سلام علیکم
روزه‌ی شما به‌علت تعمد در خوردن و نوشیدن پس از طلوع فجر و اذان، باطل است و باید در فرصت مقتضی، آنرا قضا کنید.
موفق باشید

در پاسخ به مطلب (برخی از احکام فقهی مربوط به‌ روزه‌ و ماه‌ رمضان (بخش دوم))
إِذَا جَاءَكَ الْمُنَافِقُونَ (2 هفته 6 ساعت پیش)

إِذَا جَاءَكَ الْمُنَافِقُونَ قَالُوا نَشْهَدُ إِنَّكَ لَرَسُولُ اللَّـهِ ۗ وَاللَّـهُ يَعْلَمُ إِنَّكَ لَرَسُولُهُ وَاللَّـهُ يَشْهَدُ إِنَّ الْمُنَافِقِينَ لَكَاذِبُونَ
هنگامی که منافقان نزد تو می‌آیند، سوگند می‌خورند و می‌گویند: ما گواهی می‌دهیم که تو حتماً فرستاده‌ی خدا هستی! - خداوند می‌داند که تو فرستاده‌ی خدا می‌باشی - ولی خدا گواهی می‌دهد که منافقان در گفته‌ی خود دروغگو هستند (چرا که به سخنان خود ایمان ندارند).

در پاسخ به مطلب (دبیرکلّ جماعت در نشست اخیر شورای مرکزی: نواندیشی و قرائت نو، به نوعی همانند نزول آیات به تناسب تغییر شرایط در صدر اسلام است)
سلام ببخشید بدلیل دیر بیدار (2 هفته 20 ساعت پیش)

سلام ببخشید بدلیل دیر بیدار شدن تا ۱۰ دقیقه بعد از اذان صبح مشغول خوردن بودم ، در صورتی که صدا اذان را هم شنیده بودم، اما چون شغلم سخت میباشد به خوردن ادامه دادم تا مقداری سیر شوم . آیا روزه ام باطل است.ممنون لطفا زود جواب بفرستید

در پاسخ به مطلب (برخی از احکام فقهی مربوط به‌ روزه‌ و ماه‌ رمضان (بخش دوم))
تربیت روح یک مفهوم نامعین است (2 هفته 1 روز پیش)

تربیت روح یک مفهوم نامعین است و آنچه در این نوشتار ارائه شده است معنای مشخصی ندارد تربیت سه مرحله دارد نخست عادت به راستکرداری و راستگفتاری و دوم رعایت آداب اجتماعی و سوم تلاش در استقلال شخصیت آنهم با زندگی آگاهانه
زندگی آگاهانه مختص بزرگانست و اکثر مردم در مرحله اول و دوم می مانند و همین برایشان کافیست دروغ نگویند تحت هیچ شرایطی حتی به نام مصلحت و دوم اینکه پیرو آداب اجتماعی باشند

در پاسخ به مطلب (تربیت فرد از درون )
هر چیزی در این دنیا هست تاریخ (2 هفته 1 روز پیش)

هر چیزی در این دنیا هست تاریخ مصرف دارد و هیچ استثنایی ندارد اما این موضوع به معنای نادیده گرفتن آنچه داریم نیست انسانها در یک دستگاه زمانی مکانی محصورند و جهان پی در پی در حال دگرگونیست و اگر خداوند آگاه به ااین موضوع است که قطعا همینطورست نمی ششود برنامه ای بفرستد که ادعای لایتغییر بودن و دایمی بودن داشته باشد بنابراین تنها پاسخ این است که ادعای غیر تاریخمند بودن برساخته پیروان ادیان است پیروان ادیان گمان می کنند اگر بگویند تاریخمند است یعنی بی مصرف است آنها نمی دانند انکار واقعیت انکار نظم جهان است

در پاسخ به مطلب (ادّعای تاریخمندی قرآن)