الحاد نوین، باتلاق رنگین

نویسنده: 
مراد یوسفی
ناشر: 
احسان
نوبت چاپ: 
اول
سال چاپ: 
١٣٩٦
قطع: 
رقعی
تعداد صفحات: 
٥٨٤
تعداد جلد: 
١
قیمت: 
20000 تومان

همزمان با ظهور دین مبارک اسلام، بازار شبهه‌پراکنی و ایجاد ابهام از طرف معاندان در بین مردم (خصوصاً‌ قشر جوان) داغ و پررونق بوده است؛ امّا‌ در عصر حاضر و گسترش فضای مجازی و فراخنای باالقوّه‌‌ روابط بشری، ‌به ابزاری برای قد علم کردن دگراندیشان و جلا بخشیدن به اغوایشان، کمک بسیار کرده است که ما هم برای تولید «آنتی» آن باید غافل نمانیم.

این مسأله‌ به‌حدّی‌ شایع شده که می‌شود با اعتماد گفت کسی وجود ندارد که در فضای مجازی «فعّال‌» باشد و اشکالات فراوان وارد شده بر اسلام مبارک را ندیده باشد؛ شبهاتی که قرن‌هاست از جانب مخالفان مطرح و در هر عصری، با رنگ و لعابی تازه به مردم معرفی می‌گردند. در واقع این شبهات با زمانه، آپدیت می‌شود و رنگ روز به خود می‌گیرد.

بی‌شک سابقه‌ی‌ ایجاد شک و گمان در قلب و اندیشه‌ی انسان‌ها‌، به هزار شکل و جزو مهمترین راه‌های نفوذ آنان بوده است و به سالیانی دراز باز می‌گردد. بر کسی پوشیده نیست که مهمترین تغییر‌ها و خیزش‌ها با شک کردن‌های بسیار ساده به جریان افتاده‌اند.

شک در کل؛ امر بسیار مبارکیست؛ زیرا از شک، می‌شود به ایمان رسید. اما باید این نکته را به خاطر سپرد که آن هم راه و روش خود را دارد؛ متأسّفانه‌ خیلی از افراد جامعه نمی‌دانند که «شک» باید به «تحقیق» منتج شود، نه «تغییر»! اگر تغییری هم صورت می‌پذیرد، باید بعد از تحقیق و برّرسی‌ منصفانه حاصل آید.

کتاب «الحاد نوین، باتلاق رنگین» با درک عمق این دغدغه، موضوع را پوشش داد و نویسنده پس از چند سال تحقیق و تفحّص‌، صدها اشکال وارد شده بر اسلام مبارک را پاسخ گفته است.

به زبان ساده‌تر، این کتاب نقش «تحقیق، پس از شک و گمان» را ایفا می‌نماید و معتقد است هر تغییری باید بعد از تحقیق منصفانه صورت پذیرد.

 چه بسیارند جوانانی که با اندیشه‌ی پاک، زیبایی پایبندی به اعتقادات و اصول رهایی بخش اسلام را فقط بهدلیل عدم آشنایی و تحقیق اصولی و منصفانه کنار گذاشته و در دام تشکیک گرفتار شده و از همان روزهای نخستین بروز شک و ابهام، آن را در قلبشان جای داده‌اند.

نویسنده‌ی کتاب می‌گوید: «من خودم سال‌ها دانشجو بوده‌ام و نیاز فکری جوانان تحصیل‌کرده را به خوبی درک می‌نمایم؛ لذا با همان سبک و سیاق دانشجویی با زبانی بسیار ساده و شیوا موضوعات را بررسی نموده‌ام.»

این کتاب مشتمل بر سه فصل می‌باشد که در سال ١٣٩٦ برای اولین بار توسط نشر « احسان » به زیور طبع آراسته و هم‌اکنون‌ در دسترس همگان قرار گرفته است.

فصل‌های کتاب:

1. مقالات رد الحادی

2. پاسخ به شبهات رایج

3. پرسش و پاسخ (نشر مکاتبات جوانان با نویسنده‌ی کتاب)

 دلسوزان و اهل قلم، نشر این کتاب را برای نسل جوان و تحصیل‌کرده‌ی ما بسیار لازم و ضروری می‌دانند که در واقع پادزهر به موقعی برای دفع زهر تشکیک می‌باشد؛

زیرا در عین ساده‌نویسی، کتاب قطور و جامعی است که کلیدی‌ترین شبهات اسلام‌ستیزان را با دلایل عقلی و علمی‌، جواب، واکاوی و پوشش داده است.

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
جواد (مهمان)
1396/04/28

شک باید به تحقیق منجرشود نه تغییر!!!!یعنی اگربه تغییر منجرشد نارواست؟!حتما تحقیق هم باید به آنچه ما باور داریم منجر شود وگرنه تحقیق نیست!

2
بدون‌نام (مهمان)
1396/04/31

اگر دقت بفرمایید در متن نوشته شده از شک می توان به ایمان رسید، حال نگفته ایمان به چپ یا به راست.

