جدیدترین نظرها

بله در جامعه ای که مرد نباشه (5 روز 4 ساعت پیش)

بله در جامعه ای که مرد نباشه مثل آلمان بعد از جنگ شرایط چنین وضعی را ایجاب می کرد اما من با این مقاله آقای خردو برای حضور اینچنینی و جامع الاطراف زن در جامعه موافق نیستم چون از دیدگاه شریعت زن گوهر ارزشمندی است که وظایف و مسئولیت های خاص خود را دارد و وجود خانواده و تربیت صحیح فرزندان در گرو ادای صحیح مسئولیت زن است.

در پاسخ به مطلب (زنان آواربردار)
قرآن بزرگترین معجزه در تاریخ (6 روز 9 ساعت پیش)

قرآن بزرگترین معجزه در تاریخ وجود انسان است.ولی شما سواستفاده از نام مقدس قرآن برای پول درآوردن میکنید.مثلا برای درمان توبرکلوسیز چه راهی دارید؟ یا درمان ابولا و زیکا و سندروم داون؟ خب تحقیقات نشون میده خوردن گوشت باعث تولید سوبسترا مورد نیاز بیشتر باکتری ها میشه و میتونن نسبت به درمان کمی مقاومت نشون بدن میکروبیولوژیست ها به خاطر همین خیلی وقته میگن رژیم غذایی برای درمان باکتری ها مفیده تا انرژی مورد نظر باکتری تامین نشه.و برخلاف اون برای درمان ویروسی نیاز به تغذیه مناسب پرو ویتامین هستش.

در پاسخ به مطلب (مصاحبه با استاد جمشید خدادادی، مبتکر طب قرآنی)
بی‌تعارف بگم: بیسوادانه‌ترین (1 هفته 23 ساعت پیش)

بی‌تعارف بگم: بیسوادانه‌ترین مقاله‌ای بود که دیدم، ضمناً مؤلف چیز جدیدی نیاورده و این اباطیل رو امثال عدنان ابراهیم جاهل هم گفتند.

در پاسخ به مطلب (اُم المؤمنین عائشه‌ در چند سالگی با پیامبر (ص) ازدواج کرد؟ دیرینه‌شناسی یک افسانه )
قرآن بە این مشکل اشارت فرموده (1 هفته 1 روز پیش)

قرآن بە این مشکل اشارت فرموده است آنجا که می‌فرماید:
وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ إِحْسَانًا ۖ حَمَلَتْهُ أُمُّهُ كُرْهًا وَوَضَعَتْهُ كُرْهًا ۖ وَحَمْلُهُ وَفِصَالُهُ ثَلَاثُونَ شَهْرًا ۚ حَتَّىٰ إِذَا بَلَغَ أَشُدَّهُ وَبَلَغَ أَرْبَعِينَ سَنَةً قَالَ رَبِّ أَوْزِعْنِي أَنْ أَشْكُرَ نِعْمَتَكَ الَّتِي أَنْعَمْتَ عَلَيَّ وَعَلَىٰ وَالِدَيَّ وَأَنْ أَعْمَلَ صَالِحًا تَرْضَاهُ وَأَصْلِحْ لِي فِي ذُرِّيَّتِي ۖ إِنِّي تُبْتُ إِلَيْكَ وَإِنِّي مِنَ الْمُسْلِمِينَ ﴿الأحقاف: ١٥﴾

ما به انسان دستور می‌دهیم که به پدر و مادر خود نیکی کند. چرا که مادرش او را با رنج و مشقّت حمل می‌کند، و با رنج و مشقّت وضع می‌کند، و دوران حمل و از شیر بازگرفتن او سی ماه طول می‌کشد. (آن گاه دوران سخت مراقبت و پاسخگوئی به نازها و نیازهای کودکانه و جوانانه و مخارج ازدواج و تهیّه‌ی کار و مسکن و غیره فرا می‌رسد) تا زمانی که به کمال قدرت و رشد عقلانی می‌رسد، و به چهل سالگی پا می‌گذارد. (بدین هنگام انسان لایق و باایمان رو به آستانه‌ی آفریدگار جهان می‌کند و) می‌گوید: پروردگارا! به من توفیق عطاء فرما تا شکر نعمتی را به جای آورم که به من و پدر و مادرم ارزانی داشته‌ای، و کارهای نیکوئی را انجام دهم که می‌پسندی و مایه‌ی خوشنودی تو است، و فرزندانم را صالح گردان و صلاح و نیکوئی را در میان دودمانم تداوم‌بخش. من توبه می‌کنم و به سوی تو برمی‌گردم، و من از زمره‌ی مسلمانان و تسلیم‌شدگان فرمان یزدانم.

