دگرپذیری، چرایی و چیستی

ناشر: 
چراغ اندیشه
نوبت چاپ: 
اول
سال چاپ: 
1396
قطع: 
وزیری
تعداد صفحات: 
216
تعداد جلد: 
1
قیمت: 
15000 تومان

توسعه‌ی پایدار و همه‌جانبه و گذار به جامعه‌ی‌ مدنی، از رهگذر کندوکاو در مفاهیم اساسی و بنیادهای نظری ممکن می‌شود‌. شانه به شانه‌ی عملگرایی و اهتمام به فعّالیّت‌های‌ اجتماعی، به تأمل و هم‌اندیشی در مقولات اساسی قوام‌بخش فرهنگ، نیازمندیم.

طبیعتاً کوشش‌های فکری و نظری زمانی ثمربخش هستند که طی پویشی جمعی و متنوّع‌ فراهم آمده باشند و به‌دور از تک‌گویی و القای یک‌جانبه و خطابه‌وار، در هم‌آمیزی افق‌ها‌ و هم‌کناری نقطه‌نظرهای متفاوت راه خود را بگشایند.

انتشارات «چراغ اندیشه» در نظر دارد با نظر به بایسته‌های‌ جامعه‌ی‌ مدنی، مجموعه کتاب‌هایی‌ با عنوان «هم‌‌اندیش» تدوین و منتشر کند و مقولات بنیادین فکری و فرهنگی جامعه‌ی‌ ایرانی را، در حد توان و مجال، بکاود و تأملّات‌ صاحب‌نظران حوزه‌های مرتبط را کنار هم بنشاند.

مفاهیم و مقولاتی چون مدارا و دگرپذیری، نو اندیشی و افراطگرایی دینی، خشونت و خشونت‌پرهیزی، چالش‌ها‌ و تهدیدهای متوجه نهاد خانواده، شکاف‌های نسلی و اجتماعی، همگرایی و هویّت‌ ملّی‌، آزادی و فردگرایی، عدالت و برابری اجتماعی، حقوق بشر و کرامت انسانی، گفت‌وگو‌ و سپهر عمومی، از محورهایی هستند که به بازاندیشی و تأملات جمعی و چندسویه نیازمندند.

در نخستین کتاب از مجموعه‌ی‌ «هم‌اندیشی» نظر به اهمّیّت‌ کانونی فرهنگ رواداری و دگرپذیری در مسیر توسعه و دستیابی به جامعه‌ی‌ مدنی، گفت‌وگوها، یادداشت‌ها‌ و درنگ‌هایی در باب ضرورت دگرپذیری و نیز ماهیّت‌، لوازم و بایسته‌های‌ آن، فرادید می‌آید‌.

 

امید است با هم‌یاری صاحبنظران عرصه‌های‌ فرهنگ و تفکر، پرتوهای تازه و راهگشایی بر مفاهیم و مقولات برشمرده افکنده شود.

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1396/03/10

سلام علیکم خدمت دوستان جماعت
من می خوام این کتاب رو بخرم.
از کجا میتونم تهیه اش کنم؟
ممون

2
بدون‌نام (مهمان)
1396/03/11

سلام
لطفا شهر مورد نظر خود را بفرمایید تا درصورت امکان شما را به کتابفروشی ها یا فرد خاصی ارجاع دهیم