همچنین نوشته این کتاب نقش تحقیق بعد از شک را دارد و از تغییر یا عدم تغییر بعد از تحقیق سخنی نگفته
چون حاصل شدن یکی از اینها طبیعی و بدیهی است

ولی آیا قبول دارید که شک باید به تحقیق منجر شود یا نه؟

3
پیرانشهر (مهمان)
1397/09/06

سلام علیک / این کتاب نوشته یک فرد مسلمان(واقعی) است و پاسخ تمامی شبهات اسلامی مطرح از دیدگاه کمونیسم ها یا کفار یا شبهات انواع ادیان است و کتابی کاملا پخته و بررسی شده از نظر علمای دینی است و مورد قبول کلیه ی دانشمندان و علما هستش و و این متنی که شما خواندید میتوان گفت یک افسانه است که برایش بافته اند وگر نه این موضوع ربظی به حرف های آقای یوسفی ندارد / کتاب کاملا تکمیل است و جواب تمامی شبهات را همراه مثال و تحقیق داده است / بهترین کتابی که در عمرم خوانده ام این بوده واقعا هر کسی این کتاب را بخرد ، هم از نظر دفاع از دین اسلام در برابر بی خدایان و هم موجب افزایش قابل توجهی از اطلاعات عمومی میشود .

4
یاسر نوری (مهمان)
1396/05/01

ازکدام کتابفروش بدست آورده می توانم

5
بدون‌نام (مهمان)
1396/05/04

تهران روبروی دانشگاه تهران پاساژفروزنده شماره ۴۰۶ نشر احسان

6
بدون‌نام (مهمان)
1396/07/05

کتاب های الحادی به صورت رایگان در دسترس است اما کتاب های ضد الحادی را باید با پول بخریم؟

7
بدون‌نام (مهمان)
1396/08/24

متاسفانه این یک درد بزرگ است
آنگونه که نویسندگان ملحد ساپورت مالی می شوند
از نویسندگان مسلمان حمایت مالی نمی شود

8
بدون‌نام (مهمان)
1396/11/05

مطمئن باشید اگر رایگان باشد هیچکس نمیخواند چون متاسفانه ما عادت کردیم به اینکه کتابهای رایگان را نمیخوانیم

9
پیرانشهر (مهمان)
1397/09/06

هدف کشور های غربی افزایش بی خدایان است و به نوعی میتوان گفت جنگ روانی(دینی) راه اندخته ند و تانین بودجه انتشار توسط غربی ها تامین میشود اما ننویسنده ایرانی باید برای پیدا کردن حداقل خواسته زندگی کتاب را با پول بفروشد و متاسفانه دولت کممکی نمیکند/اما واقعا بگم : کتاب فوق العاده ای است 20ه20ه

10
بدون‌نام (مهمان)
1397/12/13

با سلام و احترام.
بنده هم موافق این عبارت نیستم که " شک باید به تحقیق منجر شود نه تغییر ".
بستگی دارد وضعیت موجود چه باشد و وضعیت مطلوب کدام؟
گاهی نتیجه شک کردنهاست که منجر به تغییری مطلوب میگردد. مهم آنست که تغییر بصورت تقلیدی،کورکورانه و تبعیت از عقل گله ای نباشد.
پایان سخن اینکه " شک گذرگاه خوبی است ولی قرارگاه بدی! "

11
بدون‌نام (مهمان)
1397/12/14

سلام
احساس میکنم، سخن هر دوی شما یکیست

در هر صورت، باید به محض شک تحقیق کرد

و جوانان امروز به محض شک، تغییر میکنن

حال تحقیق، همون گذرگاهیه که شما فرمودید

12
بدون‌نام (مهمان)
1396/06/13

الحمدلله این کتاب در بیشتر کتاب فروشی های دینی ایران موجود است همچنین در چند کتابفروشی در افغانستان نیز وجود است

13
فرهاد خان احمدی (مهمان)
1398/12/05

سلام خدمت همه ی عزیزان

من تازه شروع به خواندن کتاب کردم. ولی این که واقعا مخالفان اسلام با مطرح کردن شبهات و وادار کردن افراد به قبول کردن شبهه بدون تحقیق به بهانه هایی مثل روشنفکری. پیشرفت های جوامع غیر دینی فقط یک حیله و نوعی کلاه برداریه.. چرا که کمتر کسی هست که مطالعه تاریخی داشته باشه و ندونه که بخش اعظمی از پیشرفت غرب از علومی است که مسلمانان به آن رسیدند و بعدها تمدن غرب با ایجاد تفرقه در جوامع اسلامی و جنگ های زیاد باعث عقب افتادگی مسلمانان شد.

همه ی ما میدانیم که اکثر کشورهای اسلامی دارای منابع سرشار انرژی هستند و این خود عاملی در طمع قدرت ها و نابود کردن این کشورهاست.
و خلاصه حرفم اینه که دقت و شک کردن به این شبهات مفیده ولی حتما باید درباره آن ها تحقیقات صحیح و به دور از تعصب انجام داد... چرا شک بدون تحقیق برابر است با جهل و تعصب کور کورانه.