در پاسخ به مطلب (بحران میانسالی در گفت‌وگو با دكتر فرید براتی)
تعریف جماعت از تربیت چیست؟ (1 هفته 1 روز پیش)

تعریف جماعت از تربیت چیست؟ اگر جماعت سازمان است، سازمان فقط می‌تواند بە آموزش و بهسازی تعلیمی اعضای سازمان بپردازد. تربیت واژەی همەجانبەای است که آموزش بخشی از آن بە شمار می‌رود.دورەهای جماعت آنقدر طولانی و متعدداند که مخاطب و فراگیر پس از طی زمانی طولانی توان عبور از عقبات طریق را یافته و تازه توفیق همراهی پیدا کند یا نکند!

در پاسخ به مطلب (دوره تربیت‌مربّی‌ سه استان جنوبی کشور در شهر اِوَز برگزار شد)
چرا بە جای کلمات نامأنوس عربی (1 هفته 1 روز پیش)

چرا بە جای کلمات نامأنوس عربی از واژگان بومی فارسی استفادە نمی‌نمایید؟ مثلا بە جای معایشت بنویسید: همزیستی
شاید این ترجمە مناسبتر و خودمانی‌تر از کلمات تازی است.

در پاسخ به مطلب (نقش معایشت در تربیت – بخش دوّم و پایانی)
یکی از رویکردهای این جماعت (1 هفته 1 روز پیش)

یکی از رویکردهای این جماعت نوگرایی و نواندیشی است؛ در این بیانیە نیز آمدە است که: "روزآمد کردن مستمر درک تحولات، نیازها و اقتضائات زمان"
جماعت برای بە روزآمدن خود در برنامەهای آموزشی‌اش تا چە حد بە روزآوری مستمر و درک تحولات و نیازها و اقتضائات زمان بها دادە است و بەصورت عملیاتی به آن پرداخته است؟
معاونت تربیتی این جمعیت تا چه حد در راستای نوگرایی منابع آموزشی جماعت تلاش نموده است؟

در پاسخ به مطلب (بیانیه پایانی نشست دوم کنگره چهارم جماعت دعوت و اصلاح)
ضرورت وجود جماعت دعوت و اصلاح (1 هفته 1 روز پیش)

ضرورت وجود جماعت دعوت و اصلاح چیست؟
کدام خلأ را در جامعەی ایرانی پر کردە است؟
دستاوردهای آن در طول فعالیت چند دهەاش کدامند؟
نقش این جماعت در همگرایی ایرانیان چه بوده است؟
اینها سؤالاتی هستند که باید ازسوی جماعت بدان پاسخ دادە شود و برای افکار عمومی مشخص شود که این جماعت یک فرصت است نه یک تهدید.

در پاسخ به مطلب (بیانیه پایانی نشست دوم کنگره چهارم جماعت دعوت و اصلاح)
بنده ریبوارهه‌جمنه‌یی به (1 هفته 2 روز پیش)

بنده ریبوارهه‌جمنه‌یی به عنوان خادم واولین مترجم قرآن کریم به نظم کردی اززحمات این سایت کمال تشکررادارم الحمدلله بعد ازگذشت دو چاپ ونشر اثر این حقیر می‌بینم که سهیلا خانم سنندجی ده سوره، آقای ناصرروشن به دوزبان کردی وفارسی کل قران ، یه آقای کرمانشاهی چند جزئ وخانم آمنه خانی جزئ سی قرآن رابه نظم کردی ترجمه نموده‌اند ، که به جزئ اثر این برادر کرمانشاهی آثار سایر خدومین قرآن چاپ ونشر گردیده که بنده ضمن تقدیر ازسایتها علی‌الخصوص سایت اصلاح به آنهاخدا قوت گفته ونهایت ادب واحترام بابت زحماتشون دارم

در پاسخ به مطلب (برای نخستین بار ترجمه‌ی منظوم قرآن، به‌ زبان کردی منتشر شد )
بسیار جذاب خوب است شمایانی در (1 هفته 2 روز پیش)

بسیار جذاب خوب است شمایانی در نوازیدن قلم چیره ای خودرابه جامعه بنمایانید به دیگرسخن بیشتر تامن درسن28سالگی بااین متن شمارانشناسم بامتون بسیاردیگر بشناسم سپاس

