درختان سایه‌دار (ناگفته‌هایی از زندگی استاد مودودی)

نویسنده: 
حمیرا مودودی
ناشر: 
احسان
سال چاپ: 
1386
قطع: 
رقعی
تعداد صفحات: 
168
نوع جلد: 
شومیز
تعداد جلد: 
یک
قیمت: 
2000 تومان

علامه ابوالحسن ندوی درباره‌ی شخصیت امام ابوالاعلی مودودی نوشته است: «هیچ انسانی همچون مودودی از نظر فکری و علمی بر نسل نوین اسلامی تأثیرگذار نبوده است؛ او با بیماری احساس حقارت و خود‌کم‌بینی که در پوستین جوانان ما رخنه کرده بود به شدت به مبارزه پرداخت و نوشته‌های او- به یاری خدا- توانست بار دیگر روح افتخار به اسلام را در قلوب جوانان زنده کند و به آنان بفهماند که دین اسلام، شایستگی رهبریت در هر زمانی را داراست.»
عمر تلمسانی، سومین مرشد عام اخوان المسلمین گفته است: «مودودی و حسن البنا دو چهره از یک انسان‌اند.»
کتاب «درختان سایه‌دار» گلگشتی است در زندگی پرفراز و نشیب استاد ابوالاعلی مودودی که به قلم دختر ایشان، حمیرا مودودی به رشته‌ی تحریر درآمده است.
کتاب «درختان سایه‌دار» ، صِرف یک زندگی‌نامه یا خاطراتی از زندگی یک پیشگام و زعیم دینی در گذشته نیست؛ بلکه تصویری زنده است از یک بنده‌ی نمونه‌ی خدا و از یک سوخته‌جان عشق رسول خدا(ص) که خمیرمایه‌ی آن از صبر و بردباری سرشته شده و با مداد اشک بر صفحات عطرآگین وفا نقش بسته است.
این خاطرات از ورای دیوارهای خانه سخن می‌گویند و پرده از جوانب پوشیده‌ای از زندگی مولانا مودودی و همسرش بر می‌‌دارند که در سایر کتاب‌ها و نوشته‌های استاد مودودی پیدا شدنی نیست. باشد که رهروان راه رسالت حق با زمزمه‌ی این نغمه‌های تلاش و این از خودگذشتگیها بیش از پیش به آینده امیدوار شوند و با همّت و جوانمردی گام‌هایی بردارند راسخ و با چشمانی که جز رضایت الهی نمی‌بینند، مؤمنانه به سوی جنّات برین پروردگار پر بکشند.
این کتاب خواندنی، جذاب و دلنشین، سرشار از نکته‌ها و خاطراتی است که می‌تواند تأثیرات ماندگاری در ذهن و ضمیر دل‌باختگان دعوت اسلامی بر جای نهد و ما را با جوانب متعدد و اثرگذار یکی از برجسته‌ترین چهره‌های دعوت اسلامی، مأنوس و آشنا گرداند.