رسول خاتم- پژوهشی تحلیلی در زندگی پیامبر اسلام –صلی الله علیه وسلم-

نویسنده: 
داود نارویی
ناشر: 
احسان
سال چاپ: 
1391
قطع: 
وزیری
تعداد صفحات: 
1288
نوع جلد: 
گالینگور
تعداد جلد: 
دو
قیمت: 
35000 تومان

خداوند متعال، با ارسال آخرین فرستاده‌ی خود، محمد مصطفی -صلی الله علیه و سلم- بر جهانیان منت خود را تمام کرد و رحمت گسترده‌ی خود را در نهایت کمال، بارانید. پیامبر–صلی الله علیه و سلم- رمز سعادت و نیک‌بختی است و سیره‌ی سنیّه و تابنده‌ی ایشان، در درازنای تاریخ، راه گشا و روشنی‌بخش افراد و جوامع انسانی بوده است. بی‌تردید بررسی و امعان نظر در حرکات و سَکَنات و جزء جزء سیرت رسول اکرم-صلی الله علیه و سلم- در مسیر دینداری و بندگی خداوند، از ضروریات یک زندگی دیندارانه است.

تا کنون در زمینه‌ی سیره‌ی درخشان رسول خاتم-صلی الله علیه و سلم- پژوهش های متعدد و فراوانی صورت گرفته است و محقّقان بی‌شماری از زوایا و دریچه‌های مختلف به موضوع سیرت و زندگانی آخرین فرستاده‌ی خداوند پرداخته‌اند. محقق فاضل، آقای داود نارویی که مترجم زیردست و محقق نام‌آشنای اهل‌سنت ایران و دانش‌آموخته‌ی حوزه‌ی علمیه‌ است، با بذلِ سالیان دراز و با توجه به علاقه‌ی شخصی و ویژه‌ای که به موضوع سیره‌ی نبوی داشت، کتابی تحلیلی و ارزشمند در باب سیرت پیامبر-صلی الله علیه و سلم- نگاشته است که به شکلی زیبا و دلاویز توسط نشر احسان به طبع رسیده است. آقای داود نارویی به شکلی تحلیلی و واکاوانه و با بیانی امروزین، به طرح و عرضه‌ی حوادث عصر نبوت پرداخته است و کوشیده است با استفاده از منابع معتبر و مراجع موثقی که در این زمینه موجود است، مخاطب عصر جدید را با زندگانی پیامبر-صلی الله علیه و سلم- آشنا کند.

از اوصاف و ویژگی‌های قابل توجه این کتاب، توجهی چشم‌گیر است که راقم آن، به ترسیم وضعیت تاریخی و جغرافیایی و اوضاع و احوال سرزمین وحی، از خود نشان داده است. عناوین فصول آغازین کتاب، نشانه‌ای است بر صدق این مدعا: عرب و عربستان، جغرافیایی برایی حکومت، اوضاع عام، مکه شهر آسمانی، خاندان و... .

مشتاقان رسالت محمدی را به مطالعه‌ی این کتاب خواندنی و نیکو، دعوت می‌کنیم.