در پاسخ به مطلب (زنان آواربردار)
بسیارتتحلیل دقیق و پرمعنا (1 هفته 2 روز پیش)

بسیارتتحلیل دقیق و پرمعنا سپاسگذار

در پاسخ به مطلب (فلسفەی قربانی از منظر قرآن)
به نام خدا ضمن تقدیر وتشکر (2 هفته 15 ساعت پیش)

به نام خدا ضمن تقدیر وتشکر ازسایت محبوب اصلاح و عرض خداقوت به این خادم ملت ودین مطلعیم که بعداز چاپ این اثر ارزشمند خانمی مریوانی به نام آمنه خانی باتقلیدی کورکورانه برهمان سبک،همان نام واندکی تغیر عم جزئ را ترجمه وبه چاپ رسانده ومدعی است که کار بی نظیری انجام داده نه کاری تقلیدی و میخواهد در آینده باهمتن حال شیره برسر مردم مالیده وترجمه منظوم سی جزئ را به چاپ برساند

در پاسخ به مطلب (برای نخستین بار ترجمه‌ی منظوم قرآن، به‌ زبان کردی منتشر شد )
سکوی پرواز بزرگان چنان باهیبت (2 هفته 17 ساعت پیش)

سکوی پرواز بزرگان چنان باهیبت است که کوردلان راتاب وتوان نگاه کردن نیست من به عنوان یک سرباز این جماعت آرزوی سرافرازی رابرای همه اساتیدرادارم وخودنیزبرای رضای خالق وخدمت به مردم نهایت تلاش راان شاء الله انجام می دهم

در پاسخ به مطلب (بیانیه پایانی نشست دوم کنگره چهارم جماعت دعوت و اصلاح)
عالیجنابان باور کنید دوران (2 هفته 4 روز پیش)

عالیجنابان باور کنید دوران اسلام به سر آمده، موش ها هرگز موفق نمی شوند که زنگوله را به گردن گربه بیندارند.
شما و دبیر کل محترمتان هم در غار تاریکتان بمانید و بابت غرق کشتی و سقوط هواپیما به مردم تسلیت بگویید و فراموش کنید که در ایران اهل سنت، درویش ها، بهایی ها، زنان، بی دین ها و کارگرها در رنج و خفقان هستند و سکوت کنید و بگذرید و اسمش را منطق بگذارید.

در پاسخ به مطلب (بیانیه پایانی نشست دوم کنگره چهارم جماعت دعوت و اصلاح)
از یک نفر که خیلی به آمدن (2 هفته 4 روز پیش)

از یک نفر که خیلی به آمدن امام زمان و تغییرات بعد از او دل بسته بود و تنها رفاه اجتماعی را در نظر داشت پرسیدنداگر ایشان بیاید چه تغییری در وضع اجتماع حاصل می شود؟ گفت همه چیز ارزان می شود کسی به کسی کاری نخواهد داشت، آزادی مطلق خواهد بود هیچ کس به دیگری زور نخواهد گفت و هر کس به حق خودش خواهد رسیدخلاصه وضع مثل زمان شاه خواهد شد! این هم شده وضعیت حرکتهای اسلامی که وقتی به مردم قول تغییر می دهند تنها آمال و آرزویشان رسیدن به آزادی و دمکراسی است که در کشورهای غربی وجود داردو شعارهای را سر می دهند که بعد از انقلاب فرانسه رایج شده است. و این هم به دلیل نداشتن هیچگونه الگوئی از حکومتها و دولتها لایق در کشورهای اسلامی در طول تاریخ است که همواره در حال جنگ و کشت و کشتار از همدیگر بوده اند و هیچ برهه ای از تاریخ کشورهای اسلامی وجود ندارد که در آن جنگ و خونریزی نباشد. امروز هم بسیاری از حرکتهای اسلامی چنان خود را از اشتباهات مسلمانان و سردمداران کشورهای اسلامی مبری می دانند که انگار از کره ای دیگری آمده اند. حاصل 1400 سال حکومتهای اسلامی وضعیت خاورمیانه و شمال آفریقاست. پاک کردن صورت مسئله راحتترین راه کار برای رهائی از دست سوالاتی است که در طول تاریخ از مسلمانان شده است و خواهد شد.

در پاسخ به مطلب (بیانیه پایانی نشست دوم کنگره چهارم جماعت دعوت و اصلاح)